19.10.2023

Pardubičtí junioři padli 5:3 na domácím ledě proti Třinci

Pardubičtí junioři přivítali na svém ledě v rámci sedmnáctého kola juniorské Extraligy třinecké Oceláře. Opatrný vstup do zápasu se podařilo prolomit až ke konci třetiny, kdy se prosadil Třinec. Ve druhé třetině se protrhl pytel s góly, přičemž z toho vyšli opět lépe Oceláři, kteří vyhráli třetinu 3:2. V závěru zápasu se sice Dynamo snažilo dohnat ztrátu, ale už to nestačilo.

Extraliga juniorů, 17. kolo, čtvrtek 19.10.2023, Pardubice, enteria arena

3:5
0:1, 2:3, 1:1
Branky a nahrávky: 22:46 Rájek (Červenka, Tomas; 5/5), 37:11 Hebek (Jaša, Kaštánek; 5/5), 55:35 Fiala (5/4) – 16:34 Volas (Holinka, Kurbaka; 5/5), 29:34 Kozlík (Cedzo, Sikora; 5/5), 31:14 Sikora (Šilar, Cedzo; 5/5), 36:21 Gerych (Šilar, Holinka; 5/5), 49:52 Buják (Volas, Lysak; 5/4). Rozhodčí: Jechoutek, Valda – Dědek, Landsmann. Diváci: 80. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Rájek, Kaštánek, Hebek, Červenka – Tomas, Pavlata, Úlehla, Kalužík, Burda, Fiala, Kubíček, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.
Oceláři Třinec: Král – Horváth, Pospíšil, Buják, Ošmera, Kurbaka, Volas, Andrle – Lysak, Gerych, Mikula, Kozlík, Šilar, Urbánek, Cedzo, Blaha, Sikora, Bartoš, Holinka.

Vyrovnaný vstup do zápasu mohl prolomit ve třetí minutě Yevtiekhov, kterému se podařilo obrat bránícího hráče o kotouč a vjet do útočného pásma. Následně vzal celou situaci na sebe střelou mezi betony, ale nepodařilo se mu vyzrát na Krále. Poté dostal Třinec šanci v podobně dvojnásobné přesilovky, při které si největší šanci vytvořil Sikora, jenž dostal přihrávku zpoza branky do prostoru levého kruhu, avšak následný skvělý zákrok Viléma jeho šanci ukončil. První branka zápasu přišla až v sedmnácté minutě, a postaral se o ní Patrik Volas, který dostal přihrávku od Holinky do levého kruhu a tvrdou střelou rozvlnil pardubickou síť – 0:1.

Dobrý vstup do druhé třetiny předvedlo Dynamo. Tomu se podařilo již ve třiadvacáté minutě srovnat stav utkání poté, co Červenka adresoval kotouč na modrou, kde byl již připravený Štěpán Rájek, který si kotouč zpracoval a zakončil pod břevno – 1:1. Následně se do šancí dostával více Třinec, který se již ve třicáté minutě dostal opět do vedení zásluhou Tomáše Šilara. Ten dokázal najít po přihrávce Cedza skulinku ve výstroji Viléma a dostat Třinec opět do vedení – 1:2. Opět stejná trojice hráčů zaútočila ve dvaatřicáté minutě, kdy skvělý přehled v před brankovém prostoru ukázal Petr Sikora, který po přihrávce Šilara zvýšil na rozdíl dvou branek – 1:3.

Krušný závěr třetiny započal v sedmatřicáté minutě Třinec. Šilar se probojoval za pardubickou branku, odkud našel neobsazeného Robina Gerycha, jehož střela se dostala za záda Viléma – 1:4. Dynamu se ještě podařilo snížit potom, co chtěl využít zaváhání třinecké obrany Jaša, jehož střela byla zblokována. Následně se ale ke kotouči dostal Tomáš Hebek, jenž umístěnou střelou do pravého horního rohu završil druhou třetinu – 2:4.

V poslední dvacetiminutovce se Třinci podařilo opět odskočit na rozdíl tří branek poté, co Volas vyslal střelu od modré čáry, kterou perfektně tečoval Dominik Buják v před brankovém prostoru – 2:5. O pár minut později Dynamo opět snížilo. Největší zásluhu na tom měl Adam Fiala, jenž dobře obral bránícího hráče o kotouč a střelou nad beton Krále dal Pardubicím naději – 3:5. Ke konci zápasu mělo Dynamo spoustu šancí. Například předchozí střelec Fiala dostal perfektní přihrávku do volného prostoru, ale jeho střela mířila pouze do středu branky. Třinec si tak po špatné sérii připisuje první výhru po čtyřech zápasech.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice) - „První třetina nebyla úplně ideální z naší strany. Hodněkrát nás musel podržet Vilda (Lukáš Vilém), ale také jsme tam měli nějaké dobré akce. Nejlepší pasáž v zápase byla prvních deset minut. Takhle bychom si představovali, aby ta hra vypadal. Bohužel poté jsme třikrát chybovali, měli jsme hráče ve slotu a tam nás Třinec potrestal. Ve třetí třetině jsme měli velkou snahu s tím něco udělat, inkasovali jsme s přesilovky a na závěr jsme zkusili hru šest na čtyři, což se nepovedlo, ale myslím si, že nám zápas utekl ve druhé třetině.“

René Mucha (HC Oceláři Třinec) – „Přesně takový zápas jsme po té sérii porážek potřebovali. Měli jsme výborný vstup do utkání, tři samostatné nájezdy, přesilovku pět na tři, bohužel jsme v tomhle nebyli gólový, ale je dobře, že se nám v závěru první třetiny podařilo vsítit alespoň jednu branku. Škoda jen že když jsme vždy odskočili na rozdíl té jedné branky, tak jsme buď poměrně rychle inkasovali nebo jsme z individuálních chyb nechali domácí skórovat. Určitě jsme měli v hlavách čtyři porážky, jeden bod, takže dneska super a obrovská pochvala celému týmu.“