Český Telecom extraliga ledního hokeje, 29. kolo, úterý 21.12.1999, Zimní stadion města Pardubic

3:4
1:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 2:56 T. Blažek (Lubina), 32:47 S. Procházka (Tvrdík), 42:03 T. Blažek (Lubina, Malinský) – 5:27 Kučera (M. Sýkora, Výborný), 27:48 Nedvěd (Kratěna, Broš), 36:06 Nedvěd (Výborný), 44:40 Výborný (Kučera). Rozhodčí: Vokurka – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 6835. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Pácal, Píša, A. Novotný, Mudroch, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.
Sparta Praha: Bříza – M. Sýkora, Kučera, Ptáček, Rebolj, Nedvěd, Benýšek – Výborný, P. Martinec, Vůjtek – Novák, Kašpařík, Žemlička – Kratěna, Broš, Eiselt – od 41. navíc Roubík.

Ani ve třetím letošním vzájemném ligovém utkání se nepodařilo pardubickým hokejistům porazit pražskou Spartu. I když k zisku bodů měli hodně blízko, prohráli nakonec 3:4. Vítěznou branku hostí vstřelil patnáct minut před koncem reprezentant David Výborný.

Domácí měli hned v první minutě velkou šanci, ale Tomáš Martinec jí nevyužil. Na konci třetí minuty však gólmana hostí Břízu překvapil Blažek a poslal domácí do vedení. Pražané však vyrovnali již za tři minuty, kdy zavelel ke zteči domácí branky obránce Kučera. Domácí se jen bránili a z tlaku se vymanili až na konci první části hry.

Vlažné tempo pokračovalo i ve druhé části zápasu, kdy si obě mužstva vytvořila jen minimum šancí, takže brankáři příliš práce neměli. Jen několik sekund poté, co ve 26. minutě trefil domácí Pácal jen tyčku Břízovy branky, dostal hosty poprvé do vedení při Lubinově vyloučení obránce Sparty Nedvěd. Břízova nepozornost však dala šanci také domácím, kteří ve 33. minutě po střele Procházky vyrovnali. Pražané šli do vedení znovu ve 37. minutě při přesilovce pět na tři – svůj druhý gól v utkání vstřelil obránce Nedvěd.

V závěrečné třetině se úroveň utkání přece jen zvýšila, podíl na tom určitě měly rychlé góly v jejím úvodu. Nejprve domácí ve 43. minutě zásluhou Blažka vyrovnali, o dvě minuty později velmi dobře hrající Výborný dal čtvrtý a rozhodující gól. Pardubičtí byli v této třetině útočnější, bojovnější, ale Bříza jistými zákroky odčinil svůj podíl na gólech v prvních dvou třetinách. Pardubičtí nevyužili tři přesilové hry a k vyrovnání nevedla ani více než minutu trvající hra bez brankáře.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Sehráli jsme dobré utkání, podle mého názoru jsme si zasloužili bod. Měli jsme dost šancí, ale dostali jsme laciné góly.“

František Výborný (HC Sparta Praha): „Z utkání jsme měli obavy, ale zvládli jsme ho a jsem spokojen. Bylo to šťastné vítězství v utkání, které mělo náboj a nasazení.“