15.1.2023

Pardubice vybojovaly tři body v Litvínově

Východočeši odehráli náročnou bitvu proti Vervě, vyrovnaný duel strhli na svou stranu gólem v závěru. Zohornovi nebyla uznána branka kvůli kopnutí nohou, skóre utkání následně otevřel Peter Čerešňák. Čtyři minuty před koncem rozhodl o výhře Dynama gólem na 2:1 David Cienciala.

Tipsport extraliga, 38. kolo, neděle 15.1.2023, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

Litvínov

1:2
0:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 35:16 Abdul (Zile; 5/4) – 32:50 Čerešňák (D. Musil, Hyka; 4/4), 55:01 Cienciala (Dvořák, Hyka; 5/5). Rozhodčí: Kika, Pilný – Komárek, Hynek. Diváci: 4518. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:36 (8:12, 12:13, 5:11). Zblokované střely: 17:17. Hity: 5:8. Vhazování: 21:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Litvínov: Godla – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel, Jaks, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Válek – Stránský, Estephan, Zdráhal – Abdul, Gut, Hlava – Havelka, Jurčík, Danielčák.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Kolář, Vála – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, T. Zeman – Štetka, A. Musil, Vondráček.

Během první dvacetiminutovky byl k vidění hokej plný soubojů a zároveň se činili brankáři na obou stranách. Jako první si vážnější příležitost vypracovali v 10. minutě hosté, zakončení Poulíčka z levého kruhu vyrazil Godla do rohu hřiště. Poté se musel dvakrát činit na druhé straně brankář Will, nejprve zvládl závar přes svou bránou a po zakončení Sukeľa ho zachránila od inkasované branky tyčka. Vervě nepomohla k úvodní brance ani početní výhoda, v níž si příliš šancí nevypracovala.

V úvodu druhé části měli domácí k dispozici další přesilovku, ve které z pravého kruhu pálil z první Zdráhal, jeho dělovku dokázal pardubický gólman vyrazit do bezpečí. Poprvé skončil puk v síti ve 28. minutě, z levé strany střílel Paulovič, jehož zakončení tečoval holí Abdul a puk zamířil do brankoviště, kde ho kopl bruslí do brány Zohorna. Nejprve rozhodčí gól uznali, po konzultaci u videa jej však odvolali. Po trestu do konce utkání pro Roberta Kousala za kopnutí se při hře čtyři na čtyři ve 33. minutě poprvé prosadily Pardubice. Střela Davida Musila byla ještě sražena, následně vypálil z pravého kruhu nikým nebráněný Peter Čerešňák, jenž poslal puk přesně do horního rohu branky – 0:1. Verva dokázala zužitkovat následnou početní výhodu a srovnat stav duelu. Od modré čáry vypálil Zile a jeho pokus šikovně tečoval za záda Willa Jindřich Abdul – 1:1.

V úvodu třetí třetiny dostal prostor ke střele Zdráhal, který toho využil, Will však dokázal srazit puk mimo ohrožení své klece. Od druhého dějství byla k vidění celá řada potyček, což pokračovalo i ve třetí dvacetiminutovce, kde se dlouho čekalo na další vážnější příležitost. Ta přišla až v 54. minutě, kdy z dobré střelecké pozice ohrozil branku domácího celku Dvořák, Godla ale schoval kotouč do své výstroje. O necelé dvě minuty později už ale podruhé v duelu kapituloval, po střele Dvořáka od modré čáry puk tečoval přesně mezi tři tyče z mezikruží David Cienciala – 1:2. Větší šanci na vyrovnání dal Litvínovu svým faulem Sedlák, Verva zároveň odvolala brankáře, ale početní výhodu šest na čtyři ke vstřelení branky nevyužila. Až do závěrečné sirény si nezvládla vytvořit větší tlak, a tak Pardubice zvítězily i ve třetím vzájemném měření sil letošní sezony nejtěsnějším možným rozdílem.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „V první řadě bych chtěl poděkovat klukům za perfektně odvedenou práci. Odmakali ten zápas, třetí třetinu jsme hráli pouze na tři lajny a přesto jsme si udrželi výborný pohyb. Strašně důležité bylo, že jsme zůstali disciplinovaní ve třetí třetině. Nikde jsme se nenechali vyprovokovat a i přesto, že domácí hráli čistě a nedali nám jedinou přesilovku, jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce.“