Dynamo doma nestačilo na Litvínov

22.03.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Prohru o tři branky si v posledním domácím utkání skupiny o jedenácté až čtrnácté místo připsali hokejisté Pardubic. Góly Dynama vstřelili na začátku třetí třetiny Petr Sýkora a Patrik Poulíček na jejím konci. Východočeši nastoupí k příštímu domácímu utkání v pátek 29. března 2019 proti Motoru České Budějovice, předprodej vstupenek na celou baráž bude zahájen v pondělí 25. března 2019.

UDR5, pátek 22.3.2019 od 18:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA

Litvínov

Branky a nahrávky: 43:01 Sýkora (Ihnačák; 5/5), 56:48 Poulíček (Horký, Eklund; 5/5) – 5:26 M. Hanzl (Drašar; 5/5), 12:51 Myšák (Petružálek; 5/5), 30:06 Petružálek (Svoboda, Ščotka; 4/5), 38:22 Myšák (Petružálek; 4/5), 47:23 Helt (Kašpar, Doudera; 4/5). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Polák, Rampír. Vyloučení: 9:3 (1:0, 4:2, 4:1). Využití: 0:3. Diváci: 2638. Střely na branku: 27:25 (6:4, 11:11, 10:10). Srážky: 14:10. Vhazování: 26:31. Blokované střely: 7:12. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Cardwell, Zdráhal, Budík, Nedbal – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Koffer, Mandát, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Voženílek.
Litvínov: Petrásek – Ščotka, Doudera, Strejček, Hunkes, Březák, Trončinský – Petružálek, Myšák, Svoboda – Helt, Válek, Kašpar – Drašar, M. Hanzl, Berka – Jurčík, Havelka, Jícha.

Litvínov ke svému poslednímu venkovnímu zápasu v sezoně přijel bez opor Hübla či Lukeše. Hosté odstartovali lépe a v 6. minutě je střelou z kruhu poslal do vedení Martin Hanzl. Další šanci měl Myšák, ale toho Kacetl při prvním souboji vychytal. Na druhé straně neproměnili únik Machala ani následně Cardwell. Ve 13. minutě už Myšákův pokus z mezikruží do sítě prošel a Verva vedla 2:0. Další gólové možnosti nepřicházely, hosté promarnili přesilovou hru.

Na začátku druhé části zasypali hosté Kacetla sprškou střel, nejvíce práce měl pardubický brankář s pokusem Ščotky. Dynamo výrazně zahrozilo po polovině zápasu, avšak Ihnačákův pokus udržel Petrásek mezi betony. Litvínov pak trestal pardubické fauly. Ve 31. minutě se po pěkném pasu prosadil Petružálek a ve 39. minutě zvýšil na 4:0 pro hosty Myšák. Ještě před čtvrtým gólem se Dynamo radovalo ze snížení, ale Machalův gól padl až po hvizdu rozhodčích.

Petráskova neprůstřelnost trvala až do 44. minuty, kdy kotouč doskákal k Petru Sýkorovi a ten se svižnou střelou trefil k tyči. Dynamo pak ale doplácelo na vlastní nedisciplinovanost. Půlminutové oslabení ve třech domácí hráči ubránili, ale poté v klasické výhodě Litvínova přidal pátý gól střelou zblízka Helt. Korekci výsledku zařídil v 57. minutě tečující Poulíček.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Mrzí mě, že nejsme schopní odehrát dva slušné zápasy v řadě za sebou a že jsme opět propadli na domácím hřišti. Jsem zase zklamaný. Věřím, že v Karlových Varech najdeme jistotu na hokejky a že příští pátek tu černou sérii zlomíme v baráži.”

Jiří Šlégr (HC Verva Litvínov): „Tyhle zápasy, kdy o nic nejde, nejsou ani pro jedno mužstvo jednoduché. Na druhou stranu jsme rádi, že můžeme využít mladší hráče. Jeví se nám velice dobře, hlavně Myšák a Svoboda. Myšák dneska vede bodování play out, což je v 16 letech fantastické. To sice dnešní zápas nerozhodlo, ale já jsem samozřejmě rád, že jsme zvítězili."

Vzájemné zápasy 2018/2019
21.9.18 Dynamo Pardubice – Litvínov 2:6