25.11.2021

Dorostenci přetlačili druhou Jihlavu po nájezdech

Dorost Dynama Pardubice porazil ve středeční dohrávce extraligy Duklu Jihlava. Pardubičtí mládežníci porazili druhý tým tabulky po nájezdech a upevnili si pátou příčku.

Extraliga dorostu, 14. kolo, středa 24.11.2021, Pardubice, enteria arena

Dukla Jihlava

4:3sn
2:1, 1:0, 0:2 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 07:43 Šmerda (Hemský), 13:18 Pilař (Šmerda, Kalužík), 29:31 Sopoušek (Pilař, Šmerda) – 06:00 Topol (Habermann, Coufal), 48:07 Klapica (Veselský, Coufal), 50:10 Klapica (Coufal, Ošmera). Rozhodčí: Raška – Roischel, Šesták. Diváci: 30. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.
Dynamo Pardubice: Červinka – Šmerda, Sopoušek, Hemský, Holec, Oliva, Úlehla, Kaštánek, Straka – Pilař, Kalužík, Vrba, Kantor, Černý, Lejdar, Hiemer, Bolehovský, Jedlička.
Dukla Jihlava: Sigmund (Uhrin) – Topol, Ošmera, Hamřík, Löffler, Jeletz – Coufal, Klapica, Habermann, Veselský, Váňa, Modl, Vojáček, Jungwirth, Kudrna, Chlubna.

Druhá výhra proti soupeři z Vysočiny v řadě. Po pátečním skalpu Havlíčkova Brodu si nyní dorostenci Dynama vyšlápli na Jihlavu.

Skóre zápasu ale otevřeli hosté. Přesně v čase 6:00 se prosadil Topol. Dynamo s odpovědí nečekalo dlouho, už po necelých dvou minutách srovnal Šmerda. Ve 14. minutě poslal domácí tým do vedení v přesilové hře Pilař.

Ve druhé třetině padla pouze jediná branka, a to do sítě Dukly. Postaral se o ní v polovině utkání Jáchym Sopoušek. Dynamo vedlo 3:1 a zdálo se, že kráčí za třemi body.

Jihlava se ale nevzdala a dvěma góly ve třetí části zápas vyrovnala. Obě branky dělily pouhé dvě minuty a měly stejného autora. Andrej Klapica se trefil ve 49. i 51. minutě a zařídil tak svému týmu bod za remízu 3:3.

Prodloužení branku nepřineslo, o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jejich rozuzlení přinesla až sedmá série, ve které rozhodl o bodu navíc pro Dynamo Tadeáš Kalužík.

Dorostenci Pardubic tak porazily Jihlavu 4:3 po nájezdech a v tabulce odskočili šestým Českým Budějovicím na rozdíl čtyř bodů.