Staropramen extraliga ledního hokeje, 49. kolo, neděle 7.3.1999, Zimní stadion Třinec

3:2
0:1, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 29. Chlubna (Sekeráš), 30. Ujčík (Jánoš), 42. Zima (L. Procházka) – 6. Kudrna (T. Martinec, Mikeska), 32. Vak (Plášek). Rozhodčí: Kolísek – Český, Rouspetr. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 5111. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Oceláři Třinec: Biegl – Kuntoš, Sekeráš, L. Procházka, Gřegořek (21. Kántor), Číhal, Pavelec – Peterek, Daňo, Lubina (36. Zima) – Ujčík, Jánoš, Pletka – Chlubna, Havlát, Folta.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Jančařík, Čáslava, Mudroch – S. Procházka, Plášek, Vak – Kudrna, T. Martinec, Mikeska – Koudelka, Tvrdík, Rozsíval.

Hokejisté Železáren Třinec doslova vydřeli těsnou výhru 3:2 nad Pardubicemi, které se na severu Moravy představily ve velmi dobrém světle. Přesto si hosté porážkou zkomplikovali boj o účast ve vyřazovacích bojích, naopak Třinec si čtvrtou výhrou v řadě opět posílil naděje na konečné třetí místo v tabulce.

První šanci měl ve 4. minutě domácí Lubina, který se po kázeňském přestupku a pětizápasovém trestu vrátil do třinecké sestavy. Neproměnil však a vzápětí se Železárny přesvědčily, jak tvrdě Pardubice bojují o play off. Před Bieglovou brankou se totiž nejlépe zorientoval Kudrna a pohotovou dorážkou otevřel skóre. Následný očekávaný tlak domácích nepřišel, protože se hrálo hodně nečistě a Třinec se musel šest minut bránit v oslabení. Přesto i v početní nevýhodě měly Železárny větší šance, když se na Bartu osamoceně řítili postupně Peterek a Daňo, ovšem prvně jmenovaný netrefil branku a při druhém sólu se zaskvěl gólman Pardubic.

I po změně stran se hrálo podle stejných not. Hosté dobře bránili vlastní modrou čáru a vyráželi k rychlým brejkům, naopak domácí se v ofenzívně bez zraněného Krále trochu trápili a stačili zahodit i těch pár šancí, které si vytvořili. Zlom přišel až ve 29. minutě, kdy brankář Barta vypíchl puk tak nešťastně, že ten se od najíždějícího Chlubny odrazil za jeho záda. Domácí ožili a za dalších 77 sekund po hrubé chybě hostující obrany a následné hezké kombinaci Jánoše s Ujčíkem už vedli. Ani tento stav ale nevydržel dlouho – ve 32. minutě totiž ujel Vak a opět bylo vyrovnáno. Východočeši mohli otočit skóre ještě před koncem druhé části, to by však Kudrna musel proměnit alespoň jednu ze dvou svých čistých příležitostí.

Domácím vyšel nástup do poslední třetiny, když střídající Zima tečoval za Bartova záda nahození Libora Procházky. Pak se sice převážně hrálo před Bieglovou brankou, ale gólman Třince svůj tým několikrát podržel, zejména se blýskl při sólovém nájezdu Vaka. Necelých 40 sekund před koncem sáhly Pardubice k power play, ale díky Bieglovi se už skóre neměnilo.

Jaroslav Jágr (HC Železárny Třinec): „Měli jsme z utkání obavy, neboť na hráčích byla znát únava z dlouhé cesty z Kladna. Pardubice se ukázaly jako velmi kvalitní tým, ale naštěstí jsme k zápasu přistoupili s patřičným nasazením, takže můžeme být s bodovým ziskem spokojeni. Útočník Král má potíže s kolenem, týden nebude trénovat.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „"Odehráli jsme kvalitní utkání, ve kterém jsme tvrdě pracovali po celém kluzišti, ale bohužel se od nás odvrátilo štěstí. První gól jsme si prakticky dali sami a třetí padl podle mého názoru rukou. Škoda šancí, zasloužili jsme si bodovat.“