3.3.2023

Dynamo obrat nedotáhlo. Litvínovu podlehlo po nájezdech

Dynamo nestačilo na domácím ledě na Litvínov a připsalo si už třetí porážku v řadě. Verva vedla v utkání už o dvě branky, Východočeši však dokázali skóre vyrovnat a dokonce sahali po obratu. Ten se však nakonec nekonal a dva body si za výhru po samostatných nájezdech odváží Litvínov.

Tipsport extraliga, 51. kolo, pátek 3.3.2023, Pardubice, enteria arena

2:3sn
0:1, 0:1, 2:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 44:46 Zohorna (Vála, Říčka; 5/5), 45:25 Paulovič (Čerešňák; 5/5) – 01:17 Freibergs (Stránský, Zdráhal; 5/5), 22:55 Hlava (Kudrna, Demel; 5/5), rozh. náj. Zdráhal. Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hlavatý, Axman. Diváci: 9309. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 34:15 (10:4, 11:6, 8:4). Zblokované střely: 24:16. Hity: 6:4. Vhazování: 36:20. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Will – Kolář, Čerešňák, Dvořák, D. Musil, Vála, Košťálek – Cienciala, Sedlák, Radil – Říčka, Zohorna, Hyka – Paulovič, Poulíček, Vondráček – A. Musil, Mandát, T. Zeman.
Litvínov: Zajíček – Demel, Jaks, Freibergs, D. Zeman, Šalda, Strejček, Wesley – Kudrna, Sukeľ, Hlava – Stránský, Estephan, Zdráhal – Straka, Gut, Fronk – Havelka, Jurčík, Zygmunt.

Do zápasu vstoupil lépe Litvínov, který se už v čase ujal vedení. Přečíslení dva na jednoho dokázali v rychlou branku přetavit Josh Wesley se Šimonem Stránským - 0:1. S odpovědí mohl rychle přispěchat Tomáš Hyka, jeho střelu z pravého kruhu však zastavila horní tyč. Další obrovskou šanci poté spálil Tomáš Zohorna, kterého skvělým zákrokem vychytal Zajíček.

Dynamo následně mohlo srovnat také v přesilové hře. Zajíček však kryl tvrdou střelu Mateje Pauloviče i nebezpečné nahození Jana Košťálka. Na začátku druhé třetiny pak našel Lukáš Sedlák přesným pasem Lukáše Radila, který se elegantně uvolnil, bekhendem však mířil pouze do litvínovského brankáře.

A tak to byla opět Verva, kde dokázal střelecky prosadit. Nikým nehlídaný zůstal před pardubickou brankou Nicolas Hlava, proti jehož zakončení se Will nestihl přesunout - 0:2. Hra se následně začala kouskovat a ani jeden z týmů se nedostával do výraznějších střeleckých pozic. Dynamu nepomohla ani přesilová hra, ve které měl paradoxně největší šanci Litvínov, Zygmunt ale v úniku zakončit nedokázal.

Východočeši se prosadili až ve třetí třetině, a to hned dvakrát během minuty! Šikovnou tečí nejprve snížil Tomáš Zohorna a krásnou individuální akcí vyrovnal o 39 vteřin později Matej Paulovič - 2:2. Dynamo navíc následně nabudil ještě vyhraný pěstní souboj v podání Davida Musila.

V základní hrací době už ale žádná další branka nepadla a utkání tak směřovalo do prodloužení. V něm se hra přelévala ze strany na stranu a ačkoli Dynamo mělo k dispozici také přesilovou hru, utkání v nastaveném čase rozhodnout nedokázalo. Utkání tak dospělo až do nájezdů, ve kterých byl úspěšnější Litvínov. Vítěznou branku si připsal Patrik Zdráhal.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Myslím, že navzdory skóre, ty první dvě třetiny jsme neodehráli úplně špatně. Brzdí nás ale drobné nepřesnosti. Ve třetí třetině jsme dali dva góly, měli jsme tam tlak, navíc jsme výborně ubránili oslabení, kde jsme měli hodně bloků. Ve třetí třetině to byl parádní týmový výkon. Škoda, že v prodloužení jsme neproměnili přesilovou hru. V nájezdech byl následně šikovnější Litvínov."