29.11.2023

Junioři vyhráli důležitý zápas a z Přerova si odváží tři body

Pardubičtí junioři odehráli další venkovní zápas, tentokrát vyjeli na led Přerova. V tomto zápase byla přetahovaná o skóre, nakonec si vedení přivlastnily na vlastní stranu Pardubice. A i když Zubři ke konci odvolali brankáře, Dynamo dokázalo své vítězství ubránit a vyhrálo 4:3.

Extraliga juniorů, 27. kolo, středa 29.11.2023, Přerov, Zimní stadion

Přerov

3:4
1:1, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 01:34 Buršík (Hlávka, Ozollapa; 5/4), 28:46 Ozollapa (Buršík, Tomiga; 5/5), 52:20 Kuchta (Janek, Hanák; 5/5) – 19:50 Pilař (Jaša, Helikar; 5/5), 21:44 Paleček (Tomas, Kaštánek; 4/4), 45:25 Chabada (Švec, Tomas; 5/4), 57:06 Paleček (Helikar, Jaša; 5/5). Rozhodčí: Cabák, Hranoš – Hlavatý, Bezděk. Diváci: 145. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Přerov: Ryšavý – Billa, Pekr, Holík, Škňouřil, Tomiga, Janek – Ozollapa, Dobša, Švejda, Kuchta, Martiňák, Hlávka, Buršík, Hyža, Šťastný, Halík, Kolařík, Hanák, Nášel.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Chabada, Koudelka, Kubánek, Rájek, Kaštánek, Švec – Jaša, Paleček, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Fiala, Pilař, Yevtiekhov, Tomas, Hebek, Helikar, Pavlata.

Po úvodním vhazování se ihned Přerov ujal vedení, kdy David Buršík střelou z pravého kruhu překonal pardubického brankáře - 1:0. Ve čtrnácté minutě to vypadalo, že bude vyrovnáno, kdy se Pardubice dostaly do přečíslení dva na jednoho, Jaša to vzal na sebe a střílel z levého kruhu, avšak domácího brankáře zachránila tyčka. Poté si Kolařík najel až před Tuláčka a zakončoval, pardubický brankář puk vyrazil. Dynamo ale přeci jen potom vyrovnalo a to deset vteřin před první sirénou, kdy Vít Pilař se v rychlé akci prosadil do levého rohu branky - 1:1.

Pardubice hned na začátku druhé části šly do oslabení, ale nakonec otočily skóre, kdy si na levý kruh najel Adam Paleček, který našel mezeru mezi betony Ryšavého - 1:2. Poté se do dobré šance dostal domácí Švejda, který si najel před Tuláčka a střílel, ale pardubický brankář zasáhl na poslední chvíli. Ve 28. minutě bylo opět vyrovnáno, Rauls Ozollapa, který vyslal nenápadnou střelu, která propadla Tuláčkovi za záda¨- 2:2. Do konce druhé třetiny se už nic vážného nestalo.

Po uplynutí pěti minut ve třetí třetině šlo Dynamo do vedení, kdy z levé strany prostřelil vše co mu stálo v cestě Ondřej Chabada - 2:3. Poté měl Hyža velkou možnost, ale Tuláčkův levý beton nedokázal překonat. V 52. minutě Přerov vyrovnal skóre, jmenovitě Tobiáš Kuchta - 3:3. V 57. minutě poslal Dynamo do vedení Adam Paleček, který si najel mezi kruhy a svým druhým gólem v utkání překonal Ryšavého - 3:4. Zubři to sice poté zkusili v šesti, ale Pardubice si vítězství udržely a odvezly si výhru 4:3.