23.12.2023

Dorost si ve druhém kole nadstavbové části připsal výhru v Přerově 5:3

Pardubičtí dorostenci v rámci nadstavby vyjeli na led Přerova. V první třetině padly čtyři branky a Pardubice tak po úvodní části vedly 3:1. Přerov se sice dotahoval, ale Dynamo vždy odskočilo a v 57. minutě zpečetil výhru Východočechů Martin Mikeska, a to 5:3.

Extraliga dorostu, 2. kolo, pátek 22.12.2023, Přerov, Zimní stadion

Přerov

3:5
1:3, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 11:56 Frnka (Miklas, Došlík; 5/5), 26:11 Frnka (Cífka, Mozr; 5/5), 47:58 Cífka (Mozr, Došlík; 5/4) – 05:30 Rolinek (Macek; 5/5), 07:14 Korec (Vápeník, Tvrdik; 5/5), 18:52 Ruml (Macek, Krčál; 5/5), 29:09 Křečan (Řehořek; 5/5), 57:08 Mikeska (Joska; 5/5). Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Kučera. Diváci: 145. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.
Přerov: Trnka – Pala, Pohanka, Špičák, Mozr, Matyáš, Cífka, Burda – Koudela, Navrátil, Židlík, Frnka, Miklas, Švejcar, Kováč, Vyroubal, Došlík, Vlk.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Vápeník, Novosad, Řehořek, Křečan, Řivnáč – Rolinek, Tvrdik, Mikeska, Joska, Drábek, Sekanina, Krčál, Lempach, Korec, Macek, Tvrdík.

Pardubice se jako první dostaly do vedení, a to v páté v minutě, kdy to Tomáš Rolinek zkusil z pravé strany a kotouč skončil v přerovské síti - 0:1. O dvě minuty později šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, kdy Vápeníkovu střelu tečoval Lukáš Korec - 0:2. Poté se do dobré pozice dostal pardubický Macek, který chtěl vystřelit do poodkryté branky, ale jeden z domácích hráčů mu v tom zabránil. V jedenácté minutě se také prosadili domácí, Filip Frnka se prokličkoval před Veřmiřovského a bekhendovou střelou ho překonal - 1:2. Před zazvoněním první sirény se k dorážce dostal Ondřej Ruml, který vstřelil třetí branku Pardubic.

Na začátku druhé části se opět ke střele dostal pardubický Rolinek, který mohl vstřelit další branku, kdy jeho střela orazítkovala přerovskou tyčku. Ve 26. minutě domácí snížili, Filip Frnka se dostal do samostatného úniku a vstřelil svůj druhý gól - 2:3. O dvě minuty později ale Dynamo znovu odskočilo na rozdíl dvou branek, kdy se Filip Křečan protáhl až k Trnkovi a nenápadnou střelou ho prostřelil - 2:4. Poté si domácí Vlk sjel k modré čáře a vyslal ostrou střelu, tento pokus ale Veřmiřovský dobře viděl a puk vyrazil.

Třetí třetina začala s pomalým tempem, až do 47. minuty kdy si Přerov zahrál přesilovou hru, kterou hned využil, z levého kruhu střílel Tadeáš Cífka, který se trefil mezi betony pardubického brankáře - 3:4. Potom do útočného pásma pronikl pardubický Krčál, který chtěl vyzrát na Trnku, to se mu ale nepodařilo. Tři minuty před koncem třetiny Martin Mikeska střelou z mezikruží vstřelil pátý gól Pardubic. Dynamo tak na přerovském ledě vyhrálo 5:3.