Staropramen extraliga ledního hokeje, 36. kolo, úterý 19.1.1999, Zimní stadion města Pardubic

1:1
1:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 15. Jantovský (Blažek) – 15. Peterek (Zima, Folta). Rozhodčí: Haškovec – P. Fiala, Kostka. Vyloučení: 5:7, navíc Jánoš (Třinec) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 8658. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Čáslava, Jančařík, Malinský, Mudroch, Pácal, Píša – Blažek, Jantovský, Koudelka, Kudrna, Martinec, Mikeska, Plášek, S. Procházka, Tvrdík, Vak.
Oceláři Třinec: Lakosil – Cartelli, Gřegořek, Kuntoš, Pavelec, L. Procházka, Sekeráš – Daňo, Folta, Havlát, Jánoš, Lubina, Marek, Peterek, Pletka, Ujčík, Zima.

Sérii tří utkání za sebou na domácím ledě ukončili pardubičtí hokejisté v utkání s Třincem remízou. Neúprosná bitva znamenala ve třetím letošním vzájemném utkání první bod pro pardubické mužstvo.

Oba týmy začaly střetnutí oboustranně ve vlažném tempu. Teprve po deseti minutách nabrala hra na obrátkách zásluhou domácích, kteří byli o něco aktivnější. Třinec se soustředil na důraznou obranu, před Lakosilem vytvářel téměř neprůstřelnou hradbu a čekal na rychlé brejky. Skóre se začalo měnit v 15. minutě, kdy Blažek poslal precizní přihrávku na Jantovskému a domácí vedli 1:0. O půl minuty později však náskok ztratili zásluhou hostujícího Peterka.

Úporná bitva, ve které šla hokejová krása stranou, pokračovala v dalších třetinách. Ve druhé části domácí nejprve nevyužili víc jak minutovou přesilovku pět proti třem, aby v polovině utkání propásl obrovskou šanci Koudelka. Třinečtí ve druhé části prostřední třetiny hru vyrovnali, ale střelecky se jim nevedlo. Ve 38. minutě mohl do vedení dostat svoje mužstvo Martinec, ale ač byl před Lakosilem zcela osamocen, prázdnou branku přestřelil. O minutu později měli domácí štěstí, když Jánošova střela trefila jen tyč Bartovy branky.

Další velkou šanci zmařil Daňovi krátce po zahájení posledního dějství domácí brankář. Poté se na dlouhé minuty hra přenesla do středního pásma. Teprve v poslední desetiminutovce oba celky zrychlily hru a v 51. minutě byli domácí opět blízko k vedení. Kotouč však po Martincově akci skončil po odrazu od tyčky pouze na brankové čáře. Závěrečné minuty oba celky rozdrobily do krátkých úseků a k nervozitě na ledě i hledišti přispěli také oba rozhodčí. Remíza je nakonec spravedlivým vyjádřením poměru sil na ledě.

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Byli jsme si vědomi toho, že Třinec má velmi silné mužstvo a chtěli jsme uhrát dobrý výsledek. Až ve třetí třetině jsme si vytvořili více brankových šancí, škoda, že musel odstoupit pro obnovené zranění Blažek. Bod jsme si minimálně zasloužili a jsme s ním spokojeni.“

Jaroslav Jágr (HC Železárny Třinec): „Byli jsme připraveni na důraznou hru Pardubic a klobouk dolů před jejich nasazením. Utkání ale bylo na můj vkus dost nečisté.“