Český Telecom extraliga ledního hokeje, 40. kolo, pátek 17.1.2003, Zimní stadion České Budějovice

České Budějovice

1:3
0:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 43:45 Z. Neckář – 23:16 Vyhlídal (D. Pospíšil), 37:51 Lubina (Rolinek), 50:58 Kudrna (Lubina, Blažek). Rozhodčí: Turčan – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 6:5, navíc M. Sýkora (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 6121. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
České Budějovice: Hudáček – Jindra (41. Z. Neckář), Babka, R. Suchánek, Slavík, Jasečko, Barinka – Míka, Turek, Bartoš – Štrba, Štraub, Rob – Šimánek, Michálek, S. Procházka – Ondřej, Škoda, Hřebejk.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Duben, Pácal – Rolínek, Blažek, Lubina – Kubišta, D. Pospíšil, P. Sýkora – Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Před téměř vyprodaným hledištěm Jihočeši doplatili na vysoký počet vyloučených v první polovině zápasu a potřetí v sezoně s Pardubicemi prohráli. Lídr tabulky hrál účelně, a protože nechyboval, zaslouženě si za výhru v poměru 3:1 odvezl všechny tři body.

Hned v úvodu mohli hosté udeřit při vyloučení Turka za zbytečný útočný faul, ale budějovický tým v oslabení soupeře k ničemu nepustil. Naopak Suchánek si troufl na výlet a zaměstnal brankáře Svobodu. V 9. minutě Ondřej dvakrát zblízka pálil na pardubickou klec, ale reprezentačního gólmana neprostřelil. Hosté pak málem doplatili na vyloučení Kudrny. Drtivý přesilovkový zámek přinesl obrovskou šanci domácího beka Slavíka, ten však ani na tři pokusy kotouč za brankovou čáru neprotlačil.

Při vstupu do druhého dějství se scénář ze začátku duelu opakoval. Pardubičtí měli tentokrát více než minutovou výhodu pěti proti třem a tu dokázali již za 15 sekund využít ke vstřelení úvodního gólu. Vyhlídal pálil od modré a kotouč si našel cestu za Hudáčka.

Poté se hosté uklidnili a začali mít navrch, jenže ani Kolář s Koukalem v nájezdu dvou na jednoho před Hudáčkem neuspěli. Budějovickým se naskytla šance k vyrovnání při padesátisekundové přesilovce pět na tři, ale na rozdíl od soupeře ji sehráli nedůrazně. O chvíli později tak po chybě zadáka Jindry na útočné modré vyrazil k velkému sólu Lubina a s přehledem pojistil pardubický náskok.

Senzační premiéru v extralize si odbyl budějovický obránce Zbyněk Neckář, jenž naskočil do třetí třetiny místo Jindry. Při svém druhém střídání se nebál vyrazit k pardubické kleci a odražený puk poslal za Svobodova záda. Neckář byl ale také přítomen u třetího inkasovaného gólu, k němuž hosté, jmenovitě Kudrna, přišli až příliš lacino.

Vzápětí mohl snížit Štrba, zblízka však nedal. Jihočeši v závěru hodně dřeli, na perfektně zorganizovanou obranu Východočechů však účinný recept nenašli.

Jaroslav Pouzar (HC České Budějovice): „Speciálně první třetina byla špičková z obou stran, my jsme mohli vést, ale místo toho přišla vyloučení a také zranění Míky, kvůli němuž jsme museli překopat sestavu. Od té chvíle se nám tolik nedařilo, ale soupeř nasazující až do konce čtyři útoky nás nepřehrál, druhý a třetí gól jsme dostali po chybách. Téměř vyprodané hlediště nás bohužel příliš nehnalo kupředu.“

Jiří Seidl (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Pro nás byl zápas velice důležitý, po předchozích nedobrých výsledcích jsme se potřebovali dostat do dřívější pohody. Myslím, že se nám to povedlo, hráče musím pochválit za dodržování všech taktických pokynů, v některých momentech nás výrazně podržel brankář Svoboda.“