Extraliga ledního hokeje, 27. kolo, úterý 30.11.1993, Zimní stadion města Pardubic

4:4p
1:1, 2:2, 1:1 – 0:0
Branky: 15. a 31. M. Filip, 32. Lubina, 57. Kapulovskij – 7. Balasz, 34. Nedoma, 40. Prorok, 48. Maškarinec. Rozhodčí: Pasker – Český, Kolísek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 2160. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 4:4.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Špelda, Píša (41. Kapulovskij), Jančařík, Říčař, Jan Filip – Šejba, Martin Filip, Lubina – Popsíšil, Král, Vršanský – Bartoška, Blažek, Slabý.
Litvínov: Orct – Šulc, Jan Vopat, Mrázek, Prachař, Molnár, Maškarinec – Čaloun, Kysela, Prorok – Vlasák, Šíp, Kašťák – Machulda, Nedomanský, Balázs.

Na pardubickém ledě se hrál hokej dobré úrovně, Litvínov se představil jako mužstvo s dobře organizovanou obranou a důsledným atakováním soupeře už v prostředním pásmu, domácí se proto jen těžko prosazovali, navíc jim Severočeši dělali hodně problémů svou rychlostí.

Střetnutí mělo vyrovnaný a dramatický průběh a diváci viděli rušný a bojovný hokej. Z domácích zahrála výborně útočná řada vedená Martinem Filipem, F.Šejbou a Lubinou na křídlech, hostům nejvíce uhrála Kyselova řada s Prorokem a Čalounem.

Na brankách nejsou bez viny oba brankáři Biegl a Orct, kteří pustili po jedné velmi laciné brance. Nejprve to byl litvínovský Orct, který posunul ve čtvrté minutě domácí do vedení, když mu vypadl kotouč a Martin Filip pohodlně skóroval.

V poslední minutě druhé třetiny Biegl za brankou nahrál Prorokovi, který srovnal skóre. Ve třetí třetině si Litvínov vynutil mírnou převahu, zvláště když se domácím zranil jejich útočník Pospíšil.

Ve 47. minutě šli hosté do vedení, ale domácím vynutil prodloužení svou první brankou v dresu Pardubic ruský obránce Kapulovskij. V prodloužení obě mužstva promarnila řadu šancí, a tak výsledek zůstal beze změny.