12.2.2024

B tým předvedl parádní domácí obrat proti Vsetínu

Pardubice B před domácími fanoušky předvedly proti celku z Valaška parádní závěr a vybojovaly důležité dva body! V posledních pěti minutách základní hrací doby se o vyrovnání postarali Rákos s Mikyskou, Dynamo dokonalo obrat v samostatných nájezdech.

Chance liga, 46. kolo, pondělí 12.2.2024, Chrudim, Zimní stadion

Vsetín

0:2, 0:0, 2:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 55:23 Rákos (Zdráhal, Pochobradský; 5/5), 58:43 Mikyska (Hrníčko, Kaut; 5/4), rozh. náj. Žálčík – 09:06 Rob (Larsen; 5/5), 15:00 Kern (Hrňa, Staněk; 5/4). Rozhodčí: Skopal, Valenta – Teršíp, Augusta. Diváci: 467. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:30 (7:9, 10:9, 10:9). Zblokované střely: 3:4. Vhazování: 29:21. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Tvrdík, Chabada, Nedbal, Kaštánek, Hrádek, Kubíček – Kaplan, Kaut, Hrníčko – Urban, Mikyska, Pochobradský – Herčík, Rákos, Žálčík – Pavlata, Zeman, Rouha.
Vsetín: Romančík – Smetana, Jenáček, Staněk, Teper, Hryciow, Larsen, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob – Holec, Matějček, Hrňa – Machala, Kern, Zabusovs – Půček, Dědek, Bláha.

Dynamo B se po reprezentační přestávce představilo na domácí půdě proti ambicióznímu Vsetínu a hned od úvodních minut byly k vidění zajímavé příležitosti na obou stranách. Nejprve vyslal tvrdou ránu Pochobradský a poté musel vytáhnout zákroky Honzík. Východočeši mohli otevřít skóre v početní výhodě, nejprve minul Zdráhal a následně Herčík nastřelil tyčku. Valaši po ubráněném oslabení hned vyrazili do útoku, Larsen nahodil kotouč od modré směrem na bránu a šikovně ho tečoval před gólmanem Luboš Rob – 0:1. V čase 15:00 přidali hosté druhou branku, Hrňa vypálil příklepem z vrcholu pravého kruhu a od Jana Kerna se puk odrazil za záda Honzíka – 0:2.

V polovině duelu po ubráněném oslabení měly Pardubice k dispozici početní výhodu, v níž mohl hned dvakrát snížit Žálčík, nejprve proti němu u levé tyče předvedl parádní semafor Romančík a poté se Žálčíkovi nepovedl blafák. Druhá třetina byla střelecky vyrovnaná, ve 37. minutě musel dvakrát rychle za sebou vytáhnout dobrý zákrok pozorný pardubický gólman.

Zimní stadion v Chrudimi ztichnul ve třetí třetině po nešťastném tvrdém nárazu Robina Kaplana na mantinel v útočné třetině, pardubický útočník zůstal ležet na ledě, byl odvezen na nosítkách a zamířil do nemocnice. Pardubičtí hokejisté si své gólové představení schovávali na závěr základní hrací doby, snížení na rozdíl jediné trefy se dočkali čtyři a půl minuty před koncem. Zdráhal poslal puk na bránu od modré čáry od levého mantinelu a před brankářem ho ještě šikovně tečoval Daniel Rákos – 1:2. Dynamo mělo dvě minuty před konce k dispozici přesilovku, tu ještě zvýraznilo hrou bez brankářem, kterou zužitkovalo k vyrovnání. Pardubice se dostaly do tlaku a po skrumáži před bránou se Josef Mikyska rychle otočil s pukem a po ledě ho poslal do sítě – 2:2.

Mikyska mohl být hrdinou v prodloužení, předvedl hezkou individuální akci při které byl rozjetý, prokličkoval až do zakončení a jen těsně minul. Duel dospěl až do samostatných nájezdů, domácí trenéři sáhli ke změně brankářů a Davida Honzíka nahradil Tomáše Vomáčku. Ten předvedl výborný výkon a pochytal hned čtyři z pěti nájezdů. Na pardubické straně se hned jako první prosadil Tomáš Urban a ve čtvrté sérii trefil zápěstím přesně pravý horní roh brány Lukáš Žálčík, jehož gól byl i vítězný.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Utkání hodnotím hodně kladně. Závěr, který byl momentem zápasu, které se překlopilo na naši stranu, bylo zasloužené. Protože jsme celý zápas hráli velmi dobře, škoda první třetiny. Spadl nám tam smolný gól v oslabení po prostřeleném bloku a ještě po teči. Ale jinak jsme věřili, že to můžeme zvládnout, protože jsme hráli velmi aktivně, byli jsme silní na kotouči, dokázali jsme si vytvořit příležitosti. Nedařilo se nám být produktivní, ale poctivou týmovou hrou a vírou v úspěch jsme to nakonec otočili a myslím, že zaslouženě jsme získali dva body.“