2.2.2021

Dynamo po třech porážkách naplno bodovalo. Olomouc porazilo 5:2

Dynamo zabralo a po třech prohrách za sebou slaví tříbodové vítězství! Ačkoli Východočeši v utkání po sedmi minutách prohrávali, zásluhou Mikuše a Camary zvládli skóre zvrátit na svoji stranu ještě v první třetině. V té druhé se sice Hanákům podařilo vyrovnat, byl to ale opět Anthony Camara, který Dynamu vrátil vedení. Na kanadského útočníka ještě navázali Paulovič s Romanem a Dynamo se tak po třech porážkách může radovat z výhry. K tomu přispěl i dvěma asistencemi navrátilec Tomáš Zohorna.

Tipsport extraliga, 42. kolo, úterý 2.2.2021

Olomouc

5:2
2:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 10:51 Mikuš (Zohorna, Camara; 5/5), 14:07 Camara (Kousal, Kosticyn; 5/4), 29:57 Camara (Zohorna, Kosticyn; 5/4), 16:14 Paulovič (Poulíček, Zdráhal; 5/5), 59:57 Roman (Paulovič; 5/6) - 7:31 Knotek (Valenta; 5/5), 24:19 Nahodil (Ondrušek, Knotek; 5/4). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Brejcha, Šimánek. Vyloučení: 4:3 navíc Kostitsyn (PCE) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku:28:25 (11:10, 10:8, 9:7). Zblokované střely: 15:12. Hity: 6:8. Vhazování: 40:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Nakládal, Ďaloga, Bučko, Vála – R. Kousal, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kosticyn, Roman, Tybor – Kusý, Rohlík, Horký.
Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Rutar, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, Valenta – Káňa, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Burian, Strapáč, Gřeš – Ostřížek, Kolouch, Handl.

Hned po necelé půlminutě hry se do velké šance dostával nejproduktivnější hráč Hanáků Jan Káňa, kterého pouze za cenu faulu zastavil Jan Zdráhal a Dynamo se tak rychle dostalo do početní nevýhody. Pardubičtí ale ukázali dobrou hru v oslabení a nedovolili Olomouci žádnou vážnější šanci na otevření brankového účtu. To se Moře podařilo až v čase 07:31. Jan Knotek tečoval přesně mezi Kloučkovy betony nahození Tomáše Valenty od modré čáry. Nešťastný gól pro Dynamo padl přesně v momentě, kdy Jakub Nakládal podával Milanu Kloučkovi hokejku, která mu vypadla při předešlém zákroku - 0:1.

Dynamu se podařilo vyrovnat po nádherné akci první pětice. Tomáš Zohorna našel krásnou přihrávkou mezi kruhy najetého Juraje Mikuše a ten nádhernou střelou do pravé šibenice překonal Jana Lukáše - 1:1. Půl minuty poté byl vyloučen za faul v útočném pásmu Lukáš Nahodil a Dynamo se svojí první přesilovou hrou v zápase naložilo nejlépe jak mohlo. Na konci pěkné kombinace byl Anthony Camara, který využil přihrávky Roberta Kousala a zamířil přesně k pravé tyči a překlopil tak skóre na stranu Pardubic - 2:1.

Vyrovnat se Olomouci povedlo po vyloučení Ondřeje Rohlíka na začátku druhé třetiny. Nahozený puk od modré čáry vyrazil Klouček pouze před sebe a Lukáš Nahodil se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a lehce dorazil puk za ležícího brankáře - 2:2. Dynamo si vzalo vedení na svoji stranu v čase 29:57 a opět to bylo v přesilové hře. Ve skrumáži před brankou si nejlépe počínal Anthony Camara, který svým důrazem protlačil puk až za Jana Lukáše - 3:2. Navýšit vedení mohl následně ihned po buly v dobré pozici Andrei Kostitsyn, jeho střela ale mířila jen do výstroje Olomouckého brankáře.

Východočeši si ještě před koncem druhé třetiny vytvořili dobrý tlak. V šancích byli Tomáš Zohorna a po něm také Matej Paulovič, ani jeden si však na dobře chytajícího Jana Lukáše nepřišel. V posledních vteřinách mohl navýšit vedení také Ondřej Roman, jeho střela však byla dobře zblokována hostujícím obráncem.

Vstup do třetí třetiny mělo aktivnější Dynamo. Nejdříve se dobře vytočil před branku Blümel, v dobré pozici následně střílel Horký a šanci zkompletovat hattrick měl Camara. Všechny pokusy domácích však pochytal Jan Lukáš. Ten si připsal skvělý zákrok i proti následné zblokované přihrávce Zohorny, která už mířila do odkryté brány. Na druhé straně se do šance dostával David Ostřížek, kterého v poslední chvíli fauloval Jan Zdráhal a nabídl tak Hanákům výhodu v podobě přesilové hry. Dynamo oslabení přežilo, hru v pěti hráčích na obou stranách si však dlouho neužilo, vyloučen byl Ondřej Roman. Ani tentokrát ale Olomouc nedokázala výrazněji ohrozit Milana Kloučka.

A tak to bylo Dynamo, kdo vstřelil šestý gól v zápase. Matej Paulovič dorazil střelu Patrika Poulíčka za bezmocného Jana Lukáše a upravil tak na 4:2 pro Pardubice. Dynamu zkomplikoval cestu za vítězstvím Andrei Kostitsyn, který byl vyloučen do konce utkání za zákrok ve středním pásmu. Olomouc se už ale na větší tlak nezmohla. Pátou branku navíc přidal při Olomoucké hře bez brankáře tři vteřiny před koncem utkání Ondřej Roman a to znamenalo, že Dynamo porazilo Olomouc 5:2 a tři body zůstaly v enteria areně.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Dneska z naší strany velice slušný výkon. Tahali jsme za delší konec, měli jsme výborné přesilovky a na konci dobré oslabení. Kluci makali a i faktor Zohorna nám dnes velice pomohl.“

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Musím začít tím vyloučením do konce zápasu, byl to nesportovní zákrok, který do hokeje nepatří. Jinak si ale myslím, že jsme dnes podali statečný výkon, byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Z naší strany to byl boj, který umíme. Bohužel jsme inkasovali dva góly v oslabení a my jsme naše přesilové hry nedokázali proměnit a to byl důvod naší prohry. Domácím musím pochopitelně pogratulovat.“