06.08.2016

Dynamo skolilo Omsk. Podaří se mu totéž i s Ufou?

PARDUBICE — Mountfield Cup pokračuje v sobotu dalšími dvěma zápasy, v tom prvním opět od 14.30 hodin nastoupí hokejisté Dynama proti Salavatu Julajev Ufa. Pardubičtí půjdou do souboje s ruským obrem posilněni páteční výhrou nad Avangardem Omsk 3:2 v prodloužení.

Že bude královéhradecký turnaj skvělou prověrkou před mistrovskými zápasy, to se vědělo. A oba páteční duely ukázaly, že i náročnější fanoušci si přijdou na své. Omsk sice v některých pasážích dostával Pardubice pod tlak, Východočechy ale držel skvělý Brandon Maxwell, pomohli mu také obětaví spoluhráči.

„Věděli jsme, že všechno nebude dobré a že Omsk bude na tom malinko dál bruslařsky a po fyzické stránce. Obojí se potvrdilo,“ řekl po skončení pátečního duelu hlavní trenér pardubického mužstva Peter Draisaitl.

Jeho svěřenci v utkání vždy vedli, v základní hrací době v přesilovkách, kdy se trefili Tomáš Kaut a David Tomášek, rozdílový gól vstřelil Petr Sýkora v prodloužení. Seznámení Pardubáků se hrou tři na tři se tak povedlo na jedničku.

„Byli jsme schopni něco doklepat, ale jinak jsme většinou bránili. Poznatek je ale pozitivní: tým umí zabrat a na všechno ostatní máme ještě čas,“ doplnil šéf pardubické střídačky.

Ještě před začátkem turnaje Peter Draisaitl informoval, že plánuje protočit brankáře, dá se tedy očekávat, že svou obnovenou premiéru v dresu mateřského klubu prožije Martin Růžička. Do sestavy by se mohl zařadit také obránce Josef Horyna, který na včerejší soupisce chyběl.

Pardubičtí hokejisté vyzvou soupeře, který v prvním utkání turnaje podlehl 1:3 pořádajícímu Mountfieldu HK. Hradec Králové rozhodl o své výhře ve druhé třetině, jediný gól Ufy vstřelil Enver Lisin, který byl posléze vyhlášen nejlepším hráčem druhého duelu Mountfield Cupu.