28.1.2007

Moeller ubojoval vítězství proti Třinci v napínavém závěru

To byl ale pořádný nervák! Celkem jedenáct branek viděla ČEZ Arena v souboji s třineckým mužstvem. Moeller ovládl první polovinu zápasu, vedl 3:0 a 4:1. Jenže bojovný slezský tým dokázal dramatický duel vyrovnat na začátku třetí třetiny vyrovnat! Dvakrát úspěšná spolupráce v závěru mezi Peterem Pucherem a Janem Čalounem nasměrovala Východočechy k vítězství. Třinec sice v 58. minutě snížil, ale Pardubice na konci v napínavém konci uhájily výhru 6:5, díky které se posunuly na druhé místo v tabulce.

O2 extraliga, 46. kolo, neděle 28.1.2007, ČEZ Arena Pardubice

6:5
2:0, 2:3, 2:2
Branky a nahrávky: 5:53 Koukal (Kolář), 19:13 Havíř (Čaloun), 23:31 Rolinek (Sýkora), 32:46 Andrašovský (Kolář), 51:07 Čaloun (Pucher), 56:23 Čaloun (Pucher) – 26:52 Kroupa (Tomas), 33:18 Hlouch (Kroupa), 37:21 Martynek (Skořepa), 45:11 Říha (Hlouch), 57:35 Skořepa (Výtisk). Rozhodčí: Levonen (Fin.) – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:12, navíc Píša (Pardubice) 5 minut a do konce utkání, Vojtek a Výtisk (oba Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8124. Střely na branku: 38:43. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4, 6:4, 6:5.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, Čech, Šeda, Linhart, Koma – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Čaloun, Pucher, Pivko – Mrázek, Cetkovský, Ondřej – Kolář, Koukal, Andrašovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Oceláři Třinec: Vojtek – Tesařík, Výtisk, Pácal, Frühauf, Kroupa, Frolo, Bartoň, Kundrátek – Martynek, Skořepa, Korhoň – Vůjtek, Peterek, Tomas – J. Daneček ml., Štefanka, Steber – Hlouch, Říha, Pavelek. Trenéři: Jiří Juřík, Aleš Mach a Jan Daneček st.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Souhra mezi Kolářem a Koukalem otevřela účet utkání

Pardubičtí hokejisté nevstoupili do zápasu drtivým náporem, spíše vyčkávali na to, co předvede soupeř. Třinec se ale v prvních minutách spíše rozkoukával, nepomohla mu ani přesilovka zkraje zápasu po vyloučení Jána Lašáka za nedovolené bránění.

Uběhla úvodní pětiminutovka a Moeller zvýšil tempo. Výsledek se dostavil prakticky ihned. Jan Kolář po brejku vybojoval u mantinelu puk, poslal jej svému parťákovi Petru Koukalovi. Ten si najel až mezi kruhy a střelou švihem překonal Martina Vojtka v brance hostujícího mužstva – 1:0.

Domácí celek po vstřelení branky převzal iniciativu, častěji ohrožoval pozici třineckého gólmana. Do vyložených šancí se ale dlouho nedostával. Ke zvýšení náskoku nepomohla ani první přesilovka ve 12. minutě. Naopak Jan Daneček, jenž pykal za vyloučeného gólmana Vojtka, se po návratu na led rozjel do brejku, který zakončil nebezpečnou střelou. S ní si poradil hbitý Ján Lašák.

O dvě minuty později měl velkou šanci k vyrovnání Jan Peterek, ale třinecký kapitán při průniku do pásma pouze napálil vystřelený beton Jána Lašáka v brance HC Moeller Pardubice.

Domácím pomohla k navýšení náskoku přesilová hra v závěru. V čase 18:22 byl za sekání vyloučen třinecký Roman Hlouch a Moeller jej stihl vrátit na led ještě před první sirénou. Jan Čaloun přihrál Davidu Havířovi, který při docela nepřehledné situaci před brankou Slezanů propálil vše kromě síťky mezi třemi tyčemi – 2:0.

Pardubice utekly o tři góly, hosté se ale nevzdávali

Nástup do druhého dějství se lépe povedl domácím hokejistům. Ti využili přesilovku po vyloučení Petera Frühaufa. Petr Sýkora ve velké šanci minul branku, puk ale za záda Martina Vojtka prodral Tomáš Rolinek – 3:0. Třinecký gólman po tomto momentu soptil, protože o chvíli předtím si musel vyměnit poškozenou helmu. Ta nová od náhradního gólmana Michala Holeše mu evidentně neprospěla, a tak ji odhodil. Za tento prohřešek obdržel od finského rozhodčího Jariho Levonena desetiminutový osobní trest, který odpykal Tomáš Frolo.

Jenže Pardubičtí se z tříbrankového vedení neradovali dlouho. Ve 27. minutě se prosadil Třinec v oslabení! Dva na jednoho ujela dvojice Roman Tomas – Vlastimil Kroupa, který si vychutnal Jána Lašáka střelou pod víko – 3:1.

Domácím hokejistům pomohla k zpětnému třígólovému vedení úspěšně sehraná přesilová hra. Po spolupráci na trase Petr Koukal – Jan Kolář se k odraženému puku dostal Dušan Andrašovský a zvýšil vedení Pardubic na 4:1.

Jenže to paradoxně pomohlo Třinci, který převzal iniciativu! Od tohoto momentu byl pánem na ledě a podnikal nebezpečné výpady do obrany domácích. Prakticky vzápětí snížil na 2:4 z pohledu Ocelářů Roman Hlouch, aby Slezané ještě více přidali.

Výčet šancí, které musel řešit Ján Lašák, není skromný: ve 36. minutě musel lapit nebezpečnou střelu Juraje Štefanky, o chvíli později zahrozil Rostislav Martynek. Ten se gólově prosadil ve 38. minutě, kdy po pohledné spolupráci snížil střelou do odkryté brány na 4:3.

A to ještě mohl v závěru druhé třetiny změnit stav na nerozhodný Jan Výtisk, který si najel nebezpečně před branku! Závěr druhé dvacetiminutovky se Moelleru vůbec nepovedl.

Třinec sice vyrovnal, ale Jan Čaloun dvěma góly rozhodl o vítězství Moelleru

Ve 43. minutě došlo k velmi nepříjemnému momentu. Po střetu s Alešem Píšou zápas nedohrál třinecký bek Tomáš Pácal. Rozhodčí sice pardubického zadáka vyloučil na pět minut a do konce utkání, jenže videozáznam prokázal, že Aleš Píša měl při tomto zásahu u jižní tribuny ruce dole, čili se jednalo o čistý hit. Tuto výhodu proměnil hostující celek ve vyrovnání. Po dokonalém vyšachování pardubické obrany střílel Lukáš Říha do otevřené brány – 4:4.

Ve 48. minutě se po chybě domácí obrany dostal Jan Daneček před Jána Lašáka! V tomto momentu ale pardubický tým řádně podržel slovenský reprezentační gólman. O tři minuty později se zaskvěl Jan Čaloun. Dostal parádní přihrávku od Petera Puchera a dokonalým způsobem překonal Martina Vojtka. Objel ho okolo brankoviště a skóroval do prázdné brány! 5:4!

Pak měl Moeller možnost zvýšit své vedení při 74 sekund dlouhé přesilovce pět na tři. Při ní byla nejnebezpečnější střela Petra Sýkory. Vyjetý gólman Martin Vojtek ji ale vykryl svým mohutným tělem.

V 54. minutě hráli Východočeši v šesti a byli za tento prohřešek potrestáni. Síly se ke konci pardubické nevýhody na chvíli vyrovnaly, v následné přesilovce se opět prosadil Jan Čaloun po přihrávce od Petera Puchera! Stál zapomenutý sám u tyčky a střela mu sice nesedla, ale puk se přesto prošoural za brankovou čáru – 6:4.

Jenže i tak nebylo rozhodnuto! V čase 57:35 totiž při signalizované výhodě snížil na 6:5 Zdeněk Skořepa! Navíc o půl minuty později se Pardubice musely bránit, protože za nedovolené bránění byl vyloučen Peter Pucher.

Třinec dostal Pardubice pod velký tlak, který ještě vyšperkoval odvoláním gólmana Vojtka v poslední minutě. Svěřenci Miloše Říhy ale zápas ubojovali. Připsali si velice vydřené, ale o to důležitější vítězství!