19.12.2007
Petr Novák

Pardubice rozstřílely Třinec 6:2, zítra vyzvou mistra ze Sparty

Výborný zápas odehráli dnes odehráli hokejisté HC Moeller Pardubice na ledě Třince. Z Werk arény vezou vysoké vítězství 6:2. Pardubickým hodně pomohly dvě slepené branky ve 13. minutě, které vstřelili Zdeněk Ondřej a Peter Pucher. O chvíli později zvyšoval vedení Moelleru Jan Starý. Pardubické vedení 3:0 donutilo střídat třineckého brankáře Romana Čechmánka, kterého nahradil Martin Vojtek. Na třinecké snížení odpověděl Libor Pivko. Oceláři poté vstřelili druhou branku, ale Pardubice si druhé tříbodové vítězství na cizím stadionu v této sezoně vzít nenechaly. Hned na začátku třetího dějství zvyšoval na 5:2 z pardubického pohledu Tomáš Rolinek, na konečných 6:2 pečetil Michal Tvrdík.

O2 extraliga, 30. kolo, středa 19.12.2007, Werk aréna

2:6
1:3, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 17:32 Štefanka (Moravec), 36:32 Štefanka (Tomík) – 12:20 Ondřej (Havíř), 12:33 Pucher (Somík), 16:37 Starý (Koukal), 34:28 Pivko (Rolinek), 40:24 Rolinek (Hlinka), 51:48 Tvrdík (Ondřej). Rozhodčí: Mikula – Bejček, Kabourek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Diváci: 2451. Střely na branku: 42:23. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
Oceláři Třinec: Čechmánek (16:37 Vojtek) – Sekeráš, Pácal, Seman, Malec, Švarný, Výtisk (41. Andersons) – Tomík, Štefanka, Moravec – Barinka, Peterek (42. Kolusz), Martynek – Korhoň (41. Pánik), Skořepa, Steber (42. Pavelek). Trenéři: Břetislav Kopřiva, Jiří Juřík a Aleš Mach.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Šeda, Posmyk, Havíř, Koma, Nikolov, Kolář, Linhart – Rolinek, Hlinka, Pivko – Ondřej, Blažek, Tvrdík – Somík, Pucher, Cetkovský – Starý, Zohorna, Koukal. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Pardubice vyhnaly Romana Čechmánka z třinecké branky už v první třetině

Hokejisté Moelleru Pardubice první utkání po reprezentační přestávce rozhodně nepodcenili. Na zápas odcestovali o den dříve a jejich příprava se stoprocentně vyplatila. Osud střetnutí s Oceláři Třinec drželi od úvodních minut pevně ve svých rukách a připsali si na své konto zasloužené vítězství.

Východočeši se v zápase na severu Moravy představili už bez obránce Aleše Píši, který odešel do ruské superligy, a také bez nejlepšího střelce extraligy Petra Sýkory, jenž si z reprezentačního srazu přinesl obnovené zranění. Na výkonu Moelleru ale absence těchto hráčů nebyla příliš znát.

Jako klíčové se v zápase opět ukázaly být přesilové hry. Pardubice dokázaly využít hned tu s pořadovým číslem dva. Při vyloučení bývalého pardubického obránce Tomáše Pácala se ve 13. minutě v skrumáži před brankářem Čechmánkem nejlépe zorientoval Zdeněk Ondřej a pohotovou dorážkou poslal hosty do vedení – 0:1.

Vstřelený gól pardubické nabudil a už za třiatřicet sekund šli do dvoubrankového vedení. Radovan Somík vyslal do sólového nájezdu Petera Puchera a ten svou tradiční kličkou překonal Čechmánka podruhé – 0:2.

Domácí obdržené branky značně zaskočily a Moeller situaci využil ke vstřelení pravděpodobně rozhodující branky. Zasloužil se o ni nově složený čtvrtý útok, kdy se po přihrávce Petra Koukala ke střele odhodlal Jan Starý, jeho ránu tečoval obránce Výtisk a puk skončil opět za brankářem domácích – 0:3.

Na zkušeného gólmanského matadora byly tři branky v rozmezí čtyř minut příliš, a proto se nechal vystřídat Martinem Vojtkem. Na jeho spoluhráče měla výměna pozitivní efekt a v 18. minutě se dočkali snížení. Sekeráš našel skvěle načasovanou přihrávkou na útočné modré Štefanku, který přesnou střelou k levé tyči snížil na rozdíl dvou branek – 1:3.

Pardubice držely nadějné vedení

Ve druhé třetině se Třinečtí ještě více osmělili, ale šance Pácala, Sekeráše, Martynka a především Moravce zlikvidoval velice dobře chytající Ján Lašák. Ve 35. minutě navíc Východočeši hráli další přesilovou hru. Rychlou výměnou kotoučů rozhýbali bránící čtveřici, až finální přihrávku Tomáše Rolinka usměrnil do odkryté branky Libor Pivko – 1:4.

Gólové radosti z přesilové hry se ale dočkali i Oceláři. Ve 37. minutě byl za nedovolené bránění vyloučen Jiří Cetkovský a domácím stačilo pouhých šest sekund na opětovné snížení. Po Tomíkově střele se k dorážce dostal opět Štefanka a bylo to znovu o dvě branky – 2:4.

Moeller nastřílel půltucet branek

Domácí trenéři o přestávce značně zamíchali složením útočných formací, ale definitivně je zlomil vstup do třetí třetiny. Na ukazateli svítil čas 40:24, když se z rychlého protiútoku prosadil Tomáš Rolinek, jenž tak zužitkoval přesnou přihrávku Miroslava Hlinky – 2:5.

Svěřenci trenérů Jiřího Šejby a Ladislava Lubiny měli ve třetí části ještě několik šancí na zvýšení náskoku, neprosadili se Koukal, Starý ani Somík, ale radosti se dočkali až v další přesilové hře. Osm minut před koncem utkání tečoval střelu Marka Posmyka Michal Tvrdík a dal výsledku definitivní podobu. Oceláři Třinec – Moeller Pardubice 2:6.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): „Výsledek vypadá hrozivě, ale z hlediska naší hry to zase nebylo nejhorší. Pardubice čekaly na chyby a my jsme se jich bohužel dopustili. Na výsledku se jednak podepsala naše nevyužitá přesilovka pět na tři z úvodu a samozřejmě nám na klidu nepřidaly ani první tři laciné góly. Prohráli jsme doma podruhé, co jsem mužstva, a oba zápasy měly stejný průběh. Silná defenzíva soupeře, který hraje až antihokej, naše těžké probíjení do ofenzívy a chyby v obraně.“

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Já jsem maximálně spokojený, protože mužstvo šlo za svým cílem a na ledě tomu podřídilo vše. Bylo důležité, že se nám hlavně díky Jánovi Lašákovi podařilo ubránit přesilovku Třince pět na tři. Je pravda, že zpočátku se k nám přiklonilo štěstí, ale od půlky zápasu už jsme hráli dobře disciplinovaně a takticky. Pomohla nám přestávka. Dělali jsme na založení útoku, ale v utkání bylo vidět zlepšení i na organizaci hry v obraně.“