Dynamo stále stoprocentní, Piráty porazilo 7:0!

05.04.2019 | David Záruba

PARDUBICE — I po čtvrtém utkání baráže o Tipsport extraligu mají hokejové Pardubice plný počet bodů. Před zraky více než osmi tisíc fanoušků zvládli i „odvetné utkání“ v ČSOB Pojišťovna ARENĚ s Piráty Chomutov. Dynamo poslal do vedení svou čtvrtou trefou v prolínací soutěži Jordann Perret, o své výhře rozhodli Východočeši ve druhé třetině, kdy se nejprve v oslabení prosadil Jan Mandát, po něm v přesilovce po hezké kombinaci Tomáš Rolinek a při rovnovážném stavu Patrik Poulíček. Fanoušci si zakřičeli „gól“ i ve třetí třetině, při níž halou obíhaly mexické vlny, když se dvakrát prosadili Marek Hovorka a jednou Luboš Horký. Všechny střely Pirátů pochytal výtečný Ondřej Kacetl a svůj průměr stlačil na neskutečnou polovinu inkasované branky na zápas.

BAR4, pátek 5.4.2019 od 18:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA

Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 5:28 Perret (Marosz; 5/5), 23:23 Mandát (Machala 4/5), 26:29 Rolinek (Sýkora, Hovorka; 5/4), 36:31 Poulíček (Schaus; 5/5), 44:12 Hovorka (Porseland), 55:25 Horký (Machala), 59:20,4 Hovorka (Ihnačák, Sýkora; 5/4). Rozhodčí: Kika, Pavlovič – Klouček, Komárek. Vyloučení: 3:4 (0:1, 3:1, 0:2). Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8255. Střely na branku: 22:23 (7:6, 7:9, 7:8). Srážky: 4:6. Vhazování: 36:38. Blokované střely: 8:11. Průběh utkání: 7:0.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Zdráhal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret.
Piráti Chomutov: Peters (40:00 Stezka) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Kovář, Štich, Trefný – Svoboda, Růžička, Sklenář – Klhůfek, Huml, Koblasa – Havel, Vantuch, Tomica – Ouřada, Raška, Marjamäki.

Pardubickým hráčům se povedl vstup do zápasu, a přestože Mandát svůj únik neproměnil, tak v 6. minutě už Perret zblízka kotouč do branky dotlačil. Dynamo mělo převahu i nadále, ale další gól nepřidalo. Na druhé straně zahrozili důrazný Raška a po něm Trefný, jehož dělovku vyjetý Kacetl odrazil mimo hřiště. V závěru první části hrály Pardubice přesilovku a Peters měl hodně starostí s tečí Hovorky.

Domácí tým si udržel převahu i ve druhé třetině a třemi góly nakročil k vítězství. Ve 24. minutě se z mezikruží trefil Mandát a o tři minutu později využil přesilovku Rolinek, který tečoval Sýkorovu střelu. Piráti hrozili výhradně jen v přesilovce, ale Kacetl si poradil jak s nenápadnou střelou Knota, tak s pokusem Koblasy z křídla. Naopak ve 37. minutě po akci se Schausem přidal čtvrtý gól Poulíček. Čtyřbrankový náskok Pardubic přečkal i tutovku Svobody v přesilovce.

Na startu třetí třetiny zahodil Sklenář velkou možnost a byla to možná poslední šance Pirátů na dramatizaci zápasu. Ve 45. minutě totiž Porseland nabil Hovorkovi a ten z mezikruží prostřelil Stezku, který v brance Pirátů nahradil Peterse. V pohodě hrající Dynamo pak mohlo přidat další branky, ale Mandát ani Poulíček nemířili přesně. Kacetl svůj skvělý výkon vyšperkoval zákrokem proti blafáku Koblasy. Konečné skóre 7:0 zařídil v závěru dorážející Horký a Hovorka, který se trefil v přesilovce.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Důležité bylo, že jsme po první třetině, která nebyla z naší strany úplně optimální, vedli 1:0. Chyběl nám pohyb a ztráceli jsme hodně kotoučů. Od druhé třetiny už to byl solidní výkon, zlepšili jsme bruslení a zápas jsme měli pod kontrolou. Skvěle zachytal brankář Kacetl.”

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Nám se to utkání vůbec nepovedlo. Momentálně jsme v situaci, kdy nevíme, od čeho se odrazit, protože nám nefunguje vůbec nic. Cítíme, že zaostáváme v kondici, síle i herních věcech, a máme z toho zamotanou hlavu. Nesmíme panikařit, naopak miusíme hráče podržet a něco vymyslet, abychom byli konkurenceschopní a ještě se pokusili baráž uhrát. Pardubice jsou výborně připravené a jsou v takové pohodě, že si to pohlídají. Druhé místo bude mezi námi, Kladnem a Českými Budějovicemi. Jsme v těžké situaci, což neomlouvá náš výkon, dneska jsme to utkání absolutně nezvládli.”

Vzájemné zápasy 2018/2019
7.10.18 Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 5:3