12.4.2024

Dorost odjíždí z Mladé Boleslavi s prázdnou, Bruslaři mají ve finále mečbol

Pardubický dorost prohrál také ve druhém utkání v Mladé Boleslavi a čtvrtém duelu celkově a ve finálové sérii play off Extraligy dorostu tak ztrácí 1:3 na zápasy. O své výhře rozhodli Středočeši už v první třetině, kdy nastříleli hned tři branky a odstartovali své konečné vítězství 6:2. Finále se nyní přesouvá zpátky do Pardubic, kde vypukne v neděli 14. dubna v 15 hodin odpoledne.

Extraliga dorostu, F4, pátek 12.4.2024, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

6:2
3:0, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 15:18 Beran (TS), 16:45 Kristek (Matějka; 5/5), 17:02 Maxin (Šilhavý, Churáček; 5/5), 22:48 Zhdanov (Kurka, Beran; 5/5), 31:28 Kristek (Matějka, Zhdanov; 5/5), 48:32 Hanyš (Beran, Matějka; 5/4) – 36:58 Sekanina (Vápeník, Řehořek; 5/5), 44:49 Rolinek (Macek, Krčál; 5/4). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Hnát, Teršíp. Diváci: 453. Vyloučení: 12:12. Využití: 1:1. Střely na branku: 44:31. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.
Mladá Boleslav: Sklenička – Hájek, Šilhavý, Piskač, Čermák, Doležel, Kovář, Hora – Churáček, Maxin, Zhdanov, Kristek, Beran, Hanyš, Kurka, Matějka, Vasiak, Hrouda.
Dynamo Pardubice: Tuláček (18. Veřmiřovský) – Ruml, Vápeník, Novosad, Jansa, Křečan, Řehořek – Rolinek, Tvrdik, Ryšavý, Úlehla, Drábek, Sekanina, Krčál, Lempach, Korec, Macek, Novák.

Oba týmy do utkání vstoupili velmi aktivně a už od prvních minut sledovali diváci atraktivní hokej nahoru dolů. Zároveň šli hráči obou celků do každého souboje natvrdo, mnohokrát i za cenu faulů. Nenavázali tak na čtvrteční duel, v němž nebyla k vidění jediná přesilovka.

První trefu zaznamenali domácí po čtvrthodině hry, kdy rozhodčí nařídili trestné střílení. Útočník Vojtěch Beran prostřelil brankáře Matěje Tuláčka mezi betony a poslal Mladou Boleslav do vedení. Krátce nato mělo Dynamo na svých hokejkách tutovku, kterou však neproměnilo. Bruslaři tuhle promarněnou příležitost okamžitě potrestali a v čase 16:45 zvyšovali už na 2:0. Za dalších 17 vteřin se navíc prosadili hned potřetí.

Ani začátek druhého dějství se Pardubicím nepovedl. Ve 23. minutě totiž Středočeši zásluhou Olexandra Ždanova vedli už o čtyři branky a v polovině třetiny přidali rovnou pátý gól. Špetku naděje dal Dynamu forvard Tobiáš Sekanina, který po sedmatřiceti minutách zlomil velkou smůlu týmu ve střelbě.

Na jeho trefu navázal ve třetí periodě Tomáš Rolinek v přesilovce. Poté však začala Východočechy trápit disciplinovanost, čehož v čase 48:32 Mladá Boleslav využila a dala na 6:2. Vzhledem k mnoha trestům v závěru již pardubičtí dorostenci nedokázali znovu skórovat a v enteria areně se tak budou muset pokusit snížit vedení 3:1 Bruslařů v sérii. Pátý zápas odstartuje v neděli 14. dubna v 15:00.

Vojtěch Faltys (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): „Zaprvé jsme dneska měli hodně gólovek, ale dali jsme jich úplné minimum. Řekl bych, že minimálně 10 vyložených šancí tam na naší straně bylo a dostkrát jsme ani netrefili bránu nebo nestihli zakončit. A když už jsme se mezi tři tyče trefili, tak přímo do brankáře. Tyhle faktory byly nejvíce rozhodující. Kromě koncovky však musíme zlepšit také disciplínu. Rozhodčí dneska byli vidět až moc, ve třetí třetině jsme to oboustranně neustáli a byla z toho taková bramboračka. Určitě bychom také neměli dělat tolik individuálních chyb ve středním a obranném pásmu, ale především rozhodovala právě ta koncovka.“