HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram

Reportáž ze zápasu

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 26. kolo, neděle 25.11.2001, Zimní stadion Hradec Králové

Berani Zlín

0:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 34:50 Lubina (M. Sýkora, T. Blažek) – 13:48 Somík (Čajánek, Hamrlík), 44:48 Posmyk (Okál, Čajánek), 52:42 Balaštík (Leška, Pivko). Rozhodčí: J. Dvořák – Hejduk, Kareš. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 7800 (vyprodáno). Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, A. Novotný, M. Sýkora, Mudroch, M. Duben, Malinský – Průcha, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Pospíšil, Rolínek, S. Procházka.
Berani Zlín: Tuček – M. Hamrlík, Malena, Marušák, Blaťák, Posmyk, Mojžíš – M. Okál, Čajánek, Somík – Balaštík, Leška, Pivko (14.–20. Ambruz) – I. Rachůnek, Ministr, Jenáček.

Komentář

Hokejisté Zlína dokázali jako první a současně také poslední odvézt z Hradce Králové, dočasného domova hráčů Pardubic, všechny tři body. Zlínští se dokázali obdivuhodně otřepat z pátečního sedmigólového přídělu od Sparty a dvěma brankami v závěrečné třetině porazili Pardubice 3:1.

Počáteční aktivitu domácích obstarávali hlavně obránci, ale Sýkora ani Malinský na brankáře Tučka, který zaskočil za zraněného Hudáčka, nevyzráli a Vyhlídal nasměroval svoji střelu jen do tyčky. Hosté byli pod tlakem, ale přesto se dokázali dostat do vedení poté, co Svobodou vyraženou Hamrlíkovu střelu vrátil před branku Čajánek a Somík byl včas na správném místě.

Nápor pardubického celku na začátku prostřední části hry s trojicí vyloučených poněkud ochabl, naopak „Berani“ prokazovali svoje defenzivní umění a do obranné pavučiny zamotávali domácí hráče. Sami si rovněž dokázali vypracovat dvě velmi dobré střelecké příležitosti, avšak Leška a po něm ani Pivko, který netrefil zcela odkrytou branku, nedokázali skórovat. A zákonitě přišel trest. Nedisciplinovanost Zlínských potrestal v přesilové hře nekompromisní střelou Lubina a po dvou třetinách byl stav vyrovnaný.

Do závěrečné dvacetiminutovky však vstoupili hosté aktivněji a rovněž v početní výhodě znovu Pardubickým gólově odskočili. Balaštík při Mudrochově vyloučení nejprve rozezvučel jen tyčku, ale o chvíli později už Posmyk mířil přesněji. Pojistku přidali zlínští hokejisté po líbivé spolupráci celého druhého útoku, na jejímž konci stál Balaštík a jeho neomylná bekhendová střela. Pardubičtí vrhli zbytek sil do ofenzívy, ale Tuček měl svůj den a navíc domácí střelce opustilo i štěstí. Ke korekci výsledku jim nepomohla ani závěrečná power play.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Chtěli jsme se samozřejmě rozloučit s diváky v Hradci vítězstvím, ale ve vyrovnaném utkání nás trochu opustilo střelecké štěstí. Šancí jsme měli dost a zápasu by asi více slušela remíza. Zlín však potvrdil vyhlášenou obranu.“

Zdeněk Venera (HC Continental Zlín): „Čekali jsme počáteční tlak, ale podařilo se nám ho přežít bez úhony i zásluhou pozorného Tučka. Uklidnil nás vedoucí Somíkův gól a myslím, že jsme domácí do nějakého souvislejšího náporu nepustili. Naopak, kdyby se ve druhé třetině trefil ve vyložené šanci Pivko, hrálo by se nám v mnohem větší pohodě. Potřebovali jsme dnes vyhrát, abychom se po prohře se Spartou zase uklidnili.“

Zápasy v sezóně

13. kolo, 12. 10. 2001