17.1.2020

Dva góly Poulíčka byly málo, body patří Třinci

Pardubice – V rámci 37. kola Tipsport extraligy se Dynamo představilo na ledě domácí enteria areny proti Ocelářům z Třince. Pardubice po gólu Patrika Poulíčka vedly, Třinci se ale podařilo průběh utkání dvěma góly utkání otočit. I přes vyrovnání domácího Dynama přidali Oceláři ještě jednu branku a zvítězili 3:2. Pardubicím se tedy návrat Tomáše Rolinka nepodařilo oslavit vítězně.

Tipsport extraliga, 37. kolo, pátek 17.1.2020, enteria arena

2:3
1:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 18:12 Poulíček (Holland; 5/5), 41:22 Poulíček (Kusý, Holland; 5/5) – 29:59 Wolski (Růžička, Stránský; 5/4), 36:05 Wolski; 5/5, 51:14 O. Kovařčík (Wolski; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Veselý – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:4 . Využití: 1:0. Diváci: 7294. Střely na branku: 27:34 (9:8, 11:19, 14:2). Zblokované střely: 12:14. Hity: 8:12 . Vhazování: 27:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Hráči utkání: Patrik Poulíček - Wojciech Wolski.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Voráček, Ivan, Holland, Hrádek – Mandát, Kousal, Tybor – Machala, Harju, Svačina – Kusý, Poulíček, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.
Oceláři Třinec: Kváča – Doudera, Krajíček, Musil, Galvinš, Gernát, Roth – Wolski, Vrána, Růžička – Stránský, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Dravecký – Hrehorčák.

Domácí Dynamo bylo hned od úvodního hvizdu aktivnějším týmem a na začátku 5. minuty si vynutilo faul na třineckém útočníkovi Ondřeji Kovařčíkovi. Pardubice ale poskytnutou výhodu neproměnily. Přesilová hra se nepodařila poté proměnit ani třineckým hokejistům, když Wolski trefil jen připravenou lapačku Pavla Kantora. Rothovu střílenou přihrávku nikdo nedokázal tečovat za Kantorova záda, Dynamo si mohlo oddechnout.

Třinec si pokračoval v nátlakové hře, Pardubice ale výborně bránily a nepustily svého soupeře do žádné větší příležitosti. V 19. minutě se ale už skóre pohnulo zásluhou tvrdé střely od Rhetta Hollanda, kterou ještě dokázal usměrnit do brány Patrik Poulíček – 1:0. První třetinu odehrál domácí tým velmi dobře a zcela zaslouženě vedl.

Na začátku druhého dějství ujel v oslabení Matěj Paulovič, bekhendovou kličku ale nedokázal dotáhnout do gólového konce, dojíždějící Rolinek byl faulován, a puk za Kváču tak dorazit nezvládl. Pardubice se postupně dostávaly pod tlak Ocelářů, hostující tým ale i přes vysoký počet střel neprotlačil za Pavla Kantora žádný kotouč. Po sporném vyloučení Jana Mandáta však již Pardubice drtivý tlak Třince v přesilové hře neustály. Tvrdou střelou z mezikruží se trefil Wojciech Wolski – 1:1.

Robert Kousal se pokoušel dostat Dynamo opět do vedení, střela k tyči ale nebyla úspěšná. Neprosadil se ani o malou chvíli později střelou příklepem z levého kruhu Radoslav Tybor, vyprášil jen rameno třineckého gólmana. Poté bylo proti Dynamu nařízeno trestní střílení, když se Tomáš Voráček provinil sevřením kotouče. K nařízenému trestnému střílení se postavil Wojciech Wolski, který prokázal svoji zkušenost a pohotově zasunul kotouč za Kantora. Do šaten se tak šlo za stavu 1:2.

Neuběhly ani tři minuty ze třetí části a Pardubice dokázaly srovnat. Po krásné individuální akci se prosadil Patrik Poulíček a vstřelil tak svoji druhou branku v zápase – 2:2. Dynamo bylo i nadále při chuti. Po pravém mantinelu se vřítil do útočného pásma Matin Látal, následným pokusem trefil ale jen boční síť.

V 50. minutě obdržel ve středním pásmu Radoslav Tybor nahrávku a prokličkoval se až před Petra Kváču, střelou pod břevno ale neuspěl. Skóre se poté změnilo zásluhou Ondřeje Kovařčíka, který procedil puk mezi Kantorovými betony – 2:3. Pět minut před závěrečnou sirénou útočil na hattrick Patrik Poulíček, proti třineckému brankáři ale do třetice úspěšný nebyl. Nepodařilo se využít ani další šanci, když si pro puk najel Jan Kolář, který adresoval přihrávku na Tybora, který společně s Kousalem nedokázal dorazit kotouč do brány. Při hře bez brankáře se Dynamo dostalo do několika slibných gólových příležitostí, žádná z nich však za zády Petra Kváčy neskončila. Třinec si tedy z pardubické enteria areny odváží tři body za vítězství 2:3.

Další zápas odehrají Pardubice v neděli od 16:00 proti pražské Spartě.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „První třetinu jsme odehráli velmi dobře, rozhodla část druhá, kde jsme udělali hloupé fauly. Věděli jsme, jak je Třinec silný v přesilových hrách, dobře jsme se na ně připravili a sehráli je i kvalitně, bohužel krátce před koncem oslabení jsme inkasovali. Poté jsme se sice vrátili ke hře, kterou bychom si představovali, vyrovnali jsme, ale hosté nás v závěru přetlačili. Měli jsme ještě šance, nevyužili jsme je a soupeř ano. Třinec byl šťastnější, kluci dřeli, ale bohužel to nedopadlo.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Bylo to těžké utkání. Víme, že Pardubice hrají o všechno a hráči musí předvádět výkony na hraně a jejich maximu. Těžko se proti nim hraje, dlouho jsme se do nich nemohli dostat, špatně jsme forčekovali a hra se od toho odvíjela. O přestávce jsme si leccos řekli a slova padla na úrodnou půdu. Dostávali jsme domácí pod tlak, jen jsme nevyužili šance, zlomili jsme je až v přesilové hře. Po rychlém gólu na začátku třetí třetiny jsme byli trochu opaření, ale dostali se z toho. Kluci zápas odmakali, předvedli výkon na hraně svých možností a za to jim patří do kabiny velké dík."