Český Telecom extraliga ledního hokeje, 3. kolo, pátek 20.9.2002, Arena Pardubice

1:4
0:0, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 20:31 Mudroch – 25:43 Alinč (Klobouček), 51:26 Klíma (Alinč), 53:36 Kuntoš (Klíma, Klobouček), 57:19 Trávníček. Rozhodčí: Svoboda – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 8104. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Dynamo Pardubice: Svoboda – A. Novotný, Duben, M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava – T. Divíšek, Mikeska, Pištek – Rolinek, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, Pospíšil – Kolář, Koukal, Průcha.
Litvínov: Pinc – Kuntoš, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Gýna, Šlégr – Klíma, Alinč, Klobouček – Stavenský, Šulc, Prorok – Trávníček, T. Martinec, Gombár – Havel, Říha, Kotrla.

Litvínovští hokejisté v boji o čelo extraligy zvítězili v Pardubicích 4:1. Svěřenci Františka Výborného, oslabeni o zraněného útočníka Martina Ručinského, rozhodli zápas třemi góly v závěrečné třetině a s plným počtem devíti bodů vévodí nejvyšší soutěži. Pardubice zaznamenaly první ztrátu.

Hosté se na začátku bránili lavinovitým útokům domácích. Ti byli útočně laděni a zaměstnávali Pince v brance Severočechů nejen střelami z dálky, ale i po pěkných kombinačních akcích. Již po padesáti vteřinách se mohlo měnit skóre ve prospěch domácích, podobně jako v páté minutě a Pinc podržel svoje mužstvo i při přesilovce Pardubic mezi šestou a osmou minutou. Hosté spoléhali na důraznou obranu a snažili se přehrát domácí rychlými brejky. Teprve v závěru první třetiny se víc zapotil domácí brankář Svoboda, když hosté hráli přesilovku po vyloučení Vyhlídala za faul na ujíždějícího Stavenského.

Druhou třetinu začali lépe domácí, kteří po půl minutě otevřeli skóre. Obránce Mudroch zakončil svůj výlet slalomem mezi protihráči a Pincovi nedal šanci. Branka paradoxně vyburcovala hosty, kteří přidali na důrazu a při vyloučení domácího Čáslavy srovnali skóre. Domácí měli šanci získat vedení při dvou přesilovkách pět na tři, ale sehráli je příliš staticky a gólmana Severočechů téměř neohrozili. Úroveň utkání v této fázi byla ovlivněna zbytečným vylučováním.

Ve 42. minutě měli domácí štěstí, když Prorokovu střelu zastavila tyč Svobodovy branky. Tato akce odstartovala oboustranně útočnější hokej. Domácí propásli další šanci získat vedení při Alinčově vyloučení ve 43. minutě, naopak Litvínov měl velkou příležitost v 50. minutě po Šlégrově individuální akci.

V této fázi utkání se hrál oboustranně rychlý hokej, který v 52. minutě přinesl Litvínovu druhý gól. Alinčovu přihrávku proměnil nechytatelnou dělovkou pod horní tyčku Svobodovy klece Klíma. O minutu později promarnil Divíšek jedinečnou šanci, když ujel Gýnovi, ale před Pincem zaváhal. V 54. minutě hosté využili další přesilovku a postarali se o dokonalý zvrat v utkání. Z tempa vyvedené Pardubice inkasovaly ještě jednou, a to dokonce při početní převaze. Chybu obránce Dubna potrestal Trávníček a domácí tak poznali poprvé v letošním ročníku hořkost porážky.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Nám se nepodařilo hrát, co jsme si před utkání řekli. Nebyli jsme důrazní hlavně v koncovce. V první třetině jsme měli jasnou územní převahu, ale nevyužili jsme šance, když brankář vyrážel střely před sebe, ani přesilovky pět na tři. Litvínov trpělivostí v obraně a efektivitou v útoku nás v závěru dokázal porazit.“

Jaroslav Hübl st. (HC Chemopetrol Litvínov): „Jsme spokojeni, protože hráči splnili to, co jsme od nich chtěli, a vydrželi celé utkání hrát tak, jak jsme si řekli. Podařilo se nám dát góly a rozhodnout zápas. Pochválit musím celé mužstvo od brankáře, který nás podržel, až po útočníky.“