4.3.2011

Pardubice vezou ze Zlína dvě výhry!

ZLÍN — Famózní start do letošního play off prožívají extraligoví hokejisté HC Eaton Pardubice. Ti dokázali vyhrát i druhý zápas ve Zlíně, tentokrát 4:2. Série pokračuje v pondělí a úterý v Pardubicích.

Tipsport extraliga, ČF2, pátek 4.3.2011, Zimní stadion Luďka Čajky

2:4
1:2, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 18:42 Finsterle (Balán), 51:11 Řezníček (Balán) – 2:13 Starý (Kolář I, Kaberle), 9:18 Bartek (Zohorna), 31:19 Koukal (Kolář I, Starý), 59:39 Starý. Rozhodčí: Šindler, Trombík – Bláha, Kostka. Vyloučení: 11:12. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 6420. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 0:2, 1:3, 2:3, 2:4. Nejlepší hráči: Tomáš Duba – Petr Koukal. Stav série: 0:2.
Berani Zlín: Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Lučka, Řezníček, Matějíček – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Sýkora, Rachůnek – Finsterle, Balán, Sivák (40:00 Okál) – Holík, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.
Dynamo Pardubice: Růžička – Nakládal, Kaberle, Kolář II, Píša, Jillson, Mezei, Drtina, Kočí – Kolář I, Koukal, Starý – Somík, Zohorna, Bartek – Kůrka, Špirko, Rákos – Buchtele, Kousal, Radil. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.

Zlínští trenéři lehce pozměnili sestavu ve druhém utkání čtvrtfinále play off České pojišťovny, ta pardubická se pochopitelně po výhře v prvním duelu neměnila.

Eatonu se nástup zase povedl

Pardubičtí hokejisté si lepší vstup do zápasu nemohli ani přát. Východočechy poslala do vedení parádně využitá přesilovka. Vyloučený byl Lukáš Galvas za faul kolenem na Rastislava Špirka, avšak zlínský bek na trestné lavici dlouho nepobyl. Po osmnácti sekundách je zpátky vrátil Jan Starý, ten stál na konci parádní kombinace první přesilovkové formace Eatonu – 0:1.

Zlín se dostal poprvé k vážnějšímu slovu v 9. minutě, kdy pardubickým mladíkům ujel Michal Důras, ale svůj únik zakončil mimo Růžičkovu branku. Ještě předtím hrál celek PSG přesilovku po Kousalově vysoké holi, do vážnější akce se ale nedostal.

V čase 9:18 utekly Pardubice do dvougólového trháku. Martin Bartek prokázal své střelecké schopnosti, chytře si počkal na Zohornův pas a nikým nekrytý poslal puk do sítě. Tomáš Duba neměl šanci – 0:2.

Podle pardubické režie se hrálo nadále, v 11. minutě poslal Tomáši Zohornovi výborný pas Radovan Somík, ale pardubický útočník pouze provětral lapačku gólmana Valachů. Zimní stadion Luďka Čajky pak v 15. minutě pískal po dalším nepovedeném střídání domácích hokejistů.

Těm pomohl poměrně šťastný moment. V předposlední minutě úvodní dvacetiminutovky nahodil kotouč Lukáš Finsterle puk před branku, Martin Růžička si jej ale nešťastně srazil do kasy – 1:2. Chvíli na to se pardubický gólman hbitě vytáhl na Ondráčkovu střelu.

Martin Růžička držel pardubické naděje

Zatímco první třetinu vyhráli Berani na střely 10:8, tak ve druhém dějství byl aktivnější pardubický Eaton 13:11.

První minuty druhého dějství však byl aktivnější domácí celek. Pardubicím rozhodně nepomohla vzájemná vyloučení, po nichž se dokonce hrálo chvíli tři na tři, Eaton však těžkou pasáž zvládl včetně té, kdy hrál devětadvacet sekund ve třech proti početní převaze zlínských hokejistů.

Obrovskou šanci měl ve 31. minutě po Vlachově pasu domácí forvard Ondráček, ten měl před sebou takřka prázdnou bránu, ale po puku superrychle skočil Martin Růžička a zákrokem večera podržel pardubický celek.

A ten v pravý moment udeřil! Krátce na to po rychlé souhře se svými spoluhráči se do gólového zakončení dostal Petr Koukal. Pardubický kapitán se při rychlém přečíslení nemýlil – 1:3.

Pardubické hokejisty opětovný dvoubrankový náskok potěšil a Eaton to také dával zdravě sebevědomou hrou najevo. V čase 38:42 byl podruhé v utkání vyloučen Jakub Nakládal, Pardubice tak vstupovaly do třetího dějství v oslabení.

Dramatickou koncovku Eaton zvládl

Pardubice vstoupily do závěrečného dějství s cílem udržet dvoubrankové vedení. To se jim dařilo jedenáct minut, pak ovšem přišla zlá chvíle při vlastní přesilovce. Do rychlého brejku ujela dvojice Stanislav Balán – Dalibor Řezníček, druhý jmenovaný proměnil brejk – 2:3.

To vlilo domácím krev do žil, hokejisté Zlína se snažili, seč mohli, aby druhý duel obrátili. V čase 53:16 srazil útočník Důras za brankou gólmana Růžičku, z čehož se strhla obrovská mela všech hráčů na ledové ploše.

Výsledkem byla pardubická přesilovka, Zlín dostal čtrnáct trestných minut, Pardubice o dvě méně. Eaton však početní převahu nevyužil, a tak tým PSG zvýšil své útočné snažení.

V čase 57:52 vyhodil Václav Kočí puk na střídačku, Zlín využil své přesilovky k odvolání gólmana. Hostující celek ale klíčovou pasáž zápasu zvládl, dvaadvacet sekund před koncem vyvezl do střední třetiny kotouč a poslal jej do opuštěné klece Jan Starý – 2:4.

Hokejisté HC Eaton Pardubice zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas na ledě Zlína, odkud si pod Kunětickou horu vezou vedení 2:0 na zápasy. Série pokračuje v pardubické ČEZ Areně v pondělí a úterý. Lístků na pokladnách je stále dostatek!

Zdeněk Venera (PSG Zlín): „Zápas jsme začali hloupým faulem hned v úvodu. Dostali jsme první gól, který mužstvo trochu srazil. Pak tam byly dva zlomové momenty. První byl za stavu 0:1 neproměněný nájezd Michala Důrase, místo 1:1 to bylo chvíli po tom 0:2. Druhý okamžik byl za stavu 1:2, když Jiří Ondráček neproměnil šanci do prázdné branky a ještě v tom samém střídání to místo 2:2 bylo 1:3. To byly momenty, které mužstvo srazily. Když se nám podařilo snížit na 2:3, tak to vypadalo, že bychom mohli zápas zdramatizovat, ale fauloval Michal Důras a bylo po utkání. Využít power play se podaří tak v jednom ze sta zápasů. Je to škoda, protože oproti prvnímu zápasu hráči lépe bruslili a byli živější. Nedá se ale nic dělat, je to pryč.“

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „Za stavu 1:3 jsme si zkomplikovali zápas, když jsme inkasovali ve vlastní přesilovce. Pak jsme navíc pustili soupeře do přesilovky a následné power play. Nakonec to pro nás mělo šťastný konec. Jsme rádi za vítězství a udělali jsme druhý krok.“