8.4.2024

Dorost ve druhém utkání na Boleslav nestačil, série je srovnána

Pardubičtí dorostenci chtěli navázat na úvodní úspěšný obrat a první výhru ve finálové sérii. Jako první opět vedla Mladá Boleslav, ale díky dvěma využitým přesilovým hrám v podání Tomáše Rolinka a Víta Macka se v 25. minutě dostalo do vedení znovu Dynamo. To ale vydrželo necelou minutu, když srovnal Vasiak. Rozhodující branka padla ze strany hostů ve 31. minutě a Dynamo na ni už nezareagovalo. Série se tak za stavu 1:1 přesune do města automobilů, pokračuje se ve čtvrtek.

Extraliga dorostu, F2, pondělí 8.4.2024, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

2:3
1:1, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 19:59 Rolinek (Křečan, Macek; 5/4), 23:31 Macek (Jansa; 5/4) – 09:45 Churáček (5/5), 24:07 Vasiak (Matějka, Hora; 5/5), 29:35 Kovář (Matějka; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Veselý – Brejcha, Klouček. Diváci: 335. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Vápeník, Novosad, Křečan, Jansa – Korec, Tvrdik, Mikeska, Úlehla, Joska, Drábek, Sekanina, Krčál, Lempach, Rolinek, Macek, Novák.
Mladá Boleslav: Sklenička – Hájek, Šilhavý, Piskač, Doležel, Kovář, Hora – Václavík, Maxin, Zhdanov, Kristek, Beran, Hanyš, Kurka, Matějka, Vasiak, Churáček, Hrouda.

Jako první se do vedení dostali v 10. minutě hosté z Mladé Boleslavi, když se po nenápadné střele mohl radovat David Churáček, jehož střelu si nešťastně srazil za svého brankář domácí obránce – 0:1. Koncovka první třetiny ale jednoznačně patřila Dynamu. Nejprve se Macek natlačil přes dva obránce a jeho střele na přední tyč příliš nechybělo. Ale v následné přesilové hře se vteřinu před koncem prosadil Tomáš Rolinek, který byl před bránou trestuhodně opomenutý a dopravil puk za záda Skleničky – 1:1.

Jak aktivně skončila první třetina, začala také ta druhá. David Krčál se natlačil před bránu, kde se mu sice do cesty postavil Doležel, ale puk klouzal dál. Jenže doklouzal mimo tyč. Na druhé straně puk pořádně zatopil brankáři Pardubic Tuláčkovi, když mu po odrazu skočil před bránu, kde naštěstí měl beka a nikdo z hostujících nebyl v dostatečné blízkosti k dorážce. Východočeši byli úspěšní také ve druhé početní výhodě. Jansa přiklepl puk na kruh Vítu Mackovi, který s pukem lehce zakvedlal a vypustil nechytatelný projektil pod horní tyč – 2:1. V domácím táboře propukla velká radost, ale nemohla trvat dlouho, protože za necelou minutu bylo srovnáno, když se Tuláček dostal mimo pozici. Puk vracel hostující útočník před bránu, kde se zdálo, že ho pardubičtí hráči odklidí do bezpečí, jenže byli také dezorientovaní a puk tak přistál na holi Sviatoslava Vasiaka, který už měl snadnou pozici – 2:2. Hosté šli do trháku v 31. minutě po nahození Davida Kováře, která zaplulo do protějšího růžku. Brankář nic neviděl, jelikož se před ním nacházeli snad čtyři hráči – 2:3. Poslední tříminutovka patřila zcela jednoznačně Dynamu, které se drželo v pásmu, ale vyrovnat prozatím nedokázalo.

Třetí třetina byla možná paradoxně ta nejklidnější na obou stranách co se týče šancí, i když Dynamo nutně potřeboval vyrovnat. Největší šanci si vypracoval ve 49. minutě Tomáš Rolinek, který kličkou nevyzrál na natažený beton Skleničky. Dynamo se na soupeře v posledních minutách snažilo zatlačit, ale moc šancí na vyrovnání si nevytvořilo a domácí díky pevné obraně hostů ani žádný tlak bez brankáře tak nemohli vytvořit.

Vojtěch Faltys (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): Byl to vyrovnaný zápas jako včera. V prvních dvou třetinách to od nás nebylo ono, stejně jako včera. Třetí třetina byla slušná, včera jsme díky ní vyhráli, dnes nám nestačila. Budeme muset udělat všechno proto, abychom začali dříve a odehráli celý zápas tak, jako jsme hráli ty třetí třetiny. Kvůli tomu jsme dnes utkání ztratili. Jinak vyrovnané utkání a bude to boj v každém zápase.