27.9.2023

Dynamo B proti Slavii neskórovalo ani ze závěrečného tlaku

Nabuzené Pardubice B po přesvědčivé výhře nad Litoměřicemi chtěli navázat na domácím ledě proti Slavii, která v sezoně zatím ani nevyhrála. Nicméně se hosté po výborném startu dostali do vedení v 9. minutě zásluhou Všetečky, na rozdíl dvou branek zvyšoval ve 49. minutě Knotek. Dynamo si vytvořilo obrovský tlak zejména v poslední pětiminutovce při hře bez brankáře, žádnou z 27 střel ale za brankáře Voleveckého nedostalo.

Chance liga, 6. kolo, středa 27.9.2023, Chrudim, Zimní stadion

Slavia Praha

0:2
0:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 08:37 Všetečka (Helt; 5/4), 48:22 Knotek (Křepelka, Kulda; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Juránek, Pěkný. Diváci: 353. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:32 (8:17, 10:11, 9:4). Zblokované střely: 25:11. Vhazování: 37:28. Průběh utkání: 0:2.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Kubíček, Kaštánek, Bukač, Voženílek, Koudelka, Tvrdík – Mikyska, Urban, Žálčík – Štetka, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Hrníčko, Zeman, Rouha.
Slavia Praha: Volevecký – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Eliáš, Hrdinka – Všetečka, Žejdl, Brož – Průžek, Knotek, Kulda – Helt, Závora, Strnad – Havrda, Slavík, Simon.

Slávisté vletěli na domácí Dynamo s pořádnou vervou a už v prvních minutách udávali tempo hry, domácí téměř nestačili a jen díky skvělému brankáři Honzíkovi to dlouho zůstávalo 0:0. Hosté se dostali do vedení v 9. minutě, kdy po zmatku na brankovišti zasunul puk za Honzíka u tyče Robin Všetečka – 0:1. O dalšího gólu hned v další akci zachránil Dynamo pohotově Honzík, když vymrštil lapačku do bekhendové kličky Žovince, který poté nevěřícně kroutil hlavou, co prováhal za šanci. V 19. minutě z zčistajasna vypálil od modré Kubíček, střela ale byla nepřesná, přesto se příznivě odrazila k tyči, kde číhal Pochobradský. Proti němu ale skvěle natáhl beton Volevecký a zamezil jasnému gólu.

Dynamo chtělo do druhé třetiny nastoupit mnohem aktivněji a částečně se to podařilo. Daniel Herčík se prokličkoval na brankovišti a při pokusu zakončit byl faulován, následná přesilovka ale opět zůstala nevyužitá. Ve 29. minutě využila Slavia chytře chybu domácích. Tvrdík obětavě skákal do přihrávky, která sice neprošla, jenže pardubický bek následně chyběl v obraně a Všetečka se Žejdlem si vyměnili puk, ale Honzík zůstal opět pevný a nedovolil hostům navýšit hubené vedení. Srovnat mohl v přesilovce jeden z pardubických hráčů, ke kterému se po Hrníčkově přihrávce vůbec nikdo nestáhl, ale prostor před gólmanem byl tak malý, že se Voleveckému stačilo natáhnout betonem na led. Těsně před pauzou domácímu obránci přeskočil puk na hokejce a do přečíslení si to namířili hosté, ale skvostným zákrokem už v dnešním zápase několikátým drží Honzík šance domácích.

Domácí se také ve třetí třetině snažili hnát za vytouženým vyrovnáním, gól na hokejce měl Josefa Mikyska, který těsně minul horní tyč a z následné protiakce Slavia navýšila na 2:0, když v přečíslení vybídl Průžek úplně volného Tomáše Knotka, který puk dopravil do prázdné brány – 2:0. Pardubicím zbývalo ještě jedenáct minut na smazání dvougólového manka, jenže do žádných větších šancí se hráči nedostávali. Ty se naskytly až pět minut před koncem s přesilovou hrou, ve které to také trenéři zkusili se hrou bez brankáře. A Dynamo vydrželo hrát bez Honzíka až do samého konce, jenže bohužel se skórovat nepodařilo, i když k tomu byly příležitosti více než dobré. Volevecký byl proti střelám Hrníčka i několika dorážkám Urbana. Neuspěl ani Michal Pochobradský, který rychle letící puk před prázdnou bránou nedokázal tečovat za brankovou čáru.

Jiří Malinský (HC Dynamo Pardubice B): „Těžko se tohle utkání hodnotí. Nám vůbec nevyšel začátek, první třetina. Byli jsme bez tempa, byli jsme bez chtění jít do toho zápasu. Takže tu jsme promarnili. Ve druhé třetině jsme se zvedli, ale bohužel nás trápí zakončení, obzvlášť v přesilovkách. To je Alfa a Omega všeho. Nedokážeme si pomoct přesilovkou a z toho potom pramení nervozita na hokejkách a klid v závěrečné fázi. Z ojedinělého protiútoku jsme dostali druhý gól, v závěru jsme měli snahu s nepříznivým vývojem něco udělat při hře bez brankáře, ale bohužel nás to zakončení prostě trápí.“