21.10.2023

Domácí prokletí prolomeno! Dynamo B poprvé v sezoně doma vítězí

Dynamo vstoupilo do dalšího domácího utkání s vidinou prolomit nepříznivou sérii a konečně zvítězit! V první třetině se ale Prostějov dostal zásluhou Doležala do vedení, když ujel obraně a trefil přesně na lapačku Honzíka. Ve druhé třetině ale Dynamo dvěma góly otočilo a v průběhu třetí třetiny převzalo otěže utkání a vypracovalo si náskok 4:1, na konečných 4:2 upravil Jiránek. Dvěma góly pomohl Pardubicím k výhře Jakub Lichtag.

Chance liga, 14. kolo, sobota 21.10.2023, Chrudim, Zimní stadion

Prostějov

4:2
0:1, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 26:15 Rákos (Urban, Bučko; 5/4), 37:01 Lichtag (Voženílek, Kaut; 5/5), 44:34 Lichtag (Kaplan, Kaut; 5/5), 45:40 Urban (Mikyska; 5/5) – 13:39 Doležal (Slanina, Pitule; 5/5), 57:18 Jiránek (Venkrbec, Maruna; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Polák, Maňák. Diváci: 407. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:30 (10:7, 9:8, 7:15). Zblokované střely: 7:5. Vhazování: 38:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Chabada, Kubíček, Bučko, Voženílek, Tvrdík – Hrníčko, Rákos, Herčík – Urban, Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Kaut, Lichtag – Rouha, Zeman, Žálčík.
Prostějov: Štipčák – Hanousek, Šidlík, Kloz, Drtil, Krejčí, Forman, Pěnčík – Fronk, Ostřížek, Burian – Veselý, Račuk, Illéš – Slanina, Pitule, Doležal – Jiránek, Maruna, Venkrbec.

V prvních minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou, do žádných větších šancí se ale oba celky nedostávaly. První gólovou šanci si vypracoval až v 11. minutě domácí Tomáš Zeman, který si elegantně obhodil obránce, ale pro zakončení už byl příliš blízko brankáře a nepřehodil jej. V další střelecké pozici byl Jan Zdráhal, dokonce pálil nadvakrát. Poprvé jeho tvrdá střela skončil mimo, následně se ale znovu ocitl u puku a jeho táhlá střela označila levou tyč. Když se znovu Pardubice hrnuly do útoku, tak přišla ztráta puku, čehož hosté využili, když byl po mantinelu poslán do zakončení Zdeněk Doležal a ten překonal Honzíka střelou na zadní tyč – 0:1. V samém závěru hrálo Dynamo přesilovou hru a sehrálo ji velmi dobře, když po střelách z kruhu několikrát na brankovišti doráželo, leč neúspěšně. Poté se ještě kolem tyče obtáčel Daniel Rákos, ale také nezasunul puk do Štipčákovy brány.

Také druhá třetina začala v poklidnějším tempu z obou stran. Střeleckou smůlu domácích protrhl ve 27. minutě v přesilové hře Daniel Rákos, který byl dobře postavený na brankovišti a trefila ho nepříliš povedená střela Mikysky z kruhu – 1:1. Hned poté ale mohlo být vše jinak, propadnutí obrany zachránil až Honzík, který vychytal únik Prostějova i následnou dorážku. Z nenápadné akce ale domácí podruhé v zápase udeřili a otočili průběh zápasu. Jakub Lichtag dostal přihrávku, lehce si odstoupil k mantinelu a odsud přesně vypálil a překonal Štipčáka – 2:1.

Třetí gól přidalo Dynamo ve 45. minutě, kdy Kaut udržel puk u mantinelu předal ho Kaplanovi, ten vystřelil a puk se lehce otřel o Jakuba Lichtaga, pro kterého se jednalo o druhou branku v utkání – 3:1. A momentum bylo rázem na straně Dynama, po faulu na unikajícího hráče bylo nařízeno trestné střílení, které si vzal na starosti Tomáš Urban, tentokrát ale svou tradiční střelou mezi betony nebyl úspěšný. Paradoxně ho to ale vůbec nemuselo mrzet, protože se trefil pouhé tři vteřiny po dalším buly, kdy mu puk poslal přesně na hůl Mikyska – 4:1. Pátou branku mohl přidat Hrníčko, který sám před gólmanem několikrát zamíchal s pukem, ale nedokázal na Štipčáka vyzrát. Napodruhé už Urban neuspěl a to poté, co pro něj vytvořil střeleckou pozici Pochobradský, protější šibenici ale minul. V 58. minutě na konečných 4:2 uzavřel prostějovský Tomáš Jiránek úspěšnou dorážkou.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice B): „Jsme rádi za tři body s takhle těžkým soupeřem. Začátek byl z obou stran takový pomalejší. Myslím si, že jsme jim trochu leželi v hlavách za ty dva roky a měli tam obavy. Jsme rádi, že jsme toho dokázali využít. Po té individuální chybě, co jsme dostali gól, jsme to nezabalili a naopak nás to stmelilo, kluci začali bojovat. A díky přesilovkám, které jsme zahráli dobře, jsme dokázali zápas otočit. Za tři body jsme nesmírně rádi. Teď to bude důležité potvrdit v Třebíči, protože to je neméně těžký soupeř, takže nás nečeká vůbec nic lehkého, ale věřím, že nám dnešní výhra psychicky pomůže a dodá sebevědomí.“