26.10.2008

Přiveze Moeller další body z Třince?

PARDUBICE — Na led soupeře, kde dokázali v posledních třech utkáních vyhrát, zajíždějí dnes hokejisté HC Moeller Pardubice. Východočeši změří síly s Třincem, který po bídném startu do sezony se v tabulce zvedá. Pardubice v prvním vzájemném utkání v této sezoně Oceláře porazili po tuhé bitvě 5:4. Vyrovnaný zápas lze očekávat dnes v rámci 19. kola ve Werk aréně od 17.00 hodin.

Otázky před zápasem
  • V jaké sestavě nastoupí HC Moeller Pardubice?
  • Bude opět chytat Martin Růžička?
  • Povede se Moelleru bodovat ve čtvrtém zápase v řadě?
  • Dorazí do Werk arény více než 3000 diváků?

Největším problémem Východočechů je sestava. Ta se bude hodně odvíjet od toho, jak se dají zdravotně do kupy hráči, které přepadla viróza. „Jakub Nakládal odstoupil v pátek po druhé třetině, jak na tom bude, to uvidíme. Problémy měli například Libor Pivko nebo Honza Kolář. Všichni dostali kalciovou injekci, snad budou moci nastoupit,“ řekl asistent trenéra HC Moeller Pardubice Jiří Seidl.

Ten očekává od dnešního duelu urputnou bitvu jako v pátek v ČEZ Areně proti Kladnu. „Třinec je hodně sehraný, bude se nás snažit nepouštět do předbrankového prostoru. To je stejná taktika, s jakou tady hrálo Kladno v pátek,“ podotkl trenér Pardubic.

„Je to další z hůře vypočitatelných mančaftů, kde nevíme, co udělají. Asi půjdou hodně z obrany,“ doplnil kouč Pardubic.

Po výsledkově zoufalém startu do sezony se Ocelářům začíná dařit. Slezané dokázali v pátečním kole vyhrát na ledě pražské Sparty 3:2 po samostatných nájezdech. O zápas předtím vyhráli 3:1 v Liberci.

„Myslím si, že jsme si z dnešního utkání body zasloužili. Sparta hrála dobře v začátku utkání, kdy si vytvářela víc šancí než my. Od druhé třetiny jsme přebrali iniciativu a ve třetí třetině jsme domácí nepustili do žádné velké šance. Zaslouženě jsme urvali ten bod navíc,“ hodnotil poslední duel trenér Jiří Juřík.

Zápas v této sezoně

6. kolo, neděle 21. září 2009:
HC MOELLER PARDUBICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 5:4 (2:1, 3:1, 0:2).
Branky a nahrávky: 7:52 Kolář, 16:07 Pivko (Čáslava), 28:10 Pucher (Havíř), 29:15 Kolář (Nakládal, Havíř), 36:21 Koukal (Havíř) – 11:37 Květoň (Peterek, Sekeráš), 20:44 Martynek (Květoň), 49:05 Gureň (Polanský, Kováčik), 50:15 Polanský (Balej). Rozhodčí: Polák – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:10, navíc Snopek – Polanský 10 minut osobní trest. Využití: 3:3. Diváci: 7615. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Zukal, Šeda – Pivko, Divíšek, Ondřej – Somík, Pucher, Cetkovský – Starý, Koukal, Kolář – Rákos, Radil, Tvrdík. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.
HC Oceláři Třinec: Čechmánek – Anderson, Sekeráš, Lojek, Malec, Gureň, Výtisk, Rangl, Kania – Tomík, Moravec, Pavelek – Květoň, Peterek, Martynek – Balej, Polanský, Kováčík – Hampl, Vrba, Hašek. Trenéři: Antonín Stavjaňa a Jiří Juřík.

Sestavy z minulého kola

Vojtek – Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Andersons, Nikolov, Rangl – Tomík, Polanský, Kováčik – Kanko, Peterek, Martynek – Hašek, Moravec, Polák – Pánik, Hampl, Pavelek.
Růžička – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Šeda – Cetkovský, Pucher, Somík – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Kolář, Koukal, Starý – Bláha, Zohorna, Ondřej.

Klubové barvy: bílá a červená
Kapacita stadionu: 5500 míst (4000 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: od roku 1995
Názvy klubu: 1929 – SK Železárny Třinec, 1938 – KS Zaolzik, 1939 – SK Železárny Třinec, 1950 – TŽ VŘSR Třinec, 1988 – TŽ Třinec, 1994 – HC Železárny Třinec, 1999 – HC Oceláři Třinec

2001/2002 2 – 0 – 0 – 1 – 1 9:11 3:1 2:3 p. 0:5 4:2
2002/2003 6 – 1 – 0 – 1 – 3 47:26 2:0 4:5 5:2 3:4 p. 10:2 3:4 4:1 2:4 7:2 5:4 p.
2003/2004 2 – 0 – 0 – 0 – 2 13:13 4:1 3:2 2:3 4:7
2004/2005 3 – 0 – 0 – 0 – 1 13:7 4:2 2:3 3:1 4:1
2005/2006 1 – 0 – 0 – 0 – 3 7:8 1:2 1:2 3:1 2:3
2006/2007 3 – 0 – 0 – 0 – 1 23:16 5:7 7:2 5:2 6:5
2007/2008 2 – 1 – 0 – 0 – 1 17:11 3:2 s. n. 4:5 6:2 4:2
2008/2009 1 – 0 – 0 – 0 – 0 5:4 5:4