30.9.2023

Dramatický zápas proti Zlínu junioři vyhráli 6:5. David Krčál se blýskl hattrickem

Pardubičtí junioři odehráli vypjatý domácí zápas proti Beranům ze Zlína. Hosté šli hned do dvoubrankového vedení, Dynamo ale svůj špatný vstup do duelu napravilo a utkání otočilo. Zlín sice skóre stále dotahoval, ale Pardubice už nedovolily svému soupeři srovnat a nakonec zvítězily těsně 6:5. V náročné bitvě s Berany zářil především David Krčál, který zaznamenal hattrick.

Extraliga juniorů, 12. kolo, sobota 30.9.2023, Pardubice, enteria arena

6:5
1:2, 4:0, 1:3
Branky a nahrávky: 12:07 Macek (5/5), 22:08 Jaša (Kaštánek, Chabada; 5/5), 26:24 Krčál (Červenka, Macek; 5/5), 27:22 Pavlata (Helikar, Burda; 5/5), 34:11 Krčál (Helikar, Kaštánek; 5/5), 40:25 Krčál (Chabada, Pavlata; 5/4) – 02:25 Tomek (Holba, Lukaštík; 5/5), 07:40 Nekvapil (Vaculík, Heš; 5/4), 47:18 Vaculík (Heš, Nekvapil; 5/5), 48:40 Vaculík (Čechmánek, Pilát; 5/5), 54:19 Nekvapil (Mikel, Vaculík; 5/4). Rozhodčí: Svobodová, Zeliska – Jiruška, Landsmann. Diváci: 80. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:2. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:2, 6:2, 6:5.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Chabada, Červenka, Kaštánek, Švec, Rájek, Šmerda – Pavlata, Helikar, Jaša, Tomas, Yevtiekhov, Kubíček, Macek, Burda, Krčál, Bartoň.
Berani Zlín: (Uherek) (Kowalczyk) – Burian, Zavřel, Mikel, Nábělek, Lukaštík, Špaňhel, Šišák – Čechmánek, Vaculík, Holba, Urban, Heš, Nekvapil, Pešák, Tomek, Pilát, Klimek.

Ihned na začátku první třetiny se do vedení po brance Michala Tomka dostali Berani. O pár minut později Zlín navýšil na 2:0 a byl na koni. Dynamo však na nevydařený vstup ukázkově zareagovalo a ještě v prvním dějství snížilo na 1:2. Vít Macek si najel před brankáře Kowalczyka a efektivně jej prostřelil. Do dobré šance se v závěru dostal Krčál, ale gólman tentokrát střelu vyrazil.

Do druhé části vstoupily Pardubice mnohonásobně lépe a v úvodu dějství zásluhou Tomáše Jaši vyrovnaly. Ve 26. minutě zkompletovaly comeback, když David Krčál střelou z mezikruží překonal Kowalczyka. O minutu později se Dominik Pavlata prokličkoval až k brankáři a chladnokrevně zakončil na 4:2. Ve 34. minutě zaznamenal Krčál druhý gól a navýšil vedení Dynama už na tři branky.

Po uplynutí dvaceti pěti vteřin od začátku třetí třetiny David Krčál dovršil hattrick a už to vypadalo, že utkání mají domácí pod kontrolou. Ve 47. minutě se ale k dorážce dostal Martin Vaculík a snížil na 3:6. O necelých 60 vteřin později se do horního rohu branky trefil Martin Vaculík a rázem byl stav 4:6. Ke konci třetiny Zlín přidal pátou branku, o niž se postaral Michal Nekvapil. Jednogólové vedení už si však Dynamo pohlídalo a zvítězilo tak těsně 6:5.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině jsme zase trošku vypadli z formy, nejlepší pasáží pro nás vlastně byla druhá třetina. Tak nějak bychom si to představovali. Sice jsme hodněkrát během zápasu chybovali, ale hlavní je, že se nám podařilo utkání otočit. Hodně jsme byli na kotouči. Bohužel třetí třetinu jsme prohráli 1:3. Je to škoda, že jsme jim dali čuchnout, ale kluci to na konci odpracovali a je to pro nás ponaučení.“