Český Telecom extraliga ledního hokeje, 21. kolo, pátek 15.11.2002, Arena Pardubice

3:2
1:0, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 15:02 T. Divíšek (D. Pospíšil, Duben), 31:49 Janecký (Mikeska, Duben), 56:02 Rolinek (T. Blažek, Lubina) – 53:39 Burger (Kaděra, D. Moravec), 59:42 Černošek (Jurečka, Melenovský). Rozhodčí: Vokurka – Bláha, Kareš. Vyloučení: 4:4, navíc D. Moravec (Vítkovice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 7498. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – A. Novotný, Duben, M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Janecký – Rolinek, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Kolář, Koukal, Průcha.
Vítkovice: Trvaj – Tesařík, Philipp, Jurečka, Černošek, Výtisk, Zátopek – Kaděra, Burger, D. Moravec – Melenovský, Krayzel, Selingr – Laszkiewicz, Gron, Krenželok – Irgl, I. Padělek (41. A. Padělek), Olesz.

Vítkovická šňůra deseti kol bez prohry skončila na ledě lídra extraligy. Pardubice tak svému soupeři oplatili porážku 3:4 z prvního vzájemného duelu, v němž Severomoravané zlomili nepříznivý start do sezóny a začali stoupat tabulkou vzhůru.

Bylo to utkání velmi dobré úrovně, o kterou se postarala obě mužstva. Od začátku se hrál výborný hokej. Domácí byli útočnější a důraznější hrou si vytvořili výraznou převahu. Největší překážkou v cestě za brankovým vyjádřením byl však pro ně vítkovický gólman Trvaj, který měl v první třetině 17 zásahů, zatímco jeho protějšek Svoboda pouze pět.

Hosté měli přesto blíže k vedoucí brance, v 7. minutě ale Irglova střela šla těsně vedle. Tlak domácích s přibývajícími minutami narůstal, Duben ještě netrefil, ale v 16. minutě se už Tomáš Divíšek nemýlil. Pak hosté hráli přesilovku, ze které vytěžili jen tyčku po střele Jurečky.

V úvodu druhé třetiny měli pardubičtí šestiminutovou početní převahu, ale nedokázali se prosadit. Hosté si s jejich statickou hrou s přehledem poradili. Krátce po polovině střetnutí se před Svobodou dostal do šance Černošek, domácí gólman byl však na místě. Podruhé se radovali naopak domácí, z následného protiútoku se prosadil veterán extraligy Janecký. Branka pardubické hráče probudila, opět převzali iniciativu a mohli svůj náskok zvýšit. Ovšem střela Petra Sýkory ve 38. minutě skončila jen na tyčce Trvajovy branky.

V poslední třetině nejprve hosté snížili, když se po přečíslení trefil do růžku Svobodovy branky Burger. Pardubičtí hnaní dopředu zaplněným hledištěm ovšem v 57. minutě odpověděli perfektní kombinací Blažkova útoku, na jejímž konci byl Rolinek, který kličkou obelstil vítkovického brankáře. V závěrečných dvou minutách hosté hráli power play, která jim vynesla 18 vteřin před sirénou druhou branku. Na remízu to ale už nestačilo.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Byl to zápas s obrovským nasazením, výbornou kulisou a vynikajícími výkony obou brankářů. My jsme začali trochu opatrně, ve druhé třetině jsme ale Vítkovice přehráli. Škoda jen, že jsme nedali víc gólů. Individuálními chybami jsme pak soupeři dovolili dvakrát skórovat.“

Aleš Tomášek (HC Vítkovice): „Přijeli jsme s cílem uhlídat první třetinu, a to se nám díky Trvajovi povedlo. Pak jsme ale všechny góly dostali po chybách. Pardubice ukázaly, že právem vedou extraligu.“