12.09.2015
(HoH)

Sobota za šest bodů! Mládežníci dvakrát porazili Liberec

PARDUBICE / LIBEREC — Los dvou nejstarších mládežnických kategorií si dneska trochu zašpásoval. Junioři Dynama hráli ve velké hale Tipsport areny od 16.00 hodin s Libercem, na jeho ledě zase ve stejný čas začal duel starších dorostenců. Oba mančafty dokázaly silný severočeský tým porazit: junioři díky povedenému závěru 5:3, starší dorostenci po produktivní druhé třetině dokonce 6:3.

Liberec patří mezi kluby s velmi kvalitní mládežnickou základnou. Východočeši však dokázal soupeře v obou duelech porazit. Junioři tak mají po třech zápasech pěkných šest bodů, starší dorostenci získali první výhru do své extraligové tabulky.

NOEN extraliga juniorů, 4. kolo, sobota 13. září 2015 od 16.00 hodin:
HC DYNAMO PARDUBICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 5:3 (2:1, 0:0, 3:2).
Branky a nahrávky:
0:25 Panna (Hoskovec, Krajňák), 0:53 Zadina (Kusý), 50:24 Pipek (Horyna), 50:55 Ružička (Zadina), 58:24 Krajňák – 11:22 Solenský (Paločko), 43:50 Svoboda, 50:12 Mečíř (Solenský). Rozhodčí: Barek – Marek, Špůr. Vyloučení: 6:8, Kusý (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 69. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 5:3.
HC Dynamo Pardubice: Červený – Horyna, Rudy, Nedbal, Kučera, Beran, Faltys – Pipek, Krajňák, Panna – Zadina, Ružička, Kusý – Rohlík, Hoskovec, David Voženílek – Dušek, Hlaváček, Barkóci.
Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Arlt, Husa, Klinger, Mečíř, Starosta, Tržický, Turek – Gecko, Huňa, Hylena, Kačírek, Z. Král, Paločko. Rubeš, Solenský, Svoboda, Šír, Zachar.

NOEN extraliga staršího dorostu, sobota 12. září 2015 od 16.00 hodin:
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC DYNAMO PARDUBICE 3:6 (1:1, 2:4, 0:1).

Branky a nahrávky: 4:22 Burda (Had, Wiencek), 22:55 Burda (Jeník), 35:08 Jeník (Eichler, Nezbeda) – 12:48 Martínek (Matýs, Machač), 21:32 Machala (Kaut, Martínek), 22:11 Machač (Martínek), 25:47 Žouželka (Roubal), 38:59 Paliesek (Šeliga), 46:43 Roubal (Machala). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:11, navíc Roubal (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. Diváci: 49. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.
Bílí Tygři Liberec: Žajdlík – Bálik, Bednář, Eichler, Had, Korecký, Krejsa, Kunst, Šuráň, Velechovský – Burda, Čermák, Chrtek, Jeník, Kursa, Mocek, Nezbeda, Verbický, Wiencek.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Javůrek, Matýs, Mert, Trejbal, Žouželka – Kaut, Kubišta, Machač, Machala, Martínek, Paliesek, Pochobradský, Roubal, Styrovec, Šeliga, Štefka.