Český Telecom extraliga ledního hokeje, ČF2, sobota 18.3.2000, Paegas Arena

2:1
0:0, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 23:33 J. Hlinka (Žemlička), 30:39 Chabada (Kratěna) – 34:54 Tvrdík (Blažek, Pácal). Rozhodčí: Brada – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5, navíc Novotný (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 8423. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Stav série: 2:0.
Sparta Praha: Bříza – M. Sýkora, Kučera, Ptáček, Rebolj, Nedvěd, Benýšek – Výborný, P. Martinec, Vůjtek – Zelenka, Hlinka (47. Novák), Žemlička – Kratěna, Broš, Chabada.
Dynamo Pardubice: Barta – Mudroch, Pácal, Novotný (42. Pospíšil), Mosnár, Kántor, Jančařík – Tvrdík, Blažek, Lubina – Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.

Hokejisté pražské Sparty využili ve druhém čtvrtfinálovém zápase extraligy opět výhodu domácího prostředí a zdolali Pardubice 2:1. K postupu do semifinále tak stačí vítězi základní části již pouze jedna výhra, neboť ve čtvrtek stejného soupeře zdolali 3:1. Pražané vedli po gólech Hlinky a Chabady, hosté stačili pouze snížit Tvrdíkovou brankou.

Sparta se snažila v úvodu Východočechy zmáčknout v obranném pásmu, ale přestože měla hned po 72 sekundách hry výhodu přesilové hry, brankáře Bartu vážněji neohrozila. Se střelami Rebolja a Nedvěda pak neměl pardubický gólman větší problémy a když už se Žemlička dostával do šance, zasáhl faulem Blažek. V početní převaze hosté povolili jen nebezpečně tečovat puk Nedvědovi. Na druhé straně musel v 11. minutě po dlouhé době zasahovat po střele Lubiny Bříza. Pardubice i nadále dobře bránily a v závěru úvodní části se mohly dokonce dostat do vedení. Nejdříve se Bříza vyznamenal po střele Koudelkově a vzápětí ho nepřekonal ani Mosnár.

Druhá část byla divácky atraktivnější, ve 23. minutě ještě Bárta Martincův únik zastavil, ale o minutu později už Hlinka otevřel skóre. Pražané pokračovali v náporu, šance Výborného a Zelenky však zůstaly nevyužity. Klíčové okamžiky nastaly v polovině zápasu. Pardubický útočník Sýkora při sóle v oslabení na Břízu nevyzrál a ve 31. minutě naopak Chabada bekhendovým blafákem pardubického gólman přelstil a zvýšil. Rčení nedáš - dostaneš se opakovalo i ve 35. minutě. Žemlička nestihl dorazit puk do odkryté pardubické branky a v protiútoku dotlačil za Břízova záda kotouč Tvrdík.

Sparta měla i v úvodu třetí části šanci pojistit náskok, protože pardubický obránce Novotný krvavě zranil v obličeji Hlinku a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Domácí však v početní převaze měli s obranou Východočechů velké problémy a Bárta musel zasahovat jen po Brošově průniku. V 53. minutě už diváci ve Sportovní hale slavili definitivní pojistku, ale Kučera pálil pardubickému brankáři mezi betony do tyče a z brankové čáry ho odvrátila až pardubická obrana. Hosté vůbec Břízu neohrozili, naopak Barta mohl být rád, že Kratěnův průnik zastavil faulem Koudelka.

Pavel Hynek (HC Sparta Praha): „Z obou týmů opadla nervozita po prvním utkání a zápas se hrál ve velkém tempu. My jsme byli v první třetině aktivnější, i když jsme Bartu ohrožovali jen ze střední vzdálenosti. Ve druhé třetině jsem věřil, že nějaké góly dáme, a kdybychom přidali třetí branku, mohli jsme být klidnější. Za stavu 1:0 nás podržel brankář Bříza, který chytil samostatný nájezd. Hlinka má otřes mozku a v Pardubicích určitě nenastoupí, má tržné rány na nose a na obočí a ani si nepamatoval, že jsme dnes hráli s Pardubicemi.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Kvalitou bylo toto utkání lepší než to první. Oba týmy začaly opatrně, Sparta byla ve druhé třetině silná v protiútocích a výborně zachytali brankáři. V poslední třetině jsme měli hodně vyloučených a závěr utkání jsme už nezvládli. V Pardubicích chceme vyčkávat na chybu soupeře a pouštět se do rychlých brejků.“