4.11.2023

Pardubičtí junioři prodlužují sérii vítězství! Výsledkem 5:2 přehráli Olomouc

Junioři Dynama se v rámci dvaadvacátého kola juniorské Extraligy utkali s Olomoucí. Hanáci se dostali v první třetině dvakrát do vedení, ale Dynamo dokázalo vždy vyrovnat. V prostřední části zápasu byly lepší Pardubice, které se dvěma góly dostali do vedení. V závěru zápasu ještě přidali konečnou tečku za zápasem gólem na 5:2.

Extraliga juniorů, 22. kolo, sobota 4.11.2023, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

2:5
2:2, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 04:35 Smýkal (Tomeček, Panáček; 5/4), 14:56 Bošek (Pastrnek, Tomeček; 5/5) – 08:13 Pilař (Tvrdík; 5/5), 19:06 Tomas (Gromadzki; 5/4), 27:12 Koudelka (Kaštánek, Yevtiekhov; 5/5), 32:13 Fiala (Koudelka, Pavlata; 5/4), 55:56 Burda (Helikar, Tvrdík; 5/5). Rozhodčí: Koziol, Kapitanov – Bartek, Klimek. Diváci: 82. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Střely na branku: 30:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.
Olomouc: Valenta – Smýkal, Compel, Kalman, Stratil, Bohatý, Panáček, Sedláček, A. Drábek – Belan, Bošek, Šotkovský, Ruda, Koudelný, Šulgan, Tomeček, Pastrnek, Ungr, Neoral, K. Drábek.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Šmerda, Kubánek, Vápeník, Kaštánek, Hebek, Tvrdík – Jaša, Paleček, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Fiala, Pilař, Yevtiekhov, Tomas, Helikar, Pavlata.

Bleskový vstup do zápasu mohlo předvést Dynamo, kterému již ve druhé minutě mohl vystřelit vedení Kalužík, jenž se dostal do samostatného útoku, při kterém nedokázal překonat Valentu a ani následná dorážka Tomase nenašla cestu do olomoucké branky. První gól zápasu přišel v páté minutě, kdy domácí využili přesilovou hru. Tomeček skvělou individuální hrou prokličkoval až do před brankového prostoru, odkud zakončil, avšak Viléma nedokázal překonat. Tím, kdo vsítil úvodní branku zápasu byl Matěj Smýkal, který dorazil puk za záda pardubického gólmana – 1:0. Pardubice neváhali s odpovědí moc dlouho a již v deváté minutě bylo srovnáno. Vít Pilař se troufale protáhl mezi dvojicí obránců a střelou mezi betony rozvlnil olomouckou síť – 1:1.

Hanáci následně opět odskočili o jednu branku poté, co Pastrnek zachytil kotouč u tyče, od které zakončil, ale jeho pokus Vilém zneškodnil. Branka přišla až po následném zmatku před brankou, který využil Lukáš Bošek, jenž uklidil puk za Vilémova záda – 2:1. Druhé srovnání přišlo až v samotném závěru třetiny, kdy se po levém křídle z vlastní poloviny vyřítil Radek Tomas, který vzal situaci dva na jednoho na sebe a zakončením na bližší tyč ukončil první třetinu – 2:2.

Prostřední část zápasu začala opatrněji a první velká šance přišla až v osmadvacáté minutě, kdy si Kaštánek perfektně všiml najíždějícího si Jakuba Koudelky, který střelou zápěstím překonal Valentu a poslal Dynamo poprvé v zápase do vedení – 2:3. O srovnání se pokusil o necelé dvě minuty později Pastrnek, kterému ale v pádu nevyšla střela a zakončil těsně vedle pardubické tyče. Do dvoubrankového vedení se Dynamo dostalo v třiatřicáté minutě poté, co hosté dokázali bleskově využít přesilovou hru. Pardubice ihned po vhazování převzali iniciativu a rychlou kombinací pobídli Adama Fialu, jenž připravenou střelou zápěstím propálil Valentu – 2:4.

Do závěru zápasu vstoupila lépe Olomouc. Ta již po necelých dvou minutách hry mohla snížil potom, co Tomeček zablokoval pardubickou ránu od modré a ihned vyslal kotouč na Smýkala, který vyjel z trestné lavice. Tomu se podařilo dostat před Viléma, ale ten vystihl Smýkalův blafák a kotouč vytěsnil. O minutu později měli domácí další velkou příležitost. Do té se dostal Tomeček, jenž dostal nabito na vrchol pravého kruhu, odkud trefil břevno pardubické svatyně. Závěrečná tečka za utkáním přišla pět minut před koncem zápasu, kdy se Daniel Burda po střele Helikara dobře zorientoval v před brankovém prostoru – 2:5. Dynamo si tak připisuje třetí výhru za sebou, avšak pořád se nachází na páté příčce.