Tipsport extraliga ledního hokeje, 49. kolo, pátek 20.2.2004, Duhová aréna

3:3p
2:2, 1:1, 0:0 – 0:0
Branky a nahrávky: 12:04 P. Sýkora (S. Procházka, M. Sýkora), 15:54 Razingar (Dopita, Blažek), 35:09 Dopita (P. Sýkora, M. Sýkora) – 7:50 Plodek (Klimenta), 15:17 V. Novák (Čermák), 29:57 Kašpařík (Jiří Hanzlík, Čakajík). Rozhodčí: Haškovec, Kolísek – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 7920. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Luža, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Duben, Pácal, Janecký – Razingar, Dopita, Blažek – P. Sýkora, Divíšek, S. Procházka – Lubina, Kudrna, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Bílí Tygři Liberec: Falta – Jiří Hanzlík, Čakajík, L. Šmíd, Jiruš, Podhradský, Ťupa – V. Novák, Kašpařík, M. Hájek – Korhoň, Čermák, Rozsíval – Tvrdík, Rolinek, Víšek – Klimenta, Plodek, Jech. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák a Jaroslav Nedvěd st.

Už jistému vítězi základní části extraligy to po reprezentační pauze nejde. I když dnes nastoupil pardubický celek až na Mikesku v kompletní sestavě, na hře a výkonu to nebylo znát. Vůbec nebylo vidět, že spolu hrají mužstva z rozdílných pólů tabulky. Pardubice s Libercem nakonec remizovali 3:3 a ani pojedenácté v sezoně tak nedokázali vytěžit z nastaveného času bod navíc, šestkrát remizovali a pětkrát prohráli.

I když svěřenci expardubického trenéra Palečka začali velmi důrazně v obraně, nesoustředili se jenom na bránění. Aktivním napadáním na útočné polovině dělali domácím hodně problémů a v 8. minutě nachytali pardubické zadáky na hruškách, když po úniku skóroval Plodek.

Ve 13. minutě se lídr soutěže otřepal. Petr Sýkora ve vlastním oslabení překvapil Faltu prudkou přízemní ranou od modré a srovnal skóre. Bezstarostná hra pardubického celku v obraně ale pokračovala, před Adamem Svobodou zůstal neobsazený Novák a nadvakrát se trefil pod horní tyčku.

Ještě ve stejné minutě se ale blýskl perfektní kombinací Dopitův útok, jehož vedoucí naservíroval puk před odkrytou klec Razingarovi a ten se nemýlil – 2:2. Jenže domácí chybovali dále a proti Čakajíkově sólu musel zakročit pozorný Svoboda. Ten držel remízový stav i na začátku druhé třetiny, kdy hosté byli mnohem aktivnější a vytvořili si více příležitostí.

Zaslouženě se pak potřetí v utkání dostali do vedení, když puk před Svobodou tečoval Kašpařík. Pardubičtí ovšem znovu vyrovnali a jejich třetí gól stál opravdu za podívání. Při hře čtyři na tři domácí dokonale rozebrali bránící protihráče a Dopita nechytatelnou bombou pod horní tyčku potěšil osm tisíc diváků v hledišti.

Domácí trenéři v posledním dějství zredukovali sestavu do tří útoků a na střídačce zůstali Razingar, Pištek a Kudrna. V posledních pěti minutách pardubický celek sevřel soupeře a současně se sirénou dokonce domácí dali Michalem Sýkorou branku. Rozhodčí jí ale neuznali, a tak se prodlužovalo. V nastaveném čase dohrávali domácí přesilovku, ale ani při ní své letošní neúspěchy v prodlouženích nezlomili.

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Remíza byla zasloužená, my jsme dvě třetiny produkovali hokej, ve kterém se nám nedařila obranná činnost. Po změnách v sestavě do třetí třetiny se to zlepšilo, ale zase jsme neproměnili šance, které jsme měli, a protože si Liberec vytvořil také šance, tak je remiza spravedlivá.“

Josef Paleček (Bílí Tygři Liberec): „Sehráli jsme velice dobré utkání a domácím jsme to hodně znepříjemnili. Hráli jsme to, co jsme si řekli. Na hráčích bylo vidět, že z nich spadla nervozita a bylo to znát na hře. Uhrát bod s takovým soupeřem jako jsou Pardubice nás těší a já chci hráčům jen poděkovat.“