10.12.2015

Pochvala! Mladší dorostenci zdolali Hradec Králové 2:1

PARDUBICE — Hlučná radost se rozléhala kabinou mladších dorostenců po vítězném derby s Mountfieldem HK. Pardubičtí mladíci vyhráli nad rivalem 2:1, obě branky vstřelil kapitán Matěj Blümel. K cenné výhře dovedla svěřence Michala Mikesky a Horymíra Sekera týmová práce, obětavost a samozřejmě skvělý výkon brankáře Tomáše Vlka.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 22. kolo, čtvrtek 10.12.2015, Tipsport arena

Mountfield HK

2:1
0:0, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 26:28 Blümel (Sýkora), 38:21 Blümel (Kostka). Rozhodčí: Veselý – Budínský, Řezníček. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 100. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Dynamo Pardubice: Vlk – Dubovči, Hybeš, Leder, Oliva, Pejzl, Secký, Sýkora – Blümel, Bucek, Hricuš, Chára, Koffer, Kostka, Mazura, Rohlík, Rozlílek, Svatoš, Šír, Zeman.
Mountfield HK: Dvořák – Duben, Klodner, Krištof, Kynčl, Řehák, Voňka – Jakubec, Jušta, Morong, Pokorný, Poppel, Růta, M. Síla, V. Síla, Šedivý, Vaňát.

Pardubice měly v úvodu utkání k dispozici dvě přesilové hry, nejprve za napadení pykal Matěj Síla, ve 12. minutě Dominik Šedivý pykal po trestu za vražení na hrazení. V obou početních výhodách byli sice domácí nastěhováni v pásmu soupeře, nedostali se ale do gólového zakončení, navíc krátce po druhém trestu pro hosty se Filip Koffer provinil krosčekem. Ve hře čtyři na čtyři dvakrát nebezpečně střílel Štěpán Růta, oba jeho pokusy Tomáš Vlk v brance Dynama vyrazil.

V závěru úvodní části hry ukázal své hokejové umění Matěj Blümel, pardubický kapitán si hezky z rohu nabruslil do zakončení mezi kruhy, ovšem těsně minul Dvořákovu klec. V závěru musel domácí Oliva sekáním hasit požár po svižném úniku jednoho z hráčů hostí.

I když byl Mountfield HK ve druhé třetině střelecky aktivnější, tak Pardubice si v ní vybudovaly rozhodující náskok. Obě branky vstřelily v přesilových hrách. Tu první proměnily po třiadvaceti sekundách – Miroslav Sýkora vyslal do jízdy Matěje Blümela a domácí forvard zakončil svůj únik gólově – 1:0.

Hosté často faulovali, minutu a půl po inkasované brance putoval na trestnou lavici Petr Poppel, tuhle nevýhodu ale Mountfield HK přežil bez úhony. Tu další ale už ne. František Řehák se ve 38. minutě provinil podražením a po minutě se vracel zpět mezi mantinely poté, co Matěj Blümel doklepl předchozí Kostkův nadějný pokus – 2:0.

Do třetí třetiny vstoupil domácí celek v početní nevýhodě, hosté tlačili, co jim síly stačily. Domácí navíc hned na začátku závěrečné části hry špatně střídali a Hradec Králové kulminoval svou touhu snížit. K tomu mu pomohl důraz v předbrankovém prostoru, kde operovala snad šestice hráčů, pod ležícím Tomášem Vlkem propasíroval kotouč za čáru David Voňka – 2:1:

Což o to, hosté se snažili vyrovnat, ale Pardubice sehrály proti rivalovi výborný zápas. Aktivní obranou středního pásma mu nedovolily dostat Vlkovo území pod tlak, hlavně závěr utkání sehrálo Dynamo znamenitě. Hosté se dostali k power play až v poslední půlminutě, brankáře Pardubic ale výrazněji neohrozili.