9.3.2022

Dorost první zápas v play off nezvládl. Plzeň bere první bod

Pardubičtí dorostenci hráli první zápas play off na ledě Plzně, kde se jako první dostali do vedení zásluhou Tadeáše Kalužíka. Dynamo bohužel o vedení následně přišlo, na ledě Západočechů prohrálo 1:5 a v sérii tak ztrácí.

Extraliga dorostu, OF1, středa 9.3.2022, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

5:1
1:1, 3:0, 1:0
Plzeň:
Dynamo Pardubice:

Dynamo se ve čtvrté minutě první třetiny ujalo vedení, kdy se Tadeáš Kalužík dostal k vyhozenému puku a následně z levého kruhu našel mezeru mezi Jansovými betony – 0:1. V desáté minutě bylo ale vyrovnáno, nejprve Titlbach zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho nahrál Janu Bílkovi a ten dostal puk za záda Matěchy – 1:1. Poté unikl do protiútoku pardubický Fiala, ale než stačil vystřelit, tak ho domácí obránce zastavil. Ke konci třetiny mohli jít domácí do vedení, kdy Hromádka střílel od modré, ale Matěcha střelu vyrazil.

Hned na začátku druhé třetiny přidala Plzeň druhou branku, kdy od modré střílel Buzek, který se trefil do levého rohu Matěchovy branky – 2:1. Poté si Pardubice zahrály přesilovou hru, kterou ale nedokázaly využít a po skončení přesilovky šli domácí do dvoubrankového vedení, do samostatného nájezdu unikl Řehoř, který bekhendovou střelou překonal pardubického brankáře – 3:1. Potom přišla další přesilová hra pro Dynamo, ale ve vlastním oslabení dokázala Škodovka skórovat, kdy Mazanec ujel a rychlou střelou prostřelil Matěchu – 4:1. Ve druhé třetině se už nic vážného nestalo.

Na začátku třetí třetiny se ihned do šance dostal plzeňský Titlbach, který zkoušel bekhendovou kličku, ale Matěcha střelu zastavil betony. Poté se do gólové šance v zápase dostal hostující Fiala, který z blízkosti vystřelil na Jansu, ten však předvedl skvělý zákrok. V 51. minutě Plzeň přidala pátou branku, tentokrát se o ni postaral Titlbach, který se trefil přesnou ranou k levé tyči – 5:1. Ke konci zápasu byl vyloučen jeden z domácích hráčů a Pardubice se tak snažily při přesilové hře ještě něco udělat s výsledkem, to se jim ale nepodařilo a na ledě Plzně prohrály 5:1.