26.11.2023

Derby opět vítězné! Dvěma góly řídil výhru Martin Kaut

Hokejisté Pardubic uspěli i ve druhém Východočeském derby v letošní sezoně, ve vyprodané enteria areně porazili Hradec Králové 5:2. Dvěma góly řídil výhru útočník Martin Kaut, který skóroval i v prvním zápase proti největšímu rivalovi. Další trefy přidali Robert Kousal a David Cienciala, do prázdné branky přidal pojistku Jan Mandát. Dynamo úspěšným derby utnulo dvouzápasovou extraligovou sérii bez výhry.

Tipsport extraliga, 22. kolo, neděle 26.11.2023, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

5:2
1:0, 1:1, 3:1
Branky a nahrávky: 03:46 Kousal (Zohorna, Čerešňák; 5/5), 25:29 Kaut (Radil; 5/4), 45:55 Kaut (Sedlák, Hyka; 5/4), 48:42 Cienciala (Kousal, Zohorna; 5/4), 58:48 Mandát (5/5) – 23:13 Okuliar (Ouellet-Blain; 5/5), 53:29 Šťastný (Ouellet-Blain; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Lhotský, Zíka. Diváci: 10194. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. Střely na branku: 31:27 (14:9, 13:8, 4:10). Zblokované střely: 12:21. Hity: 6:5. Vhazování: 41:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Říčka, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Paulovič.
Mountfield HK: Lukáš – Jank, Ouellet-Blain, Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel – Pavlík, Miškář, Eberle – Okuliar, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Estephan – Šťastný, Pilař, Chalupa.