28.11.2021

Dorost přetlačil Tábor, ve své skupině obsadil páté místo

Pardubičtí dorostenci si připisují čtvrtou výhru v řadě. O vítězi tohoto utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. Rozhodující nájezd dal Samuel Šmarda a Dynamo vyhrálo nad Táborem 6:5. I přesto po první části Extraligy dorostu končí Pardubice na pátém místě a přímý postup do elitní dvanáctky, zaručující pozdější účast v play-off, se jich nyní netýká.

Extraliga dorostu, 18. kolo, sobota 27.11.2021, Pardubice, enteria arena

Tábor

6:5sn
2:1, 2:2, 1:2 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 01:49 Lejdar (Holec), 18:05 Kantor (Pilař), 28:01 Vrba (Bolehovský), 34:23 Pilař (Kalužík, Šmerda), 59:17 Hiemer (Kalužík) – 10:12 Eremiáš (Pospíchal), 20:20 Kofroň (Šindelář, Sabiniok), 25:49 Shaklein (Eremiáš), 45:33 Bůžek, 47:22 Bůžek (Sabiniok). Rozhodčí: Vepřovský – Kalina, Kopecký. Diváci: 55. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5, 5:5.
Dynamo Pardubice: Antoš – Šmerda, Holec, Kaštánek, Straka, Sopoušek, Hemský, Oliva, Úlehla – Pilař, Kalužík, Lejdar, Hiemer, Vrba, Kantor, Bolehovský, Jedlička, Pražan.
Tábor: Tesař – Bůžek, Shaklein, Cícha, Šíma, Ondřej, Šťastný – Eremiáš, Sabiniok, Kofroň, Šindelář, Pospíchal, Fábera, Dušek, Kupka, Špánek.

Hned v úvodu se domácí radovali po střele Ludvíka Lejdara – 1:0. Jenže poté šly Pardubice do čtyř a Tábor vyrovnal na 1:1. Dlouho potom se hrálo ve vyrovnaném stavu až do 18 minuty, kdy šli znovu do vedení domácí. A tentokrát se trefil Tadeáš Kantor – 2:1.

Po vhazování ve druhé třetině se hosté dostali před Antoše a Kofroň vyrovnal na 2:2. Třetina se pak odehrávala v klidném tempu. Ve 25. minutě si zahráli hosté přesilovou hru při níž se trefil Sakhlein –2:3. Dynamo pak mělo plno šancí vyrovnat. To se jim podařilo ve 28 minutě, kdy Ondřej Vrba prostřelil Tesaře - 3:3. Pak ještě v závěru domácí Vít Pilař přidal čtvrtý gól - 4:3
Na začátku třetí třetiny měl velkou šanci pardubický Lejdar, který jen trefil horní tyč. Ve 45 minutě přišlo vyrovnání, kdy Antoše překonal Bůžek - 4:4. Hned o dvě minuty později znovu Bůžek překonal Antoše a otočil tím stav ve prospěch Tábora - 4:5.
Pár minut před koncem vstřelili dorostenci Dynama gól po zásluze Filipa Hiemera a bylo jasné, že zápas půjde do prodloužení. V prodloužení byly šance, ale žádná branka nepadla. Proto přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých si vedli lépe domácí a po vítězném nájezdu Šmerdy brali ze zápasu s Táborem dva body!