Extraliga ledního hokeje, 5. kolo, neděle 26.9.1993, Zimní stadion města Pardubic

6:3
2:3, 3:0, 1:0
Branky: 2. Pavlas, 16. Slabý, 25. Jančařík, 32. Blažek, 37. Pospíšil, 49. Pavlas – 1. Kysela, 14. Vlasák, 16. Čaloun. Rozhodčí: Fietko – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 5:8, navíc Nedomanský (Litvínov) 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 2408.
Dynamo Pardubice: Biegl – Říčař, Malinský, Jančařík, Pavlas, Špelda – Pospíšil, Král, Vršanský – Zadina, Sekera, Šejba – Blažek, Slabý, Procházka.
Litvínov: Franěk (21. Podešva) – Šulc, Vopat, Štelcich, Prachař, Molnár, Maškarinec – Čaloun, Kysela, Prorok – Vlasák, Alinč, Skořepa – Nedomanský, Šíp, Machulda.

Na pardubickém ledě se hrálo zajímavé utkání mezi mužstvy, která zatím těží především ze hry na domácím ledě. I přesto domácí tentokrát nebyli favority, protože jim chybělo šest zraněných hráčů, zatímco Litvínov nastoupil již s Prorokem, kterému vypršel trest za vyloučení v prvním kole. Od začátku se střetnutí hrálo v oboustranně rychlém tempu a diváci viděli pěkný bojovný hokej.

Domácí opět nahrazovali menší herní zkušenost nadšením a obětavostí, ale v první třetině se nevyvarovali chyb, které zkušení litvínovští hráči dokázali zužitkovat zejména při přesilovkách. Utkání mělo nečekaný úvod, když ve dvacáté sekundě dali hosté první gól, při kterém Pardubičtí reklamovali ofsajd. Už o 57 sekund později se jim podařilo vyrovnat. Severočeši byli v úvodní třetině aktivnější, dostali domácí hráče pod tlak, ale nedokázali využít své převahy k většímu než jednogólovému náskoku.

Od druhé třetiny se obraz hry podstatně změnil, Pardubičtí přidali k důrazu i přesnější střelbu, více se prosazovali v útočném pásmu a zcela ovládli hřiště. Na rozdíl od soupeře se dokázali střelecky prosadit a zaslouženě zvrátili výsledek ve svůj prospěch.

Převaha domácích pokračovala i ve třetí třetině, kdy vítězství pojistili šestým gólem. Vítězství celku Pardubic, který podal opravdu velmi dobrý výkon, bylo zasloužené.