29.10.2019

Bojovný výkon nestačil! Tým složený z juniorů s Energií vysoko prohrál

Karlovy Vary - Mužstvo juniorů, které muselo nahradit hráče A-týmu kvůli zdravotním potížím, na ledě Karlových Varů vysoko padlo. Pardubičtí mladíci na ledě bojovali, ale chyběly jim potřebné zkušenosti. Dynamo tak odjíždí domů bez bodů s výsledným skórem 0:8.

Tipsport extraliga, 15. kolo, úterý 29.10.2019, KV Arena

Karlovy Vary

8:0
3:0, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 8:17 Koblasa (Skuhravý; 5/4), 12:47 Křemen (Graňák, Plutnar; 5/5), 14:55 Stříteský (Šenkeřík, Rachůnek; 5/4), 23:47 Polák (Beránek, Stříteský; 5/5), 24:23 Kohout (Mikyska; 5/5), 24:36 Vondráček (Skuhravý, Eminger; 5/5), 43:40 Gríger (Vondráček, Šenkeřík; 5/4), 49:48 Gríger (Rachůnek, Flek; 5/5). Rozhodčí: Lacina, Sýkora – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 0:3. Využití: 3:0. Diváci: 4128. Střely na branku: 37:17. Zblokované střely: 5:1. Hity: 4:3. Vhazování: 37:15 . Průběh utkání: 8:0. Nejlepší hráči: David Gríger – Matěj Blümel.
Karlovy Vary: Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, Rohan, Eminger, Mikyska – Rachůnek, Gríger, Flek – Polák, Mikúš, Beránek – Křemen, Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý, Vondráček.
Dynamo Pardubice: Nečas (25. Borovička) – Oliva, Kubíček, Kaštánek, Jelínek, Blažej, Leder – Rozlílek, Kostka, Bucek – Blümel, Rohlík, Costa – Antoníček, Chára, Rouha – Šťastný, Šír, Pavlík.

Pardubičtí junioři, kteří v dnešním souboji s Karlovými Vary museli nahradit virem napadené hráče A-týmu, vstoupili do úplného začátku utkání dobře, když se hned ve třetí minutě do šance dostal Šír, jenž nakonec slibnou možnost neproměnil. O dost zkušenější mužstvo domácích ale dostalo v 7. minutě šanci v podobě přesilové hry, kterou Energetici dokázali využít. Na konci početní výhody se z levého kruhu trefil Petr Koblasa. Zhruba o čtyři minuty později se k teči před Vojtěchem Nečasem dostal jeho vrstevník Adam Křemen, a bohužel pro pardubické mladíky, vsítil svojí první extraligovou branku. Největší šance Dynama přišla v patnácté minutě, Petr Antoníček dokázal ujet Matěji Stříteskému, ale napálil pouze připraveného gólmana Novotného. Po své šanci ovšem Petr Antoníček za brankou domácích fauloval, čímž jim nabídl další přesilovou hru. Západočeši ukázali, že se jedná o jejich disciplínu, Matěj Stříteský prostřelil vše, co mu stálo v cestě a navýšil na 3:0.

Naopak vstup do druhé periody byl žalostný, Dynamo třikrát za sebou rychle inkasovalo. Nejprve skvěle mezi kruhy zamířil Vojtěch Polák, následně Martin Kohout poslal pryč z pardubické svatyně Nečase, kterého nahradil teprve šestnáctiletý Michal Borovička. Uběhlo třináct vteřin a inkasoval i on, do úniku se dostal Tomáš Vondráček, který hbitou střelou na pošesté rozvlnil síť branky Pardubic. Karlovarští pak pokračovali v nátlaku, ale další gól již nepřidali, naopak skórovat mohl Matěj Blümel, jeho střela ale za zády Novotného neskončila.

Poslední dvacetiminutovka se dohrávala v klidnějším tempu. Domácí byli nadále mnohem aktivnějším celkem. Ve 42. minutě byl za podražení poslán na trestnou lavici Michal Rouha, čehož opět využili hráči Energie. Osamocený David Gríger si před brankou Borovičky počínal skvěle, přesnou ranou do horní části branky posedmé rozjásal domácí fanoušky. V padesáté minutě pak Rachůnek opět našel volného Grígera, který se podruhé v zápase zapsal mezi úspěšné střelce. Ke konci souboje se do velkých šancí dostal Ondřej Rohlík, ten ale ani jednou nedokázal Novotného přelstít.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Tenhle zápas pro nás byl dnes již od rána velmi specifický, ale my jsme se na něj snažili připravit tak, jako na každý jiný. Našim hráčům chci poděkovat za to, jak k zápasu přistoupili. Myslím, že jej zvládli velmi dobře a celých šedesát minut kontrolovali hru. Jsem rád, že se nám před skvělými fanoušky podařilo dát několik hezkých gólů a udělat jim tak radost. Rozhodně chci vyjádřit respekt i soupeři, někteří hráči sbírali první zkušenosti s velkým hokejem, přesto se od začátku rvali velmi srdnatě a podali hezký bojovný výkon."

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „Já musím klukům dnes poděkovat za to, jak zápas odbojovali. Jen tím, že přijeli, tak ušetřili klubu plno peněz. Pro ně to bylo dnes hodně těžké. V první třetině dostali dva góly z přesilové hry a čím dál více se poté projevovala kvalita. Soupeř hrál to, co potřeboval. Já myslím, že naši hráči si z toho něco vzali a mně nezbývá nic, než pogratulovat soupeři."