30.3.2023

Dynamo B po přestřelce prohrálo s Kladnem

Pardubičtí měli do přátelského utkání s Rytíři dobrý vstup, rychle je poslal do vedení Urban. Na vyrovnání Kladna odpověděl Pavlata, jenže druhá perioda byla v režii hostů, kteří otočili na 2:4. Dynamo se dvakrát dostalo na dostřel jedné branky, když se prosadili Zeman a Herčík, vyrovnat už ale nedokázalo.

přát., čtvrtek 30.3.2023, enteria arena

Rytíři Kladno

4:6
2:1, 0:3, 2:2
Branky a nahrávky: 3. Urban (Pochobradský, Rohlík), 8. Pavlata (Hrádek, Kaštánek), 42. Zeman (Zdráhal), 55. Herčík (Zeman, Matýs) – 4. Procházka (Indrák, Sotnieks), 21. Indrák (Dotchin), 25. Cibulskis (Kubík, Jágr), 26. Procházka (Dotchin, Jágr), 52. Klepiš, 60. Procházka (Filip, Zikmund). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.
Dynamo Pardubice: Frodl – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Koudelka, Hanousek, Tvrdík, Kubíček, Kaštánek – Urban, Pochobradský, O. Rohlík – Matýs, Kaut, Kaplan – Herčík, Zeman, Rouha – Paleček, M. Rohlík, Pavlata.
Rytíři Kladno: Brízgala – Dotchin, Kehar, Ticháček, Cibulskis, Sotnieks, Slováček – Kubík, Brodecki, Jágr – Procházka, Klepiš, Indrák – Michnáč, Zikmund, Filip – Babka, Pytlík, Bláha.

B tým Dynama nastoupil po měsíci znovu do zápasu a povedlo se mu vstřelit rychle úvodní branku. Na začátku 3. minuty po souboji u mantinelu vybojoval puk Pochobradský, přihrál ho Tomáši Urbanovi a ten ho poslal za záda Brízgaly – 1:0. Jenže domácí neudrželi vedení příliš dlouho, za minutu vybídl Indrák ke skórování Martina Procházku, jenž poprvé v zápase překonal Frodla – 1:1. Gólové hody v úvodu přátelského střetnutí pokračovaly, v 8. minutě poslal od modré čáry puk na bránu Hrádek a do sítě ho usměrnil Dominik Pavlata – 2:1. V početní výhodě mohlo Dynamo ještě navýšit svůj náskok, v největší šanci Matýs minul branku.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupilo lépe Kladno, hned v úvodní minutě pálil z pravého kruhu přesně do vzdálenějšího horního rohu brány Miroslav Indrák – 2:2. O čtyři minuty později si Rytíři poprvé vzali vedení na svou stranu, o přihrávku od Kubíka si řekl v mezikruží Oskars Cibulskis a neomylně zakončil pod horní tyč – 2:3. Povedená pasáž hostů pokračovala, vynutili si faul a ten dokázali hned po deseti vteřinách potrestat díky druhé trefě Martina Procházky – 2:4. Pro Dynamo mohlo být o minutu později ještě hůře, z bezprostřední blízkosti pálil na Frodla Michnáč, puk se nakonec z výstroje gólmana vykutálel těsně vedle levé tyče. Na konci třetiny měly Pardubice možnost na snížení v přesilové hře, větší šanci si však nevypracovaly.

Také ve třetím dějství padla rychle branka, dělovku od modré vyslal Zdráhal a o úspěšnou dorážku v předbrankovém prostoru se postaral Tomáš Zeman – 3:4. Rytíři nabídli domácím dobrou příležitost k vyrovnání, Dynamo však početní výhodu nedokázalo potrestat. A tak v 52. minutě Kladno odskočilo znovu na rozdíl dvou branek, po nahození od modré se puk odrazil do mezikruží, kde se nejlépe zorientoval Jakub Klepiš, který z otočky poslal puk za Frodla – 3:5. Východočeši se však nevzdali a naději na vyrovnání si vykřesali v 55. minutě využitou přesilovkou. Po střele Zemana z levé strany skončil puk v brankovišti, kde ho dorazil do sítě dojíždějící Daniel Herčík – 4:5. Pardubičtí sáhli dvě minuty před koncem ke hře bez brankáře, početní převahu však k vyrovnání využít nedokázali, naopak výhru Kladna pečetil do prázdné branky Martin Procházka, jenž zkompletoval hattrick – 4:6.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): „Jsem rád, že jsme si třítýdenní dril mohli zpestřit takovýmto kvalitním utkáním proti kvalitnímu soupeři. Hlavně mladí kluci si vyzkoušeli, co jim ještě schází k tomu, aby do té extraligy mohli vstoupit. Myslím si, že nepodali vůbec špatný výkon. V první třetině nás Kladno možná trošičku podcenilo, měli jsme lehce navrch. Od druhé třetiny přidalo a v některých fázích nás přehrávalo, ale přesto si myslím, že jsme byli důstojným soupeřem v jejich přípravě na baráž o extraligu.“