Staropramen extraliga ledního hokeje, 13. kolo, neděle 20.10.1996, Zimní stadion Litvínov

1:6
0:5, 1:0, 0:1
Branky: 26. Štěpánek – 11. Hejduk, 14. Jantovský, 15. Plášek, 17. Koudelka, 20. Lubina, 58. Sýkora. Rozhodčí: T. Svoboda – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 4021. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.
Litvínov: Hrazdíra (17. Jarina) – Štěpánek, Sejejs, Butko, Prachař, Mrázek, Čech, od 21. navíc Krátký, Nikolov – Hrbek, Piroš, Vlasák – Kysela, Jeřábek, Rousek – Kotrla, Straka, Kašťák – od 21. navíc Krásný, Balázs, Benda.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Mudroch, Malinský, Kříž, Cyplakov, Pácal – Lubina, Blažek, Jantovský – Pospíšil, Martinec, Hejduk – Procházka, Plášek, Koudelka – od 21. navíc Pospíšil, Sýkora, Paleček.

Hosté začali útočněji, ale první dvě gólové šance měli hráči Litvnínova, a to ve druhé a třetí minutě. Bárta v brance hostí však byl v obou případech pozorný. Hosté poprvé ohrozili branku Litvínova až v 8. minutě, ale také brankář Hrazdíra chytil. Nestačil však na střelu Hejduka v 11. minutě a hosté šli do vedení. Potom využili přesilovku pět na tři a pět na čtyři a zvýšili své vedení na 3:0.

O dvě minuty později dostali domácí čtvrtý gól a střídali brankáře. Za Hrazdíru šel do branky mladý Jarina. Brankové hody hostí v této třetině ukončil ve 20. minutě Lubina.

Po přestávce poslali domácí trenéři do hry i čtvrtou pětku, hra se zrychlila. Štěpánek snížil na 1:5, ale dalších branek se domácí příznivci již nedočkali, neboť hosté jim to chytrou hrou nedovolili. Závěrečnou branku utkání vstřelili Pardubičtí v 58. minutě a odvezli si z Litvínova oba body.

Josef Beránek (HC Chemopetrol Litvínov): „Utkání prakticky skončilo po první třetině, kterou jsme vysoko prohráli. Musíme si s hráči promluvit. Současné zatížení je pro toto mužstvo vysoké.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Dokonale nám vyšla první třetina, pak jsme již hráli na udržení výsledku.“