3.11.2023

Junioři si z Brna odvezli tři body, kdy vyhráli 3:1

Pardubičtí junioři vyjeli v rámci 21. kola na led brněnské Komety. Domácí šli jako první do vedení, ale Dynamo ve druhé třetině zásluhou Tomáše Hebka. Pardubice nakonec ve třetí části přidaly dvě branky, zásluhou Adama Fialy a vyhrály tak 3:1.

Extraliga juniorů, 21. kolo, čtvrtek 2.11.2023, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

1:3
1:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 08:44 Veselský (Zembol, Boltvan; 5/4) – 28:32 Hebek (Kalužík, Šmerda; 5/5), 41:55 Fiala (Hebek, Paleček; 5/5), 59:47 Fiala (Helikar, Pavlata; 5/4). Rozhodčí: Blaha, Šudoma – Otáhal, Komínek. Diváci: 52. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Kometa Brno: Kavan – Němec, Bůžek, Ulbricht, Svoboda, Zubíček, Jurný, Pospíšil – Habermann, Rakus, Nesvadba, Zembol, Boltvan, Veselský, Halačka, Mots, Pavlík, Chludil, Otava, Ekrt.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Šmerda, Kubánek, Vápeník, Kaštánek, Hebek, Tvrdík – Jaša, Paleček, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Fiala, Pilař, Yevtiekhov, Tomas, Helikar, Pavlata.

Na začátku první třetiny šli do vedení domácí, kdy nahození Zemboly tečoval do branky Adam Veselský - 1:0. Poté se do dobré šance dostal pardubický Pavlata, který ujel sám na brankáře, ale na Kavana nevyzrál. Před zazvoněním první sirény se k puku dostal Jaša, který ale taktéž Kavana nepřekonal.

Ve druhé třetině mohli jít hned do dvoubrankového vedení domácí, kdy Chludil mohl trefit prázdnou branku, ale minul. Ve 28. minutě bylo vyrovnáno, kdy se prosadil z mezikruží Tomáš Hebek - 1:1. Do konce druhé části se nic vážného nestalo.

Ihned po vhazování ve třetí třetině se do individuální akce dostal Adam Fiala, který zakončil z mezikruží - 1:2. Poté od modré vypálil Zembola a před brankou se snažil dorážet Otava, ale pardubický brankář zasáhl betony. Ke konci třetiny Kometa odvolala brankáře a Adam Fiala přesným vyhozením potvrdil výhru Dynama.