19.10.2005

Pardubice odjíží ze Sazka Areny s prázdnou

Jediná vstřelená branka nestačila v pražské Sazka Areně k zisku bodu proti lídrovi tabulky. Moeller nesehrál katastrofální zápas, srdnatě se bil o každý puk, srážely jej ale chyby v defenzívě, které dokázal domácí tým využít. O jedinou branku Pardubic se postaral obránce Havíř.

Tipsport extraliga, 25. kolo, středa 19.10.2005, Sazka Arena

Slavia Praha

5:1
1:0, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 15:31 Duda (Beránek), 20:36 D. Hruška (Beránek, Duda), 25:20 J. Novák (Divíšek, Sup), 45:35 Sup (Divíšek), 53:08 Sup – 41:38 Havíř (Koukal) Rozhodčí: Minář – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 11 267. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Slavia Praha: Franěk – Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Graňák – Duda, Beránek, Tomica – Bednář, Divíšek, Sup – D. Hruška, Vlasák, Dlouhý – Červenka, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jiří Kalous.
Dynamo Pardubice: Hylák – Snopek, Kántor, Novotný, Čáslava, Linhart, Mudroch, Havíř, Vágner – Mrázek, M. Hlinka, Kolář – Čaloun, Mikeska, Rolínek – Cetkovský, Koukal, Lubina – Havíra, Klouda, Korhoň. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Skóre otevřela Slavia

Bez bázně a hany vstoupili do zápasu hokejisté pardubického Moelleru. Do Sazka Areny opět zamířilo několik tisícovek fanoušků Pardubic, kteří pomohli vytvořit zápasu báječnou kulisu. Oba soupeři se do sebe pustili hned od prvního buly, první šanci si vypracoval domácí celek. Bednář z rohu našel volného Beránka, jehož rychlou střelu bez přípravy vytěsnil Hylák, který v pardubické brance zastoupil zraněného Lašáka.

Ani Moeller se nenechal zahanbit. Ve 4. minutě se do šance rychlým objetím branky dostal Čaloun, jeho střelu ale Franěk lapil. Obě mužstva se střídavě dostávala před branku soupeře, v 9. minutě přihrál expardubický Divíšek, který jako jediný z hráčů Slavie sklidil při úvodním představováním potlesk i od pardubických fanoušků, Hruškovi, který ale netrefil branku.

Bitva probíhala nejen na ledě, ale i v hledišti v této sezoně nejvíce zaplněné Sazka Areny. Slávističtí fans při některých přerušeních mávali na své kolegy bílými kapesníčky, jejich pardubičtí kolegové zase odpovídali vtipným transparentem.

Velkou šanci ke vstřelení branky prováhal pardubický celek ve 13. minutě, kdy Cetkovský se prosmýkl okolo slávistických beků a zpoza branky přihrál uvolněnému Lubinovi mezi kruhy, jehož střelu ale srazil zadák domácího mančaftu. Po následném vhazování se do další pořádné šance dostal Rolínek, jehož střela tři metry před brankou Slavie skončila ve Fraňkově lapačce.

Co se nepovedlo Moelleru, podařilo se domácím v čase 15:31. Po zaváhání pardubické defenzívy převzal puk Beránek, který nejprve vystřelil na Hyláka, následně brankovištěm projel Duda, po jehož dalším zásahu byl Hylák bezmocný – 1:0. Pardubický brankář totiž předtím upadl a nemohl na Dudovu dorážku reagovat.

V předposlední minutě si hosté vynutili velký tlak, do šancí se dostali Mrázek a Novotný, ale gól nepadl. Pak byl vyloučen Cetkovský, ale Moeller mohl skórovat i v oslabení! Ve 20. minutě ale Kolářův únik zlikvidoval Franěk.

Vstup do druhé třetiny se nepovedl

Slávisté vletěli do druhého dějství jako uragán. Hned po třiceti šesti sekundách musel Hylák podruhé lovit puk ze své sítě. Mezi kruhy se totiž při přesilovce zjevil osamocený Hruška, který v souboji tváří v tvář uspěl – 2:0. Moeller byl otřesený, druhá inkasovaná branka pardubické hokejisty poznamenala na delší dobu.

A domácí hráči toho řádně využívali k produkci gólových šancí. Hned ve 22. minutě unikl Sup, místo střely ale volil přihrávku za sebe ala Otakar Janecký na Bednáře, který ale puk nezpracoval. O pár vteřin později zase po Vlasákově střele zvonila tyč Hylákovy klece!

Pardubickým pomohlo vyloučení Dudy za nedovolené bránění, po němž se pod tlak dostala i oslabená slávistická defenzíva. Únik Novotného s Rolínkem ale brankou neskončil.

V čase 25:08 byl vyloučen útočník Koukal a Slavia opět trestala. Neuběhlo ani 12 sekund a Sazka Arena opět potemněla na oslavu gólu domácího mužstva. Střelu Nováka od modré Hylák neviděl – 3:0.

Slavia byla na koni, Moeller se chvílemi trápil. Nehrál špatně, snažil se, ale slávistické sebevědomí bylo výše o několik řádů, což bylo poznat i na ledě.

Hrálo se ale i mimo ledovou plochu. Slávističtí fanoušci věšeli transparenty typu ‚Změníte polohu města? Pardubice u Hradce.‘ Opačná tribuna reagovala posměšným potleskem.

Pardubičtí hokejisté se snažili dobýt Fraňkovu klec, obrana domácích byla ale ve druhé třetině silnější.

Havířovo snížení drama nepřineslo

Dát co nejrychleji branku a dostat se tak do zápasu, bylo určitě přáním Pardubických před třetí třetinou. Ve 42. minutě se jim první díl splnil díky dvojici Koukal – Havíř. Ta ujela do brejku dvou proti jednomu, útočník volil střelu, kterou Franěk vyrazil doslova do Havíře, který tělem dopravil puk do branky. Sudí Minář jel celou situaci zkonzultovat s videorozhodčím, ten mu posvětil uznání branky na 3:1.

Pardubičtí vycítili šanci, snažili se útočit, ohrozit pozici Slavie. Moeller ale srážely vlastní chyby. Ve 46. minutě Mudroch neuhlídal puk před napadajícím slávistou, do samostatného úniku se dostal Sup, který sólo proti Hylákovi zakončil blafákem mezi betony pardubického brankáře – 4:1.

V 52. minutě se snažil vykřesat jiskru naděje Lubina s Cetkovským, kteří se dostali ke střele na Fraňka. Neúspěšně. O chvíli později vystihl směr puku Kolář, který ale trefil pouze brankáře Slavie.

Domácí celek slavil spolu se svými fanoušky výhru nad mistrem, ještě veseleji bylo Pražanům poté, co Sup využil špatné rozehrávky soupeře a střelou z voleje uzavřel na 5:1.

Pardubičtí se v zápase v Sazka Areně snažili, srazily je vlastní chyby, které dokázal lídr tabulky využít. Další zápas čeká na HC Moeller tuto sobotu, kdy v televizním utkání změří síly na litvínovském ledě s Chemopetrolem.

Ondřej Weissmann (HC Slavia Praha): „Bylo to kvalitní utkání, ve kterém jsme měli pomalejší rozjezd. Postupně se ale náš výkon zlepšoval a šel nahoru. Podařilo se nám i celkem dobře sehrát přesilové hry, musím tým pochválit i za důraz a nasazení.“

Vladimír Martinec (HC Moeller Pardubice): „Byl to dramatický zápas, ve kterém jsme tahali za kratší provaz. Soupeř nás potrestal za hrubé chyby. Tři velké jsme udělali hned v první třetině, kdy jsme inkasovali jeden gól. Pak jsme dostali dva rychlé góly ve druhé části a za stavu 3:1, kdy jsme se mohli pokusit dostat do zápasu, jsme opět udělali hrubou chybu a namazali soupeři na branku. Kluci ale bojovali celých šedesát minut. Na Hylákovi je vidět, že dlouho nechytal a byl zraněný. Věřím ale, že se jeho výkon bude zvedat. Dnes ho za góly vinit nemůžeme.“