5.10.2013
Miroslav Fantal

Marodkou decimovaní junioři vydřeli bod v Olomouci

OLOMOUC — V kombinované sestavě prohrávali pardubičtí junioři v Olomouci o dvě branky, ve třetí třetině ale dokázali po brankách Jakuba Řezníčka a novice Martina Fialy vyrovnat. V nájezdech vedli po Chvojkově trefě, nakonec ale vezou z Hané pouze bod.

NOEN extraliga juniorů, 10. kolo, sobota 5.10.2013, Zimní stadion města Olomouce

Olomouc

3:2sn
2:0, 0:0, 0:2 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 10:43 Novotný (Králík), 17:40 Ostřanský (Nesvadba, Rašner), rozhodující samostatný nájezd Králík – 46:08 Řezníček (Petira), 48:01 Fiala (Pipek). Rozhodčí: Mikula – Novotný, Simčík. Vyloučení: 5:4, navíc Králík (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 114. Střely na branku: 47:36. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Olomouc: Kochta – Brančík, Brandýs, Horák, Kreigher, Nesvadba, Rašner – Bauer, Beták, Fibrich, Kocián, Králík, Markl, Novotný, Ostřanský, Rajnoch, Zezula.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Kalous, Petira, Pilný, Štědrý, Vácha, M. Voženílek – Fiala, Havel, Chvojka, Panna, Pipek, Poulíček, Řezníček, Schneider, D. Voženílek.

Úvodní minuty utkání se odehrály převážně v režii domácího celku, který byl silnější na kotouči a více bruslil. Vlastní nedisciplinovaností se však hned dvakrát připravil o možnost svého soupeře zatlačit a třeba i vsítil branku. Čtyři minuty přesilové hry ale zůstaly pardubickými hokejisty nevyužity, a tak se do hry znovu dostali Hanáci, kterým se v jedenácté minutě podařilo otevřít brankový účet zápasu – 1:0.Na pravém kruhu si počkal na přihrávku Dominik Novotný, který měl dostatek času a prostoru na přípravu své gólové rány, puk následně poslal mezi tělo brankáře a levou tyč. V sedmnácté minutě dostal domácí výběr poprvé v utkání výhodu přesilové hry, což mělo za následek druhou branku v síti Východočechů. Kotouč putoval po ose Rašner – Nesvadba – Milan Ostřanský, přičemž poslední jmenovaný jej uklidil mimo dosah Vejmelky – 2:0.

Druhou část začínal hostující celek výhodou jednoho muže v poli navíc, i přes svůj velký tlak se ale branky nedočkal. Pardubice poté mohly snížit zásluhou Fialy, který se během krátkého časového sledu dostal ke dvěma zakončením z bezprostřední blízkosti, ani jednou ale neměl potřebné štěstí. Podobně si vylámal zuby vzápětí i Řezníček, kterého vychytal domácí Kochta.

Utnout soupeřovu snahu o vstřelení branky tak mohl domácí celek, jenž v devětadvacáté minutě hrát téměř čtyřicet vteřin proti třem. Ani ve dvojnásobné ani v pokračující přesilové hře se však skóre neměnilo. Stav 2:0 zůstal i po obrovské šanci Kohoutů, kdy v přečíslení netrefil soupeřovu klec Bauer. V samém závěru ještě hosté přitlačili na svého soka, v posledních devíti vteřinách třetiny dokonce zkusili hru bez gólmana, radost jim to však nepřineslo.

Na začátku poslední dvacetiminutovky dostali Východočeši výhodu přesilové hry, kterou sice nevyužili, chvíli po ní však už zvedali ruce nad hlavy. Přihrávku mezi kruhy obdržel Jakub Řezníček, jehož střela zápěstím skončila v horním růžku Kochtovy svatyně – 2:1.

Vstřelená branka hosty viditelně nakopla a po necelých dvou minutách svítil na ukazateli skóre nerozhodný výsledek. V nepřehledné situaci před domácí klecí se nejlépe zorientoval Martin Fiala, který protlačil puk za brankovou čáru – 2:2.

Oba týmy si do konce základní hrací doby vytvořily ještě několik slibných brankových příležitostí, využít se ale nepovedly ani jedné straně. Utkání tak v základní hrací době vítěze nenašlo, muselo se tedy do prodloužení.

V nastavených pěti minutách neměl více ze hry ani jeden ze soupeřů, brankáři na obou stranách kluziště příliš vytěžovaní nebyli, rozhodnout tak musela až dovednostní disciplína zvaná samostatné nájezdy. V těch se sice dostali Pardubičtí zásluhou Chvojky do vedení, byl to ale domácí Lukáš Králík, kdo svými dvěma přesnými střelami ukončil utkání – 3:2.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): „Pokud to vezmeme vzhledem k postavení mužstev v tabulce, tak jsme byli mírnými favority. Do zápasu jsme vstoupili celkem slušně a vedli jsme 2:0. Od začátku druhé třetiny už ale naše hra nebyla taková, jakou jsem si představoval. Pardubice nás začaly přehrávat. Nakonec díky skvělému výkonu Kochty a velké bojovnosti mužstva jsme to uválčili. Pardubice byly čtyřicet minut lepší a zasloužily si vyhrát. Dva body jsou pro nás velkým ziskem.“

Pavel Rohlík (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Výkon mužstva hodnotím kladně. Nás je hrozně málo, páteční utkání v Brně jsme dohráli se třinácti hráči. Olomouc během toho odpočívala. Kluci sice prohrávali 0:2, ale dál bojovali a srovnali. Patří jim za to poklona. Na samostatné nájezdy jsme prohráli, což je smůla. Ale jinak jsem spokojený, kluci ukázali, že umí hrát. Čekáme na uzdravení všech hráčů. Až budeme mít kompletní čtyři pětky, půjdeme nahoru.“