14.1.2023

Další výhra! Junioři si odváží z Mladé Boleslavi vítězství 3:1

Pardubičtí junioři vyjeli na další zápas na led Mladé Boleslavi, kde po první třetině prohrávali 1:0. Dynamo ale ve druhé části přidalo dvě branky zásluhou Novotného a Tvrdíka. V poslední pasáži ještě Kubíček vstřelil gól a zajistil tak Východočechům výhru 3:1

Extraliga juniorů, 40. kolo, sobota 14.1.2023, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

1:3
1:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 15:36 Polák (5/5) – 25:02 Novotný (Koudelka, Pavlata; 5/5), 37:11 Tvrdík (Koudelka, Paleček; 5/4), 53:36 Kubíček (Tvrdík, Burda; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Šimánek, Teršíp. Diváci: 83. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Mladá Boleslav: Stuchlík – Moravec, Sypecký, Němec, Vochvest, Hrouda, A. Vlasák, Hlinský – M. Vlasák, Vimmer, Hradec, Gardoň, Polák, Hruška, Zvagulis, Vítek, Šachl, Král, Vyroubal.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Helikar, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Gromadzki.

Hned na začátku první třetiny byl vyloučen pardubický Herčík a Boleslav si tak zahrála přesilovou hru, při níž Polák dvakrát střílel na Borovičku, ten ale všechny střely zastavil. Poté do samostatného úniku ujel Herčík, který vystřelil, ale Stuchlík zasáhl lapačkou. V 15. minutě se Boleslav ujala vedení, kdy se mezi obránci prosmýkl Polák a poslal puk k pravé tyči Borovičkovy branky – 1:0. Potom se ke střele dostal Bárta, ale jeho střelu zblokoval domácí Král.

Pardubice ve druhé části ihned zaútočily, kdy Tvrdík tvrdě vypálil na Stuchlíka, ten však střelu vyrazil do ochranné sítě. Ve 25. minutě bylo vyrovnáno, kdy nástřel Koudelky před brankou tečoval Adam Novotný – 1:1. Poté mohla jít Boleslav znovu do vedení, ale rozhodčí branku neuznali. Před koncem druhé třetiny byli tři hráči na obou stranách vyloučeni za hrubost. Ve 37. minutě šly Pardubice do vedení, kdy vypálil od modré Vojtěch Tvrdík a prostřelil vše před sebou – 1:2.

Ihned ve třetí třetině dostal Vlasák přihrávku před branku Borovičky, ten ale střelu vyrazil betony. V 53. minutě šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, kdy se Tvrdíkova střela odrazila od betonů Stuchlíka k Josefu Kubíčkovi, který uklidil puk do brány – 1:3. Ke konci zápasu ještě Boleslav odvolala brankáře a Pardubice si vedení udržely a odváží si tak výhru 3:1.