23. kolo, neděle 18.11.2001 od 17:00 hodin, Zimní stadion Hradec Králové

Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 14:28 J. Kudrna (Mudroch, T. Blažek), 19:33 Lubina (T. Blažek) – 51:53 Skuhravý (Kruliš). Rozhodčí: Husička – Čech, Kalivoda. Vyloučení: 10:10, navíc S. Procházka (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 5664. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, M. Duben, Malinský – Tvrdík, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – D. Pospíšil, Rolinek, S. Procházka.
Rytíři Kladno: Orct – Kruliš, Dlouhý, Skrbek, Kříž, Skuhrovec, D. Patera, Boháček, Hájek – Klimt, Hořava, R. Kysela – Geffert, Skuhravý, L. Svoboda – L. Vlček, Plekanec, Havel – Horna, Ibl, P. Sedlák.

Hokejisté Pardubic porazili v souboji vedoucího s posledním celkem extraligy Kladno 2:1. Velkou zásluhu na výhře Východočechů v průměrném utkání měl brankář Adam Svoboda, který v závěru zlikvidoval několik velkých šancí soupeře.

Domácí začali zápas mnohem aktivněji a snažili se potvrdit velký rozdíl mezi týmy, který ukazovala tabulka. Pasívně hrající hosté, kteří byli v útoku prakticky bezzubí a pardubického gólmana Svobodu poprvé prověřili až v osmé minutě, se však paradoxně dostali do první větší šance zápasu. Klimt ale promeškal vhodný okamžik ke střele a nedokázal puk pohotově dopravit do odkryté branky.

Do vedení se tak zásluhou Kudrny, kterého neuhlídal Kruliš, dostali Východočeši. Vzápětí mohl přidal další gól po Křížově hrubce Rolinek, ale brankář Orct byl tentokrát pozorný. Sedmatřicet vteřin před koncem první třetiny ale přesto znovu kapituloval. Při přesilovce jej od modré překonal Lubina.

Druhou část začali Kladenští mnohem aktivněji a hned v úvodu se na strážce pardubické svatyně řítil Ladislav Svoboda. Adam Svoboda si ale poradil i s jeho dorážkou. Prostřední dvacetiminutovka byla kouskovaná častým vylučováním a v jejím průběhu se na trestné lavici vystřídalo jedenáct hráčů. Ani jednomu týmu to však k brance nepomohlo, přestože hosté dostali v závěru šanci hrát po dobu 94 vteřin v pěti proti třem. Po minutě však jejich výhoda bez efektu skončila, protože špatně střídali a do útoku se zapojilo šest hokejistů.

V poslední třetině se ale Kladnu podařilo snížit. Puk za Svobodova záda dopravil Skuhravý, který v přesilovce dorazil Krulišovu střelu. Vyrovnat se ale hostům již nepovedlo, přestože v samém závěru měli dokonce v oslabení stoprocentní šance Skuhravý a Plekanec. Reprezentační gólman ale prodloužení nepovolil.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Můžeme být spokojeni pouze s první třetinou, kdy jsme si vybudovali dvougólový náskok. Ve druhé části šel náš výkon dolů a za závěr musíme poděkovat brankáři Svobodovi, který nás podržel.“

Jaromír Šindel (HC Vagnerplast Kladno): „Ze zápasu jsem zklamaný, protože jsme chtěli získat alespoň bod. O jeho osudu rozhodla první třetina, kdy si domácí vytvořili dostatečný náskok. Celkově jsme dnes hráli málo agresívně a s malým nasazením.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
2.10.01 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 1:2