HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 3. kolo, úterý 14.9.1999, ČEZ Arena Pardubice

Sparta Praha

2:5
1:1, 0:1, 1:3
Branky a nahrávky: 17:51 Lubina (T. Blažek, Pácal), 43:18 Pácal (T. Blažek, Lubina) – 9:50 Hlinka (Kučera, Broš), 29:02 P. Martinec (Výborný, Kučera), 40:58 Výborný (P. Martinec), 45:33 Výborný (Broš), 59:57 Žemlička (Zelenka, Bříza). Rozhodčí: Balej – M. Dvořák, Křivský. Vyloučení: 8:8, navíc Kudrna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 7682. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Čáslava – Jantovský (41. T. Martinec), T. Blažek, Lubina – Eliáš, Morrison, Bonk – Kudrna (23.–35. Rozsíval), Mikeska, S. Procházka.
Sparta Praha: Bříza – Sýkora, Kučera, Nedvěd, Benýšek, Ptáček, Šrek – Výborný, P. Martinec, Novák – Zelenka, Horák (55. Havelka), Žemlička – Kratěna, Broš, Hlinka.

Hokejisté pražské Sparty se dočkali prvních bodů v novém ročníku extraligy. Po prohrách ve Zlíně a doma s Třincem dokázali zvítězit na ledě Pardubic 5:2. Dvěma góly přispěl k výhře reprezentační útočník David Výborný.

Do utkání vstoupili lépe pardubičtí hokejisté a Sparta odolala jen díky brankáři Břízovi. Poté hru rozmělnila série vyloučení, hosté vytěžili vedení z Mikeskova trestu na dvě plus dvě minuty. Chvíli hráli přesilovku pět na tři a za dvanáct sekund otevřel Hlinka skóre. Domácí odpověděli v 18. minutě, kdy Blažkovu střelu odraženou od zadního mantinelu poslal za Břízova záda Lubina.

Ve druhé části utkání se zpočátku prosazovala Sparta, vedoucí gól měli na hokejce Zelenka a Broš. V polovině utkání se před branku natlačil Patrik Martinec a jeho gól sudí Balej uznal až po konzultaci s videorozhodčím.

Sparta vedení pojistila ve 41. minutě. Z vlastní obranné třetiny ujel opět Martinec a ideálně přihrál Výbornému, který nedal Bartovi šanci. Pácal bombou od modré snížil, domácí však znovu zaplatili daň za vyloučení a vteřinu před návratem Tomáše Martince na led skóroval počtvrté Výborný. Domácí naděje definitivně zhasla v 55. minutě, kdy Blažek jen rozezvučel tyč. Při pardubické power play potvrdil výhru Sparty Žemlička.

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Nemáme se za co stydět, navíc s kvalitním protivníkem jsme dvě třetiny dokázali držet krok. Musím hráčům za výkon poděkovat.“

Pavel Richter (HC Sparta Praha): „Konečně jsme v extralize dali poprvé víc jak dva góly a premiérově vyhráli, dle mého názoru zaslouženě. Byli jsme lepším mužstvem a měli i více šancí.“