Český Telecom extraliga ledního hokeje, 49. kolo, úterý 26.2.2002, Arena Pardubice

Rytíři Kladno

2:2p
1:1, 0:1, 1:0 – 0:0
Branky a nahrávky: 10:26 Kudrna (Pospíšil), 46:56 Tvrdík (Pospíšil, Mudroch) – 14:24 Havel (Plekanec, Hořava), 27:23 Hořava (Cartelli). Rozhodčí: Husička – Pospíšil, Chytil. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 5170. Střely na branku: 38:45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, Rolinek, D. Pospíšil.
Rytíři Kladno: Orct – Kříž, Dlouhý, Skrbek, Cartelli, Skuhrovec, Toman, Hájek – Klimt, Gardoň, M. Havel – Geffert, Skuhravý, L. Svoboda – R. Kysela, Jiří Kameš, Kalla – Plekanec, Horna, Hořava.

Hokejisté Kladna bojující o záchranu v extralize předvedlo v Pardubicích bojovný a obětavý výkon a mnoho nechybělo, aby si odvezlo odvezlo z ledu druhého celku tři body.

V úvodu utkání si oba celky vypracovaly po gólové šanci, ale do „černého“ se trefili až v 11. minutě domácí. Při vlastním oslabení se vyplatilo Pospíšilovi dojet vyhozený kotouč za kladenskou branku, tam se kličkou zbavil Dlouhého a zcela volný Kudrna skóroval. Hosté vyrovnali v 15. minutě, ale gól musel potvrdit až videozáznam. Pardubičtí byli v úvodní třetině útočnější, hosté pozorně bránili a spoléhali na rychlé brejky.

Na začátku druhé třetiny měli domácí možnost získat znovu vedení, ale nevyužili téměř 90 vteřin trvající přesilovku pět na tři, kterou sehráli tak, aby soupeři neublížili. To hosté se ukázali aktivnější a ve 28. minutě využili početní výhodu zásluhou Hořavy. Pardubičtí hráli hodně alibisticky, zatímco hosté zvýšenou bojovností a důrazem získali převahu. Domácí mohli děkovat Salfickému, že prohrávali jen o gól.

Herní probuzení Pardubic ve třetí třetině přineslo ve 47. minutě vyrovnávací gól, který byl výsledkem drtivého tlaku a zřejmě i rázné domluvy trenérů o přestávce. Pardubický nápor ve zbývajícím čase ale vyústil jen v ostřelování Orctovy branky a tak přišlo na řadu prodloužení. Do něho nastoupili domácí oslabeni o vyloučeného Kudrnu, hosté přesilovku nevyužili. Prodloužení dohrávali domácí v početní výhodě, ani to jim však úspěch nepřineslo.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Můžeme být spokojeni s bodem, proti takovému soupeři, jakým bylo Kladno, se nedát hrát jen z podstaty. Našim hráčům chybělo srdce a větší nasazení.“

Jaromír Šindel (HC Vagnerplast Kladno): „Přijeli jsme se pokusit získat alespoň bod. Dvě třetiny se nám to dařilo, bohužel pak jsme dostali laciný druhý gól. V závěru to byl takový divný hokej.“