14.4.2024

Dorostenci zvítězili v pátém finále a snižují stav série

Pardubičtí dorostenci porazili v pátém finálovém utkání Extraligy dorostu Mladou Boleslav 3:1. Svěřenci Vojtěcha Faltyse vedli od první třetiny po trefě Štěpána Lempacha. Tentýž střelec zvýšil na začátku druhé části na 2:0. Bruslaři se následně dostali do tlaku a snížili, ale dvoubrankový náskok vrátil Dynamu David Krčál. Vedení 3:1 Pardubice udržely do konce utkání a snižují stav série na 2:3. Šesté utkání je na programu v úterý na ledě soupeře.

Extraliga dorostu, F5, neděle 14.4.2024, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

3:1
1:0, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 11:30 Lempach (Vápeník; 5/4), 20:55 Lempach (Korec, Křečan; 5/5), 37:40 Krčál (Ruml; 5/5) – 33:48 Kurka (Vasiak, Šilhavý; 5/5). Rozhodčí: Veselý, Zeliska – Hlinka, Brož. Diváci: 450. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Vápeník, Novosad, Křečan, Jansa – Korec, Tvrdik, Mikeska, Joska, Úlehla, Drábek, Sekanina, Krčál, Lempach, Rolinek, Macek, Novák.
Mladá Boleslav: Sklenička – Hájek, Šilhavý, Piskač, Čermák, Doležel, Kovář, Hora – Vasiak, Hrouda, Václavík, Zhdanov, Kristek, Beran, Hanyš, Kurka, Matějka, Churáček.

Zápas začal ve vysokém tempu, což ukázala hned první velká šance Macka, který dostal puk z rohu hřiště do prostoru mezikruží, odkud vyslal kotouč na branku Skleničky, ale dobré reflexy mladoboleslavského gólmana vyrazily kotouč mimo nebezpečí. V desáté minutě šli domácí hráči do přesilové hry, kterou se jim podařilo využít, když se prosadil po přihrávce Vápeníka Štěpán Lempach skrytou střelou z kraje pravého kruhu – 1:0. O pár minut později mohlo přijít vyrovnání, avšak Hanyšovu teč na bližší tyč si dobře pohlídal Tuláček. V závěru třetiny mohlo ještě Dynamo odskočit na rozdíl dvou branky, ale Macek, který měl před sebou odkrytou branku, nedokázal ukočírovat puk.

Bleskový vstup do prostřední části zápasu se povedl Dynamu, které šlo již v jednadvacáté minutě do dvoubrankového vedení. Postaral se o to Štěpán Lempach, kterému adresoval přihrávku do volného prostoru Korec a pardubický útočník následně bez problému zakončil do pravého horního rohu – 2:0. Poté se začal stupňovat tlak hostujícího týmu, který vyvrcholil ve čtyřiatřicáté minutě, kdy Vasiak poslal perfektní přihrávku do pravého kruhu, kde byl osamocený Adam Kurka, jenž prostřelil Tuláčka nad beton – 2:1. Poslední slovo druhé třetiny si vzalo na starost opět Dynamo, které z hole Davida Krčála opět odskočilo na rozdíl dvou branek poté, co Krčál využil zmatku před brankou, při kterém poslal puk za záda Skleničky – 3:1.

Závěrečná třetina začala již o poznání klidněji, ale postupem času se začal stupňovat tlak hostujícího celku. I tak mělo první větší šanci Dynamo, ale Krčál, jenž šel sám na gólmana nevyužil bekhendový blafák. Do více šancí se poté dostávali hosté, kteří měli asi největší šanci na snížení v jednapadesáté minutě, ale Kurka střelou bez přípravy Tuláčka neprostřelil. Poslední pokus měl v devětapadesáté minutě Hanyš, ale střela pod břevno mu nevyšla. Dynamo tak udrželo vedení z druhé třetiny a zapisuje druhý bod do finálové série.

Vojtěch Faltys (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): Do zápasu jsme vstoupili s velkým odhodláním dnes vyhrát a sérii otočit. Ty zápasy, které byly vyrovnané, jsme ztratili o kousek, nebyli jsme produktivní. Věděli jsme, že když budeme poctiví a dáme góly, tak jsme lepší tým a to se dneska ukázalo. Zodpovědnou obranou, až na nějaké individuální věci které tam budou vždycky, jsme odehráli skvělý zápas. Dali jsme 3 góly, měli jsme i další šance. Jsem hrát, že jsme odehráli celých 60 minut výborně a velká pochvala pro kluky. Věřím, že teď budeme v laufu a v úterý v Bolce vyhrajeme.