07.04.2012

Pardubice dovolily Kometě pouze bod

PARDUBICE — 11:1. Takovou vzájemnou bilancí na body se mohou hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice pochlubit před startem finálové série s Kometou Brno. Východočeši porazili svého finálového protivníka v šesti posledních extraligových zápasech v řadě. Jenže pozor! Play off je zcela jiná soutěž.

Pardubickým hokejistům se v základní části na Brňany dařilo. Pardubice zvládly všechny čtyři duely, pouze jeden přinesl remízu v základní hrací době. Bod navíc ale ve třetím vzájemném utkání braly Pardubice.

Kometě se sice na Pardubice v letošní sezoně nedařilo, to však nic neznamená! Pamatujete na sezonu 2004/2005? Tehdy prohrály Pardubice v základní části všechny vzájemné zápasy se Zlínem… Jak dopadlo finále? 4:0 pro tým z východu Čech!

7. kolo: Kometa snižovala až v závěru

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokázali vyhrát v utkání 7. kola Tipsport extraligy na ledě Komety Brno 4:1. Východočeši předvedli týmový výkon, ve kterém čněly dva góly Martina Barteka a skvělý Martin Růžička, jenž inkasoval jedinou branku tři minuty před koncem utkání.

7. kolo, neděle 2. října 2011 od 17.00 hodin:
HC KOMETA BRNO – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 1:4 (0:1, 0:1, 1:2).
Branky a nahrávky: 57:08 Jaroslav Svoboda (Zohorna, Jakub Svoboda) – 9:49 Koukal (Starý), 34:15 Bartek (Elkins), 43:30 Bartek (Somík), 53:24 Starý (Nakládal). Rozhodčí: Polák, Trombík – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:9, navíc Čermák – Kočí oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 6772. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:4, 1:4. Nejlepší hráči: Roman Erat – Martin Bartek.
HC Kometa Brno: Hovi (9:49–10:42 Trvaj) – Švrček, Žižka, Bičánek, Kempný, Malec, Valach – Pospíšil, Hruška, Hubáček – Erat, Čermák, Dlouhý – Jakub Svoboda, Holec, Jaroslav Svoboda – Jankovič, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Zdeněk Venera a Lubomír Oslizlo.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Sim, Kousal, Buchtele – Radil, Rákos, T. Zohorna. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

20. kolo: Pardubice utekly ve druhé třetině

Poprvé v sezoně dokázali hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyhrát třetí extraligový zápas v řadě. Ve 20. kole porazili i díky dvěma gólům Coreyho Elkinse doma Kometu Brno 3:1. O své výhře rozhodli ve druhé třetině, kdy vstřelili dvě branky.

20. kolo, neděle 6. listopadu 2011 od 18.30 hodin:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC KOMETA BRNO 5:1 (2:0, 1:0, 2:1).
Branky a nahrávky: 2:00 Elkins (Brendl), 22:40 Elkins (Sim), 33:26 Brendl (Borer, Kolář II) – 19:07 Čermák (Malec, Dlouhý). Rozhodčí: Husička, Jeřábek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 8642. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Nejlepší hráči: Corey Elkins – Jiří Trvaj.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Sičák, Kolář II, Píša, Kočí, Benák, Drtina, Borer – Kolář I, Koukal, Nosek – Bartek, Kousal, Buchtele – Sim, Elkins, Brendl – Radil, Nahodil, Rákos. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
HC Kometa Brno: Trvaj – Švrček, Žižka, Kováčik, Valach, Malec, Kempný, Ostrčil – Pospíšil, Petrovický, Hubáček – Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý – Erat, Jankovič, Podkonický – H. Zohorna, Koreis, Jakub Svoboda – Křivohlávek. Trenéři: Zdeněk Venera a Lubomír Oslizlo.

33. kolo: vyrovnaný duel získaly Pardubice v prodloužení

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokázali vyhrát šestý zápas v řadě, ve 33. extraligovém kole uspěli v Kajot areně. Kometa Brno se sice dostala v 50. minutě do vedení, jenže v čase 55:21 srovnal Tomáš Zohorna, po něm Jan Starý v prodloužení v přesilovce obratně tečoval střelu Aleše Píši od modré.

33. kolo, čtvrtek 22. prosince 2011 od 18.00 hodin:
HC KOMETA BRNO – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1).
Branky a nahrávky: 50:12 Dlouhý (Čermák, Vašíček) – 55:21 Zohorna (Kolář II), 62:43 Starý (Píša). Rozhodčí: Souček, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Nejlepší hráči: Jiří Trvaj – Martin Růžička.
HC Kometa Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Vašíček, Malec – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Čermák, Dlouhý – Balej, Petrovický, Holec – H. Zohorna, Koreis, Němec. Trenéři: Zdeněk Venera a Lubomír Oslizlo.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Nahodil, Kousal, Buchtele – Semorád, Somík, T. Zohorna. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

46. kolo: Dušan Salfický oslavil comeback výhrou

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice porazili v utkání 46. kola Tipsport extraligy Kometu Brno 5:1. Východočechy nasměroval k tříbodové výhře důrazný nástup a produktivní přesilovky. Vše řídil vzadu jistý gólman Dušan Salfický.

46. kolo, pátek 3. února 2012 od 18.00 hodin:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC KOMETA BRNO 3:1 (2:0, 1:0, 2:1).
Branky a nahrávky: 3:08 Kolář I, 10:54 Radil (Kočí, Benák), 34:07 Havíř (Buchtele, Markovič), 49:52 Kolář II (Starý, Koukal), 52:19 Píša (Kolář II, Koukal) – 46:20 Čermák (Koreis, Jakub Svoboda). Rozhodčí: Hodek, Minář – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc Svoboda, Bičánek (oba Kometa Brno) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. Diváci: 9120. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1. Nejlepší hráči: Hynek Zohorna – Jan Kolář II.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický – Píša, Kočí, Benák, Kolář II, Drtina, Borer, Havíř – Kolář I, Koukal, Starý – Radil, Nahodil, Somík – Markovič, Kousal, Buchtele – Šagát, T. Zohorna, Cetkovský. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
HC Kometa Brno: Hovi – Žižka, Kováčik, Malec, Hruška, Vašíček, Švrček, Bičánek – Jakub Svoboda, Čermák, T. Svoboda – Erat, Petrovický, Holec – Němec, Balej, H. Zohorna – Jankovič, Koreis, Káňa. Trenéři: Zdeněk Venera a Lubomír Oslizlo.